HABER

Kendilerini böyle savundular ama müstehcenlikten ceza yediler

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde üniversite öğrencisi 19 yaşındaki iki genç kız, kartona yazdıkları 'Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL' yazılı dövizlerle sokağa çıktı. Bazı kişiler gençlere tepki gösterirken, bazıları ise sarılıp derdini anlattı. Şikayet üzerine polisler tarafından karakola götürülen gençler, sosyal deney kapsamında böyle bir eylemde bulunduklarını öne sürdü, ancak haklarında 'müstehcenlik'ten işlem yapıldı.

Kendilerini böyle savundular ama müstehcenlikten ceza yediler

Olay, dün saat 16.30 sıralarında, Nazilli Belediye Meydanı’nda meydana geldi. Adnan Menderes Üniversitesi Bozdoğan Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü 1’inci sınıf öğrencileri 19 yaşındakiH.E. ileK.D.kartona yazdıkları ’Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL’ dövizleriyle Belediye Meydanı’nda oturmaya başladı. Dövizi okuyanların bir kısmı parayla gençlere sarıldı ya da dertleşti. Kızlara tepki gösteren bir kişi durumu polise bildirdi.

Meydana gelen polis, iki üniversiteli genç kızı ve 1 lira vererek derdini anlatan bir erkekgenci emniyete götürdü. İki üniversite öğrencisinin sosyal deney kapsamında böyle bir eylemde bulunduklarını söyledikleri ifade edildi. Buna karşın 2 kız öğrenci hakkında, ’müstehcenlik’ten yasal işlem yapıldı. Daha sonra gözaltına alınanların tümü serbest bırakıldı. İki öğrenci hakkındaki evrakların daha sonra savcılığa gönderileceği belirtildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
bugün elin erkeğine 1 TL için sarılanlar yarın neler yaparlar. böyle yavaş yavaş toplumu bozuyorlar, bu yapılan ahlaksızlığa müsaade edilmemesi lazım.
@ckalkan1 Sarılanın zihniyeti senin ki gibi değilse sorun yok.
@food_eng --Akrabası olmayan birine ve karşı cins e başka ne sebeple sarılınır ki ?..
Bu ne gerizekalılıktır arkadaş! Müstehcenlikmiş, sanki açmış gösteriyor. Bari işlem yapacaksan illa gelir vergisi sisteminden yap. Kızlar üç beş kuruş kazanalım diye bir yöntem bulmuşlar, millet te o...pu muamelesi yapmış resmen. Femen gelip çıplak eylem yapsa kimse bir şey demez ama... Beyin yandı, su tutun...
@mxhatin sen akrabalarını gönder kazansınlar
@mxhatin --Açmamışş mıı ?... sokakk kızı olmuşlar.orta malı .))
15 senedir milletin ayarini bozdular
Geri Dön