HABER

Meclis'te bir ilk

AKP, ilk kez CHP'nin önergesini kabul etti

Meclis'te bir ilk

Cumhurbaşkanı Gül’ün personeli, başka bir kuruma atanırsa maaşı düşecek

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği kadrolarında görevli personelin başka kurumlara atanmaları durumunda, mevcut maaşlarını almaya devam etmelerini öngören madde, torba kanun teklifinden çıkarıldı. CHP’nin bu konudaki önergesine AKP’nin de destek vermesi dikkat çekti.

Çıkarılan metinde ‘’Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği kadrolarında görev yaparken, diğer kamu kurumlarına atananların, yeni görevlerinde aldıkları ücretin, Cumhurbaşkanlığı’nda aldıkları ücretten daha az olması halinde, aradaki farkın kendilerine ödenmesini’’ öngörüyordu.

CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, bu madde görüşülürken yaptığı konuşmada ‘’Çalışanlar arasında bir değişiklik ihtimaline göre bu düzenleme yapılmış. Cumhurbaşkanlığı'nın bazı çalışanları başka yerlere gönderilecek ve oralarda hak kaybı olmasın, açacakları davaları kazanmasınlar mantığı ile yapılmak istenen bir düzenleme’’ dedi.

Daha sonra CHP’li Kazım Kurt, Sinan Aygün, Hülya Güven, Levent Gök ve Gökmen Öğüt’ün bu maddenin metinden çıkarılmasına yönelik önergesi oylandı. Hükümeti temsil eden Çevre Bakanı Erdoğan Bayaktar da önergeye katıldıklarını açıkladı. Daha sonra AKP ve CHP oylarıyla önerge kabul edildi.

Böylelikle Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nde çalışan personel başka kamu kurumlarına atanırsa, Çankaya’da çalışırken aldıkları yüksek maaş, ikramiye ve diğer ödemeleri alamayacak ve ilgili kurumun maaş rejimine tabi olacak.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
demekki chpnin aklı başına geldi. artık adam gibi çalışsınlar.
Demekki akp insan olmaya karar verdi azda olsa.
Ne alakası var mursel chp nin bu zamana kadar hangi mantıklı kararını gördün bu ülke içinde akp ye insan değil diyosun. neyle besleniyorsunuz siz anlamıyorum yaaa..
bu durum ülkeyi idare eden akparti iktidarının ne kadar adil olduğunu göstermezmi demekki muhalefette güzel tekliflerde bulunursa evet denebilceğini ve partizanlığın taassubun olmadığını AKPARTİ MAN KAFALI KAFASI BASMAYANLARA GÖSTERMİŞ OLUYOR TEBRİKLER AKPARTİ ÜLKE İŞTE BÖYLE İDARE EDİLİR
bu maddeyi o çuval yasaya koyan zaten a.k. partisi ; ya zeka sorunu var ya da diğer tüm kiralıkların yaptığı gibi bir çarptırma söz konusu. Zekaysa yapacak fazla bi şey yok ama çarptırmaysa , bi gün çarptırırken çarptırırken çarpılacaksınız..........
daha önceki önergeyi yanlışlıkla chpnin zannederek red ettikleri için aklanma çabası içinde zavalı koyunlar, çırpındıkça batıyosunuz reziller,her türlü dalavera sizde..
Geri Dön