Kaçırılan Türk pilotlarla ilgili gözaltı

Lübnan'da bir kişi Türk Hava Yolları pilotlarını kaçıran saldırganlarla ilgisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Kaçırılan Türk pilotlarla ilgili gözaltı

Lübnan'da Suriye'nin Azaz kentinde esir tutulan hacılardan birinin akrabası olduğu bildirilen Muhammed Salih isimli kişi THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca'nın kaçırılması olayıyla ilgili olarak gözaltına alındı. Lübnan kanalı Future TV, "İstibarat Dairesi iki Türk'ü kaçıranların tamamını tespit etti ve operasyona katıldığı şüphesiyle Muhammed Salih'i gözaltına aldı" dedi.

El Cedid televizyonunun haberinde de Salih'in "Türkleri kaçıranlarla bağlantısı olduğunu kanıtlayan telefon görüşmelerinin dinlenmesinin ardından" gözaltına alındığı belirtildi.

Haberde ayrıca "Azaz'da tutulan Lübnanlıların aileleri güvenlik görevlilerine Salih'in serbest bırakılması için bir saat mühlet verdi. Salih serbest bırakılmazsa Refik Hariri Uluslararası Havalimanı'na giden yolu kapatacaklarını duyurdular" denildi.

Ancak bir başka akraba Edhem Sgeyb Lübnan'ın Sesi Radyosu'na yaptığı açıklamada yolu kapatmayacaklarını ancak İstihbarat Dairesi'nin önünde bir oturma eylemi yapmayı tercih ettiklerini söyledi. Lübnanlı rehinelerin durumunu takip etmekle görevli Şeyh Abbas Sgeyb de Salih'in dün akşam 18.00-19.00 saatleri arasında ailesiyle birlikte arabasında seyahat ederken gözaltına alındığını belirterek, "Salih neden gözaltına alındı? Tutulmasının yasal fayanağı nedir? Eğer kaçırılan Türklerle ilgili telefon görüşmelerinin dinlendiği söyleniyorsa o zaman Lübnan'daki tüm namuslu vatandaşları gözaltına almaları gerekir" dedi.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
HİZBULLAH HAMAS GİBİ BU MİLİTANLARI BÖYLE KORURSA MÜSLÜMANLAR DAHA ÇOK ŞEY OLUR.İSRAİL TERÖRİSTLERİ TEMİZLEMEYE ÇALIŞIYORDA MÜSLÜMANLAR FARKINDA DEĞİL.ASIL ŞEREFSİZLİĞİ YAPAN ABD BATI DÜNYASI.İSRAİLLE ABDNİN İYİ ANLAŞTIĞIDA YOK ASLINDA TAMAMEN ÇIKAR İLİŞKİSİ.ARKADA İSRAİL ABDYE DÜŞMAN.OBAMA PAPARAZİLERE NASIL YAKALANDI BİR GÜN NETANYAHUYA LAF EDERKEN.MOSSAD GİRİP CIA AJAN SOKUP BİLGİLERİ ÇALDI.İSRAİL NATODA BİLE YOK.İSRAİL KÖTÜ DEĞİL ASLINDA.MÜSLÜMANLAR ADİ YAVŞAK BATI VE ABSDYE BAKSA SORUN KALMIYACAK!HRİSTİYANLARA GÜVEN OLMAZ BUGÜN MÜSLÜMANLARI KORURLAR YARIN YAHUDİLERİ.ÇIKARCIDIR BATI VE ABD
HEHE
Diğer Haberler