HABER

Melih Bulu neden görevden alındı? Dikkat çeken iddialar

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu'nun kararname ile görevden alınması gündem yarattı. Bulu'nun neden görevden alındığı merak edilirken, Ankara'daki son kulis bilgileri dikkat çekti.

Melih Bulu neden görevden alındı? Dikkat çeken iddialar

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile görevden alındı.

Melih Bulu görevinden alınmasından sonra YÖK, Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne vekaleten Prof. Dr. Mehmet Naci İnci’ye görevlendirdi.

MELİH BULU NEDEN GÖREV ALINDI?

Aylarca süren protestolara rağmen koltuğunda kalan Melih Bulu'nun gece yarısı bir kararname ile neden görevden alındığı ise merak konusu oldu.

Hürriyet gazetesindeki bugünkü yazısında Ankara'daki kulis bilgilerini paylaşan Ahmet Hakan, YÖK'ün Bulu'dan rahatsız olduğunu haftalar sonra bu yüzden görevden alındığını aktardı.

Kişisel tahminini de paylaşan Hakan, altı ayda Bulu'nun üniversiteyi toparlayamadığını, akademisyenleri ikna edemediğini ve tepkileri dindirmeyi başaramadığını yazdı.

Hakan, Cumhurbaşanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yüzden hem de Bulu'nun haberi olmadan görevden alma kararını imzaladığını iddia etti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
Tam tersi bence. Şöyle ki Bulu görevde kaldığı süre içerisinde Boğaziçinde tespitlerde bulundu sorunları belirledi, sorunlara yol açanları belirledi ve istihbarat yaptı. Şimdi görevden alındı ve bu istihbaratlar neticesinde bir süre sonra boğaziçinde değişimler başlayacak görevden almalar yerdeğiştirmeler vs. Bulu görevde olsaydı ve bu işlemler başlatılsaydı daha çok olay ve protesto çıkacaktı. Çok akıllıca bir plan ve doğru yapılan bir uygulama oldu şimdi sıra boğaziçinde bulunan kavala destekli sözde Türkiye ci ama gerçekte fetöcü gezici bölücüleri temizlemeye geldi.
@rashcapon Fetöcü derken Akp kendinimi temizlemeyi planlıyor !
Tatlı rüyalar..
Feto ile kimin fotoğrafı varsa fetocu odur. Zerre kadar namus haysiyeti olan bir vatansever bunu kabul eder. Varmı gerçek fetoculara sen fetocusun diyecek babayiğit
bu arkadaşı burdan alın. çok film izliyor
İnşallah böyle bir strateji akıl etmişlerdir.
yahu siz ne yiyip içiyorsunuz. her şeye vardır bir bildiği mantığı ile bakıyorsunuz. Z kuşağının gelişini gören çareyi teslim olmakta buldu
yarın seçimlerde aldıkları yenilgiyide mi böyle temizleye ekler
çok film izliyorsun kardeş
@rashcapon Ömrümüz geldi geçti bir huzur bulamadık. Hergün bir mesele, bir kavga, yeter artık. Bırakın bir huzurlu günümüz olsun be kardeşim.
nokta tespit, tebrikler.benim de aklıma ilk bu geldi..
Bulu kabul edilmemiş olsa da görevden alınması etik değil. Adama istifa etme onuru yaşatılmalıydı.
O onur olsaydı 6 ayda kendisi istifa ederdi ancak kovulmayı tercih etti. Zira liyakat ile makama gelenlerde istifa etme onuru olur atama ile makam bahşedilenlerde böyle bir onur olmaz
@galipugurbenli yorumları okuyan arkadaşlara yazdığım yorumu açarak açıklamak gereği duydum. Tam ve doğru anlatamadığım anlaşılıyor. Melih Bulu'nun kendisi de, rektörlüğe getiriliş şekli de yanlış. Önce bunu vurgulayalım. Ancak görevden alınış şekli daha da yanlış. Şöyle: yapılan atama şekli toplumda genel kabul görmedi. Doğru mu? Evet doğru. Adamı zorla o koltuğa oturttun. Yanlış yaptığını anlayınca da görevden aldın. Ya, bir kulağına fısılda istifa edip gitsin. Şimdi kıssadan hisse, SİZE DE ÇIKABİLİR. Bugün Melih, yarın kim bilir kim?
Bu durumda hiç kimse toparlayamaz ortam aşırı derecede bozuk.
Geri Dön