HABER

Hindistan "hayvan kesme" protestosu

GUWAHATİ (İHA) - Hindistanlı Hayvan Hakları Eylemcileri, bir tapınak ziyaretinde hayvan kurban edeceği açıklanan Nepal Kralı Gyanendra'yı protesto ettiler. Hayvanseverler, Nepal Kralı'nın hayvan kesmesinin önlenmesi için polise şikayette bulunup mahkemeye vermekle tehdit ettiler.

"People for Animals" adlı hayvan hakları örgütü sözcüsü Sangeeta Goswami, polise başvurduklarını, Nepal Kralı'nın Assam eyaletinin merkezi Guwahati'de ziyaret edeceği Hindu tapınağında hayvan kurban etmesinin önlenmesini istediklerini söyledi. Goswami, "Hindistan Vahşi Hayat Kanunu'na göre bir suç olan dini amaçlı kurban kesimi, Nepal Kralı tarafından Hindu tapınağına düzenlenen ziyaret esnasında uygulanırsa mahkemeye gideriz" dedi.

Kamakya Hindu tapınağı din adamları, Nepal Kralı Gyanendra ve Kraliçe Komal'ın, 2 buffalo, bir koyun, bir keçi, bir kaz ve bir güvercin kurban edeceğini bildirdi.

Hindistan'da 1960 yılında kabul edilen yasaya göre, hayvan kurban etmek cezalandırılıyor. Hindistan'da hayvan kurban etmenin cezası 5 yıldan başlıyor.

Guwahati'deki tapınakta, Tanrıça Kamakya'nın, kendisine saygılarını bildiren herkese cevap verdiğine inanılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön