HABER

Prof. Ceyhan'dan hükümete çağrı: Ek önlemler alma zamanı geldi

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Aşı kararsızlığı bu kadar fazla, aşı karşıtları da yalanlarıyla toplumu bu denli ve rahat zehirlerken, toplumsal bağışıklık sağlamanın mümkün olmadığını görüp devletin ek önlemler alma zamanı geldi, umarım geçmez." açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, aşılama ve toplumsal bağışıklık sağlamayla ilgili açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ceyhan toplumsal bağışıklığın her gün azaldığını belirtti.

Mehmet Ceyhan'ın açıklamaları şu şekilde:

Aşı ile korunan kişi sayısı yanı toplumsal bağışıklık artmıyor. Her gün giderek azalıyor. 1. doz sayısı 100 binin altında. Önce inaktif aşıyla aşılanıp, şimdi bağışıklığını kaybedenlerin günlük sayısı daha fazla. Yüzde 80 aşıyla korunan hedefinden giderek uzaklaşıyoruz.

iç

EK TEDBİR ÇAĞRISI

Aşı kararsızlığı bu kadar fazla, aşı karşıtları da yalanlarıyla toplumu bu denli ve rahat zehirlerken, toplumsal bağışıklık sağlamanın mümkün olmadığını görüp, devletin ek önlemler alma zamanı geldi, umarım geçmez.

TÜRKİYE'DE SON DURUM

11 Ekim koronavirüs verilerine göre Türkiye'de 188 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 30 bin 563 oldu. 18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 74,81, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 87,91 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı sayısı, 112 milyon 666 bin 626 olarak açıklandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
ne önlemi ya , bıktık valla. aşı yaptırmayanlara uygulansın çeşitli kısıtlamalar. hatta dışarı bile çıkmaları yasaklansın. sorun çözülür
Sen önce o ne olduğu belirsiz sıvıların medyaya düşmeyen ani ölüm de dahil ciddi yan etkilerinden bahset. Birçok tanıdığım sapasağlam yakınlarını nedeni belirsiz enfeksiyon, kalp krizi, beyin kanaması veya emboli yüzünden kaybetmişken neden bu riski alıp da aşı olayım??? Canımı yolda bulmadım ben. Biz aşı karşıtı değiliz aşı dayatmasına karşıyız. Beden benim, karar benim kime ne...
Bravo inşallah bilhassa siz corona olur nefes alabilmek için çırpınıp kolay kolay ölmezsiniz ve en sevdiğinizin dizin yüzünden nasıl öldüğünü seyretmeye nail olursunuz ÖNCE.!!!!!
@zeliha19482010 He canım he. İşte nefret tohumlarıyla beslenmiş akıl tutulması yaşayan biri daha. Ben yıllardır grip bile olmuyorum ne coronası ne covidi :)) Bağışıklığıma bu sıvılardan daha çok güveniyorum.
Yüzde 75'e yaklaştı çift aşılanma oranı nasıl kararsızlık bu, ortada yavaşlayan bir salgın da yok tereddüt gayet normal
Geri Dön