HABER

İBB'nin ''Metro hattı onaylanmadı'' iddiasına AYGM'den yanıt geldi! "Önünde hiçbir engel yok..."

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin "Beylikdüzü-Sefaköy Metrosu projesinin onaylanmadığına" yönelik iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Konuyla ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM), resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla bu iddialara yanıt verdi.

İBB'nin ''Metro hattı onaylanmadı'' iddiasına AYGM'den yanıt geldi! "Önünde hiçbir engel yok..."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Beylikdüzü-Sefaköy Metrosu projesinin onaylanmadığına yönelik ortaya atılan iddialar gündemdeki yerini korumaya devam ederken konuyla alakalı olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden (AYGM) bir açıklama geldi. AYGM'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Değerli İBB, 'Onaylamıyorlar' dediğiniz Beylikdüzü-Sefaköy Metrosu için yapmanız gerekenler; sondaja dayalı zemin etüt raporu, jeolojik plan ve kesit kesin projeleri, deprem etüt raporu, mimari kesin projeler, kazı, destek sistemleri ve diğer teknik projelerin hazırlanması." ifadeleri kullanıldı.

"HİÇBİR ENGEL YOK"

Paylaşımda ayrıca "İBB iş yapmak istiyorsa; Genel Müdürlük tarafından onaylanıp, Cumhurbaşkanlığınca yatırım programına alınmış, ihalesi 4 yıl önce yapılmış, aynı hatta paralel Mahmutbey-Esenyurt hattında çalışmalara başlanmasının önünde hiçbir engel yok." denildi. (AA)

FJZOBa_XIAMZv8R

FJZzbIbX0AUBLlY


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler