HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Sinan Oğan'dan 'cevapsız çağrılar' çıkışı: Liseli sevgililerin bile telefonunda o kadar olmaz!

"Sana boyatmak için ayakkabılarımı bile vermem!" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na Sinan Oğan'dan yanıt gecikmedi. Sosyal medyadan devam eden ve ses getiren atışmada Oğan, Kılıçdaroğlu'na "Bize bir şey önermediğinizi mi söylüyorsunuz? Madem öyle; sizinle görüştükten sonra, ertesi gün liseli sevgililerin bile telefonunda olmayacak sayıda sizden gelen onlarca cevapsız çağrı neden vardı?" diye sordu.

Sinan Oğan'dan 'cevapsız çağrılar' çıkışı: Liseli sevgililerin bile telefonunda o kadar olmaz!

Geçtiğimiz günlerde Sinan Oğan'ın eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine 3 bakanlık ve cumhurbaşkanlığı yardımcılığı vermeyi teklif ettiğini açıklaması üzerine başlayan polemik devam ediyor. Kılıçdaroğlu Oğan'a sosyal medyadan verdiği yanıtında "Sana bırak 3 bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı vermeyi, boyatmak için ayakkabılarımı bile vermem! Nedamet getir! Seçimlerde bu milletin geleceği ile nasıl oynadınız anlat" demişti.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

"BİZE BİR ŞEY ÖNERMEDİĞİNİZİ Mİ SÖYLÜYORSUNUZ?"

Sinan Oğan da Kılıçdaroğlu'na yanıtında şunları kaydetti:

"Ben ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayıydım. İttifakımızdaki partilerden sadece birisine gizli protokollerle neler verdiğinizi kamuoyu biliyor. Bir tek partimize bunları önerip bize bir şey önermediğinizi mi söylüyorsunuz? Madem öyle; sizinle görüştükten sonra, ertesi gün liseli sevgililerin bile telefonunda olmayacak sayıda sizden gelen onlarca cevapsız çağrı neden vardı? Hele arada bize ulaşmaya çalışan sizin koyduğunuz onlarca aracıyı saymıyorum…"

3

"HIRS SİZİN AKLINIZIN DA, ERDEMİNİZİN DE ÖNÜNE GEÇMİŞ"

Oğan'ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:
"Sayın Kılıçdaroğlu, sizin bu yapmaya çalıştığınıza bizim oralarda “Toydan sora nağara” derler… Kaybettiğiniz 13. seçimin üzerinden yaklaşık 1 yıl 1 ay geçti. Bu süre zarfında oturur düşünürsünüz, ben nerede hata yaptım dersiniz, biraz daha durulur, yaş da kemale erdiğinden artık bir Aksakal gibi davranırsınız diye bekliyordum. Hatta kaybettiğiniz seçimlerden sonra partinizde aday dahi olmaz demokratik bir gelenek başlatırsınız diye beklemiştim. Ama maalesef görüyorum ki, hırs sizin aklınızın da, erdeminizin de önüne geçmiş.

"'KAZANACAK ADAY' KOYDUNUZ DA BEN SİZİ DESTEKLEMEDİM Mİ?"

Aşağıdaki twitinizdeki sözlerinizi sizin gibi yaşı artık 80’e merdiven dayamış, ülkenin bu durumda olmasının baş müsebbiplerinden birine yakıştıramadım.

Siz, 22 yıldır iktidarda olan bir adaya karşı 5 puan fark attınız da ben sizi desteklemedim mi?
Siz, 22 yıldır bu ülkenin parlementosunda çoğunluğa sahip bir partiye karşı parlamento çoğunluğunu sağladınız da ben sizi desteklemedim mi?
Siz, anketlerin sonuçlarına göre hırs yapmayıp “kazanacak aday” koydunuz da ben sizi desteklemedim mi?
Siz, toplam oyu 1 puan bile olmayan 4 siyasi partiye 4 Cumhurbaşkanı yardımcılığı, 8 bakanlık ve 40 milletvekili verip, Türk siyasi tarihinin en büyük “siyasi tokatçılığına” maruz kaldıktan sonra, 5.2 oy alan bana hiç bir şey teklif etmediğinizi mi söylüyorsunuz?

"LİSELİ SEVGİLİLERİN BİLE TELEFONUNDA OLMAYACAK SAYIDA ONLARCA CEVAPSIZ ÇAĞRI"

Ben ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayıydım. İttifakımızdaki partilerden sadece birisine gizli protokollerle neler verdiğinizi kamuoyu biliyor. Bir tek partimize bunları önerip bize bir şey önermediğinizi mi söylüyorsunuz? Madem öyle; sizinle görüştükten sonra, ertesi gün liseli sevgililerin bile telefonunda olmayacak sayıda sizden gelen onlarca cevapsız çağrı neden vardı? Hele arada bize ulaşmaya çalışan sizin koyduğunuz onlarca aracıyı saymıyorum…

1

Sn. Kılıçdaroğlu, bu seçim benim değil, sizin yüzünüzden kaybedildi. Seçim sürecinde size gelip seçim güvenliği ile ilgili görüştüğümüzde sizi uyarmıştım, siz ise ”Merak etmeyin genel başkan yardımcım sürece hakim” demiştiniz. Peki sürece hakim genel başkan yardımcınızın sistemi daha seçim başlamadan neden çöktü, neden seçim gecesi istifa etti?

Sn. Kılıçdaroğlu, siz 100 yıllık bir siyasi partinin 10 yıldan fazla genel başkanlığını yapıp Türkiye genelinde sandık başlarına insan yetiştiremediğinizden bir çok sandık sahipsiz kaldı. Referandum ve 2018 CB seçimlerinde partinizdeki ilgili kişiler sandık başlarına bizden yardım istemişlerdi. Bilmem bilginiz var mı?

"KAPATTIM CEHENNEMİN KAPILARINI"

Sn. Kılıçdaroğlu, evet HDP’ye güzelleme yapanların, DEM’lenip Selahattin Demirtaş, Osman Kavala diye sayıklayanların üzerine kapattım Cehennemin kapılarını… Eğer bir kininiz var ise bunun adresi biz değiliz, bunun için İstanbul’u teslim ettiğiniz ve “arkamdan hançerlediler” dediklerinize bakın bence…

Bakınız, Türkiye’ye Cumhurbaşkanı seçtirmek istediniz kendinizi ama partiniz sizi CHP’ye yeniden genel başkan bile seçmedi. Ben ne yapabilirim?! Size bir insan olarak hala ve tüm bu yazdıklarınıza rağmen saygı duyarım. Ama bir siyasetçi olarak yapamadınız, olmuyor. Bunu neden anlamak istemiyorsunuz…

2

"BİZİM SAYEMİZDE BİR TUR DAHA SEÇİLME İMKANI YAKALADINIZ"

Bu arada; biz olmasak seçim ilk turda bitiyordu. Bizim sayemizde bir tur daha seçilme imkanı yakaladınız. Velhasıl-ı kelam; yaş Kemal’e ermiş ama hala yeniden genel başkan seçilme derdindesiniz. İntikam almaktan bahsediyorsunuz! Bence bir kenarda sessizce durarak bu ülkeye daha çok hizmet edebilirsiniz.

"SİZ BECEREMEDİNİZ, BİZ YARIM KALAN İŞİMİZİ 2028'DE TAMAMLAYACAĞIZ"

Ayrıca, evde canınız sıkılıyorsa, bir vakıf kurun geçin başına, çevreyle ilgilenin, çiçekle, böcekle falan ilgilenin. Ama size dostça bir tavsiye; kuracağınız vakıf dış politikayla ilgilenmesin. Mazallah yeniden Zengezur Koridoru’nu kapatıp Ermenilere hoş görüneyim vs dersiniz, iyice batırırsınız… Yeri gelmişken; hesap sorma vs. tehditleriniz bana vız gelir, tırıs gider. Ununuzu elediniz, eleğinizi de asın artık. Siz beceremediniz. Sizin yarım kalan bir işiniz yok, bizim var ve bunu 2028’da tamamlayacağız. Hep beraber göreceğiz; bu yolda son sözü zaman diyecek, özü de sözünü yaman diyecek!Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler