NASA ve ESA Güneş'in gelmiş geçmiş en yakın görüntülerini paylaştı!

NASA ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Güneş'in en yakın fotoğraflarını çekmeyi başardı. Güneş'e iki kat yakın olan Solar Orbiter uydusu ile çekilen fotoğraflar, Dünya'yı milyarlarca yıl sonra yutacak Güneş'in detaylarını tüm çıplaklığıyla gösteriyor.

Güneş, dev bir yıldız. Kimimize göre de dev bir alev topundan başka bir şey değil. Bilim insanları onun milyarlarca yıl sonra Dünya'yı yutup, insan hayatını sona erdireceğini düşünüyorlar. Yani Güneş, bir nevi Dünya'nın bilinen katili de. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) da Dünya'nın milyarlarca yıl sonraki katili hakkında daha fazla bilgi alabilmek için daha fazla araştırma yapıyor. Solar Orbiter uydusu da bu araştırmaların en önemli parçalarından ve o en önemli parça, şimdilerde Güneş'in yani Dünya'nın bilinen katilinin en yakın fotoğraflarıyla arzı endam etmekte.

NASA VE ESA GÜNEŞ'İN EN YAKIN GÖRÜNTÜLERİNİ ELDE ETTİ

Solar Orbiter, Güneş'e Dünya'nın iki katı kadar yakın. Geçtiğimiz şubat ayında fırlatılan uydu, Aşırı Ultraviyole Görüntüleyici teknolojisi (EUI) sayesinde Güneş'in en yakın fotoğraflarını çekmeyi başardı. NASA ve ESA ise dün yaptıkları canlı yayında Solar Orbiter uydusundan gelen Güneş fotoğraflarını ilk olarak paylaştı. Paylaşılan fotoğraflar ise olağanüstü.

Güneş

İŞTE SOLAR ORBİTER İLE ELDE EDİLEN GÜNEŞ FOTOĞRAFLARI

Solar Orbiter projesinde çalışan Daniel Müller, uydunun görevine çok iyi başladığını söyleyerek, ''bu kadar erken dönemde bu kadar yüksek çözünürlüklü fotoğraflar beklemiyorduk'' dedi. Yani Solar Orbiter performansıyla, hocalarını bile şaşırttı.

Güneş-1

MERKÜR'DEN DAHA YAKIN OLACAK

Solar Orbiter, bu fotoğrafları çekerken oldukça da zorlanıyor. Dünya'daki herhangi bir sensörden tam 13 kat daha fazla Güneş ışığına maruz kalan uydu, buna rağmen Güneş ile ilgili tüm detayları bildirmeye devam ediyor. O, bizim milyarlarca yıl sonraki katilimizi şimdiden gözlemliyor. Kasım 2021 yılında ise Solar Orbiter'ın Güneş'e Merkür'den daha yakın olması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Kur'an ve hadislerde anlatılan çoğu mecaz ifadeleri olduğu gibi gerçek kabul edip dini akıl mantık dışı hale getirenlere bakarsak Cennet, Cehennem ve Ruh gibi kavramlar mahiyeti belirsiz ve kavranamaz şeylerdir. Gerçekte ise milyarlarca yıl sonra dünya yaşanmaz bir hale gelip bütün canlılar öldükten sonra yine dünyanın ve güneş sisteminin bir alt boyutunda yaşayan gelmiş geçmiş bütün insanlar için güneşin yani cehennemin yutmasından kaçış süreci başlayacak. İmansız ağar ruhlar ebedi olarak güneşin içine gidecekler. İmanlı ve hafif ruhlar kaçarak uzaklaşacak ve cennet denen gezegenlere gidecek
bravooooo.....gerçekten güzel bir tez
Dünyadaki yaşamı güneşe borçluyuz, bu gayet açık. Dünyadaki enerji döngülerinin de ana kaynağı yine güneş. Hatta %10 bile yakında veya uzakta bir yörüngede dünya bildiğimizden çok farklı bir yer olurdu.
Çoğumuzun farkında olmadığı ve olanlarında çoğunun yapamadığı bazı gerçekler;Dinin özü tasavvuftur.Tasavvuf ise Ego-Beden-Ruh ve akıl terbiyesidir. Sonunda tüm alemin bedeninde dahil her şeyiyle gerçek olarak algıladığın tek bir yapı olduğunu anlarsın, Allah'ın ilmindeki sonsuz manalarının bileşimlerinden oluşan similasyon bir yapı olduğunu anlarsın ve bu andan itibaren seni cehennem (Güneş radyasyonu) ateşi yakmaz ve hayatta çektiğin bela ve mihnetlerin bedeli olarak hakkettiğin cennetine kolayca ulaşırsın.Sadece beden için yaşayanlar da doğruca güneşin içine giderler,kimse seni oraya atmaz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler