HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İstanbul'da lüks restoranda yemek yiyen Arap iş insanları kabus yaşadı! "Arap marap anlamam ben, Türkiye lan burası"

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Kayseri ve Suriye'de yaşanan olaylardan sonra bir de dün İstanbul'da Arap iş insanlarına yönelik bıçaklı saldırı girişimi gerçekleşti. Lüks restoranda yaşanıp kameraya yansıyan girişimde eli bıçaklı Türk vatandaşı "Arap marap anlamam, Türkiye lan burası!" diyerek masadaki Arap iş insanlarına bıçak sallayıp küfürler savurdu. Şahıs tutuklandı.

Kayseri'de Suriye uyruklu kişinin 5 yaşındaki akrabasına cinsel taciziyle başlayan olaylardan sonra Suriye'de Türk bayrağı yakıldı. Gerginliği tırmandıran olaylara bir yenisi daha eklendi. İstanbul'da lüks restoranda bıçaklı saldırı girişimi saniye saniye kaydedildi.

YEMEK YERLERKEN BIÇAKLA YANLARINA GELDİ

Aralarında Türkiye'de yatırım yapan Khaled Fouzan ve İbrahim Al Hudaithi'nin de bulunduğu bir grup iş insanı dün Maslak 1453'te restoranda yemek yiyordu. Patronlar Dünyası'nın haberine göre; tam bu sırada elinde bıçaklı bir Türk vatandaşı belirdi.

KHJLKJHL

KÜFÜRLER SAVURUP BIÇAKLA TEHDİT ETTİ

Küfürler savuran, elindeki bıçakla masada oturan Arap iş insanlarını tehdit eden kişi, polisin gelmesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı.

Ekran görüntüsü 2024-07-02 141318

OLAY ANI KAMERADA

Saldırgana tepki vermeyen Suudi iş insanları o anları kameraya kaydetti.

Ekran görüntüsü 2024-07-02 141332

YAKALANIP GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan DHA'nın aktardığına göre; görüntülerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin tespit edilerek yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda şüphelinin M.İ. olduğu belirlendi. M.İ. polis ekiplerince gözaltına alındı.

jhkş

İşlemleri için emniyete götürülen M.İ.'nin olay esnasında alkollü olduğu belirlenirken şüpheli 'kasten yaralama' ve 'görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından adliyeye sevk edildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünden de olayla ilgili açıklama yapıldı, şahsın gözaltına alındığı bildirildi.

Ekran görüntüsü 2024-07-02 162624

TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerin ardından "kasten yaralama" ve "görevi yaptırmamak için direnme" suçlamasıyla adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

gdfhdh

"TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVEN BU İNSANLARA BU YAPILIYOR"

Orient Light İnternational Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Demirhan, olayla ilgili tepkisini şöyle dile getirdi:
"Araplara küfür ediyorlar, 'buradan gidin' diyorlar. Çok büyük bir olay bu. Ülkenin ekonomisine milyar dolar yatırım yapmış insanlara bu yapılıyor. Türkiye'yi çok seven bu insanlara bu yapılıyor. Bu şiddeti gösteren insanlar cezasız kalmamalı. Ben, Halil İbrahim Demirhan olarak dün yaşanan olayları kınıyorum. Dubai'ye 180 ayrı millet geliyor. Irkçılık, kin yok. Mültecilerle, yatırımcılar karıştırılıyor. Ne olursa, kim olursa olsun bıçaklarla, tehditlerle bu işler olmamalı. Burası muz cumhuriyeti değil. Dün bu olayı gerçekleştiren saldırganın da yakalanmasını ve adalet önüne çıkarılmasını istiyor, savcıları göreve davet ediyorum."

(AA)Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

Express

En Çok Aranan Haberler