HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İz bırakmadan silen uzun ömürlü ve en iyi silgi çeşitleri

Silgiler eğitim hayatımızın en temel ihtiyaçlarından biri. Öğrencilik süreci boyunca defalarca kez silgi alışverişinde bulunmamız gerekiyor. Peki, bir silgiden en temel beklentimiz ne olmalı? Elbette iz bırakmadan temizlemesi! Güzel silebilen ve uzun süre kullanıma uygun olan silgi markalarını sizin için araştırdık. İşte eğitim hayatınızda veya ofislerde tercih edebileceğiniz birbirinden kaliteli silgiler!

İz bırakmadan silen uzun ömürlü ve en iyi silgi çeşitleri

İçindekiler

 • Silgi ne demek?
 • 1. Sınavlarda kullanabileceğiniz: Milan Cpm7024B Nata Blue Plastik Silgi,Mavi
 • 2. Etkili bir silgiye sahip olmak isterseniz: Pentel Zeh10 Hi Polymer Silgi
 • 3. Dayanıklı bir silgi için: Adel Gigantus Silgi, 2B (PVC-Free), Asorti
 • 4. Yumuşak dokulu ürün tercih edenler için: Maped M021792 - Softy silgi
 • 5. Hassas siliş kabiliyeti arıyorsanız: Faber-Castell Dust-Free Beyaz Silgi - Büyük Boy
 • 6. Atık toplayıcı silgi arıyorsanız: Tombow Mono Silgi, 23X11X55Mm
 • 7. "Kauçuktan vazgeçmem, kokusu yeter." diyorsanız: Milan Cnm4024 Karton Kılıflı Silgi Orta Boy
 • 8. Atığı az, işlevi çok olsun isterseniz: Staedtler 526 50 Plastik Silgi, 65x23x13 mm
 • 9. Atıkları dağıtmayan soft bir silgi arıyorsanız: Rotring Tikky30 Kurşun Kalem Silgisi, Orta Boy, Beyaz
 • 10. Uzun ömürlü bir kullanımı olsun isterseniz: Silgi - Stabilo Exam Grade

Teslim saati yaklaşmış bir projenin çiziminde kâğıda zarar vermeyen bir silginin önemi o an her şeyden daha kıymetli olabilir. Benzer bir şekilde stresli bir sınav esnasında sınav kâğıdında iz bırakmayacak bir silgiye sahip olmak da son derece önemli. Gelin, bu ve benzeri durumlarda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz en kaliteli silgileri birlikte inceleyelim.

Silgi ne demek?


Farklı özellikteki kalemler için değişik silgi çeşitleri bulunsa da burada inceleyeceğimiz silgi, nedir ve ne için kullanır; önce bunu tanımlayalım. Silgi, kurşun kalem lekelerini kâğıt üzerinden temizlemeye yarayan bir ofis ve kırtasiye gerecidir. Peki, en iyi silgi hangisidir?

Her özelliği diğerlerinden daha iyi olan bir silgi olduğunu söyleyemeyiz. Silgi çeşitleri, değişen kullanım hassasiyetlerine göre farklı özelliklerde üretilebilir. Bu kararı vermek için en iyi silgi markalarının popüler ürünlerini mercek altına alarak yaptığımız derlemeye göz gezdirebilirsiniz.

Silgilerin hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Silgi modellerinden beklenilen özellikleri şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Silinen yerin lekesiz ve gölgesiz kalması.

 • Kalemin boyasını kâğıt üzerine yaymaması.

 • Kâğıda hasar vermemesi.

 • Fazla silgi atığı çıkarmaması.

 • Çıkan atıkların tek bir yumak oluşturması.

 • Hızlı erimemesi ve dolayısıyla uzun ömürlü olması.

1. Sınavlarda kullanabileceğiniz: Milan Cpm7024B Nata Blue Plastik Silgi,Mavi


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

Ekstra topaklanma gücüne sahip bir silgi tercih ediyorsanız Milan Cpm7024B Nata Blue Plastik Silgi,Mavi, tam aradığınız ürün olabilir. Bu sayede fazla atık oluşturmayan bir silgi sahibi olabilirsiniz. Uzun ömürlü bu silgiyi renkli kurşun kalemleri için de kullanabilirsiniz.

Yumuşak dokusuyla kâğıda zarar vermeden kurşun kalem izlerini silme kolaylığı sağlar. Hassas silme özelliğinden dolayı markanın ürettiği bu silgiyi sınavlarda güvenle kullanabilir, çocuklarınızın çantasına koyabilirsiniz. Aynı özelliğinden dolayı optik formlarınızı doldururken ya da proje çizimlerinizi yaparken de yanınızda bulundurabilirsiniz.

Ürünü İncele

2. Etkili bir silgiye sahip olmak isterseniz: Pentel Zeh10 Hi Polymer Silgi


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Bu şık tasarımlı silgi, hafif bir kuvvet uygulayarak silebilme özelliğine sahip. Bu özelliği itibarıyla çocukların kullanımı için de uygun olabilir. Silme sonrası fazla atık bırakmadığı için çevre dostu olduğu söylenebilir. Pentel Zeh10 Hi Polymer Silgi, soft dokulu bir üründür.

Kâğıdı yıpratma etkisi az olduğu için sınav gibi önemli ortamlarda güvenle kullanılabilir. Bu anlamda teknik çizimlerin silinmesinde de uygulama kolaylığı sağlar. Dayanıklı yapısıyla uzun süre silme ihtiyacınızı karşılayabilir. Sınav günleri yanınızda bulundurarak memnun kalacağınız bir seçim yapmış olabilirsiniz.

Ürünü İncele

3. Dayanıklı bir silgi için: Adel Gigantus Silgi, 2B (PVC-Free), Asorti


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Adel Gigantus Silgi, 2B (PVC-Free), Asorti, toz bırakmayan özellikte bir silgidir. Aydınger gibi teknik çizim kâğıtlarını silmek için de kullanılabilir. Renkli kurşun kalem izlerini çıkarmada da başarılı olur. Fazla kuvvet gerektirmeden silme özelliği olduğundan küçük çocuklar için kullanım kolaylığı sağlar.

Renkli kuru boya kalemi izlerini etkili biçimde fazla gölge bırakmadan siler. Kopma ve çatlamalara karşı dirençli malzemeden üretilir. Dayanıklı yapısından dolayı silgiyi sık kullanan çocukların ihtiyacı için tercih edilebilir. Ürün, ofisinizin kırtasiye gereçleri arasında bulundurabileceğiniz iyi bir silici!

Ürünü İncele

4. Yumuşak dokulu ürün tercih edenler için: Maped M021792 - Softy silgi


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Maped M021792 - Softy silgi ile iz bırakmadan silme işlemi yapabilirsiniz. Markanın yumuşak dokulu bu silgisi; PVC, latex ve fitalat kullanılmadan üretilir. Silginin yapısı erimeye karşı dayanıklı olduğu için ondan uzun süre faydalanabilirsiniz. Test ve optik formları doldururken zamandan tasarruf sağlar!

Kâğıdı tahriş etmeden silme özelliği bulunur. Ayrıca silgi atıklarını dağıtmadan tek bir parça hâlinde toplar. Bu sayede ev, okul ve ofislerde çevreyi kirletmeden kullanabilirsiniz. Aydınger gibi özel kâğıtları silme konusunda da oldukça etkili olan bu ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Ürünü İncele

5. Hassas siliş kabiliyeti arıyorsanız: Faber-Castell Dust-Free Beyaz Silgi - Büyük Boy


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Faber-Castell Dust-Free Beyaz Silgi - Büyük Boy, yumuşak yüzeyli silgi kullananlar için iyi bir tercih olabilir. Bu üründeki dust-free özelliği, silgi atıklarının minimum düzeyde ve tek topak hâlinde tutulmasını sağlar. Bu yüzden çocuklarınızın çalışma odasında daha temiz bir kullanım için tercih edebilirsiniz.

Son derece kaliteli olan bu üründe de geç erime özelliği bulunur. Asetat ve aydınger kâğıt üzerindeki kalem izleri için de temizlik kolaylığı sağlar. Bu Faber Castell silgi, yuvarlatılmış köşeleri ile güzel bir tasarıma sahiptir. Silme etkisinden memnun kalabileceğiniz özelliklerdeki bu silgiyi siz de denemek isteyebilirsiniz.

Ürünü İncele

6. Atık toplayıcı silgi arıyorsanız: Tombow Mono Silgi, 23X11X55Mm


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Tombow markasının etkili silgilerinden olan bu ürün yumuşak dokuludur. Oluşan kir atıklarını dağıtmadan bir yumak hâlinde toparlar. Ev, ofis ve okullarda temizlik açısından kolaylık sağlar. Bu özelliğiyle çevre dostu ürünler arasında yer alır. Erime hızı yavaş olduğu için kullanım ömrü sizi memnun edebilir.

Tombow Mono Silgi, renkli kuru kalem izlerini de etkili şekilde silebilir. Özel proje ürünleri dâhil tüm kâğıt çeşitlerini üzerinde fazla baskı uygulamadan silebilirsiniz. Bu sayede kâğıtların yırtılma ve deforme olma riskini minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Ürünü İncele

7. "Kauçuktan vazgeçmem, kokusu yeter." diyorsanız: Milan Cnm4024 Karton Kılıflı Silgi Orta Boy


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Milan Cnm4024 Karton Kılıflı Silgi Orta Boy, kauçuk silgi tercih edenlerin yüksek verim alabileceği bir ürün tercihi olabilir. Kendine has silgi kokusunu çocuklarınızın da deneyimlemesini sağlayabilirsiniz. Sert ve bastırarak silinebilecek kâğıt yüzeylerde yüksek performans alabilirsiniz. Bu silgi sayesinde kuru boya kalemlerinizin izlerini de kolayca çıkartabilirsiniz.

Silmede hızlı sonuç almak için bu silgiyi evinizde ya da ofisinizde bulundurabilirsiniz. Kolay kavranabilir boyuta sahip olan bu silgiyi son derece konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Ürünü ahşap cetvel gibi sert cisimlerin üzerindeki kalem izlerini silmek için de kullanabilirsiniz.

Ürünü İncele

8. Atığı az, işlevi çok olsun isterseniz: Staedtler 526 50 Plastik Silgi, 65x23x13 mm


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Staedtler 526 50 Plastik Silgi, yumuşak kullanımı ile çocuğunuz için ilgi çekici bir silgi olabilir. Ürün, lateks ve fitalat içermeyen çevre dostu bir yapıya sahip. Markanın soft dokulu silgi kategorisinde piyasaya sürdüğü silgi, kâğıda hasar vermeden temiz bir sonuç alınmasını sağlar.

Ürünün renkli kurşun kalem lekelerini çıkarmada da oldukça etkili olduğu söylenebilir. Uzun süreli kullanıma uygun olan bu silgi fazla atık oluşturmadan temizleme kolaylığı sağlar. Sınav kâğıtları ve optik formları doldururken oluşabilecek zorlukların üstesinden kolayca gelebilmek için bu silgiyi tercih edebilirsiniz.

Ürünü İncele

9. Atıkları dağıtmayan soft bir silgi arıyorsanız: Rotring Tikky30 Kurşun Kalem Silgisi, Orta Boy, Beyaz


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Rotring Tikky30 Kurşun Kalem Silgisi ile her türlü kurşun kalem izini kolayca silebilirsiniz. Kalemleriyle ünlü markanın bu ürünü son derece başarılı bir silme performansı gösterir. Yumuşak dokusu sayesinde fazla güç kullanmadan uygulanabilir.

Silgiyi kullanarak hassas kâğıtların üzerindeki kurşun kalem izlerini hafif bir kuvvetle temizleyebilirsiniz. Atıkların topaklanmasını sağladığı için temiz bir kullanıma sahip. Hızlı erimeyen bu silgiyi uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Ürünü çocuklarınızın okul çantasında ve ofisinizin çekmecesinde bulundurmaktan memnun kalabilir, hatta başkalarına da tavsiye etmek isteyebilirsiniz.

Ürünü İncele

10. Uzun ömürlü bir kullanımı olsun isterseniz: Silgi - Stabilo Exam Grade


İz bırakmadan en güzel silen ve uzun ömürlü silgi çeşitleri

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Silgi - Stabilo Exam Grade, siyah renkli şık tasarımı ve uzun süre kullanım sağlayan dayanıklı yapısıyla beğeninizi kazanacak ürünlerden biri! Etkili silme özelliğine sahip olduğu için öğrenciler ve teknik ressamlar tarafından da tercih edilebilir. Bu ürünü kullanarak ev, ofis ve okullarda kullanılan her kâğıt türünü kolayca silebilirsiniz.

Yumuşak yapılı soft silgi çeşitleri arasında yer alır. Atık silgi parçalarını yuvarlayarak toparlama özelliği bulunur. Bu sayede etrafın kirlenmesini önler. Ayrıca renkli kalem izlerini de silmek için kullanılabilir. Ezme ve dağıtma yapmadan silme işlemini geçekleştirir. Koyu renkli olduğu için de üzerine yapışan kurşun kalem izlerini gizler.

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Youtube


En Çok Aranan Haberler