HABER

MSÜ Deniz Harp Okulu hangi puan türüne göre kaç puan istiyor? 2022 MSÜ güncel taban puanları

MSÜ Deniz Harp Okulu hangi puan türüne göre kaç puan istiyor? sorusunun yanıtı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün tarafından 14 Nisan Perşembe günü yapılan açıklama sonrası merak konusu oldu. Dün, Milli Savunma Üniversitesi sınav sonuçlarının belli olduğu duyuruldu. MSÜ Deniz Harp Okulu hangi puan türüne göre kaç puan istiyor? sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İşte 2022 MSÜ güncel taban puanları...

MSÜ Deniz Harp Okulu hangi puan türüne göre kaç puan istiyor? 2022 MSÜ güncel taban puanları

MSÜ Deniz Harp Okulu hangi puan türüne göre kaç puan istiyor? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen kişiler 15 Nisan 2022 Cuma günü de konu ile ilgili araştırma yapmaya başladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sınav sonuçlarının açıklandığını belirti. MSÜ Deniz Harp Okulu hangi puan türüne göre kaç puan istiyor? sorusunun yanıtına ve 2022 MSÜ güncel taban puanları bilgisine haberimizden ulaşabilirsiniz...

MSÜ DENİZ HARP OKULU HANGİ PUAN TÜRÜNE GÖRE KAÇ PUAN İSTİYOR?

Henüz 2022'nin Milli Savunma Üniversitesi taban puanları açıklanmadı.

Geçtiğimiz yılların puanları ise şu şekilde:

MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak?

MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak?

2022 MSÜ GÜNCEL TABAN PUANLARI

2022'nin Milli Savunma Üniversitesi taban puanları duyurulmadı. Konuya ilişkin açıklama yapıldığı takdirde haberimiz eş zamanlı olarak güncellenecektir...

2021 MSÜ TABAN PUANLARI

Milli Savunma Üniversitesi'nde erkek adaylar için kara, hava deniz harp okullarındaki puanlar şu şekilde:

HAVA Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 356,62842

KARA Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 310,41812

DENİZ Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 310,41812

KARA Harp Okulu Taban Puan: EŞİT AĞIRLIK Taban Puan: 309,17651

Milli Savunma Üniversitesi'nde kadın adaylar için kara, hava deniz harp okullarındaki puanlar şu şekilde:

HAVA Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 395,90354

KARA Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 385,14761

DENİZ Harp Okulu Puan Türü: SAYISAL Taban Puan: 385,14761

KARA Harp Okulu Puan Türü: EŞİT AĞIRLIK Taban Puan: 374,07268

2022 MSÜ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?


MSÜ sınav sonuçları 14 Nisan 2022 (dün) açıklandı.

2022- Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları açıklandı. Merakla beklenen haberi, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün duyurdu. Sosyal medyadan açıklama yapan Prof. Dr. Aygün, "27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2022-MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Aygün paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli adaylarımız, 27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2022-MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır.Sonuçlarınızı http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirsiniz.

Sınav sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum."

MSÜ SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

Sınav sonrası adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

İnternet sayfasında ilan edilmiş olan sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

MSÜ SINAV SONUCUNA GÖRE KİMLER 2. AŞAMAYA KATILACAK?

MSÜ 2. seçim aşamasına sınavlarda belirlenen taban puanı alan ve tercih işlemlerini tamamlayan kişiler çağrılacak.

MSÜ SINAV SONUCUNA GÖRE KİMLER ELENECEK?

Duyurulan tarihler arasında tercihlerini tamamlamayan kişiler gerekli taban puanını almış olsalar dahi 2. seçim aşamasına katılamayacaklar. Bu sebeple adayların puanlarının duyurulması sonrası çevrimiçi olarak tercihlerini tamalamaları gerekmektedir.

Taban puana ulaşamayan kişiler de tercihde bulunamayacakları için otomatik olarak diğer aşamalardan elenmiş sayılacaklardır.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler