Son dakika! ABD Hazine Bakanı'ndan 'Türkiye'ye yaptırım' açıklaması

Son dakika haberine göre, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD Başkanı Donald Trump'ın bakanlığa Türkiye'ye yönelik yaptırım getirme yetkisi tanıyan bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını ancak yaptırımların şu anda uygulanmayacağını duyurdu.

Son dakika! ABD Hazine Bakanı'ndan 'Türkiye'ye yaptırım' açıklaması

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin,Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Trump'ın Hazine Bakanlığına Türkiye'ye yönelik "birincil ve ikincil yaptırımlar getirmesi" için yetki veren bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını belirtti.

"TRUMP, TEK BİR IŞİD SAVAŞÇISININ..."

Trump'ın Suriye'deki Barış Pınarı Harekatı'ndan "endişe duyduğunu" belirten Mnuchin, "Başkan, Türkiye'nin tek bir IŞİD savaşçısının bile kaçmasına izin vermemesinin zorunlu olduğunu açıkça söylemek istiyor." ifadesini kullandı.

"Yaptırımları şu anda yürürlüğe koymayacağımızı söylemek isterim." ifadesini kullanan Mnuchin, ABD Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile yaptırımlar konusunda danışma halinde olacaklarını vurguladı.

"FİNANSAL KURUMLARI YAPTIRIM GELEBİLECEĞİ KONUSUNDA UYARIYORUZ"

Mnuchin, "(Türkiye'nin) Finansal kurumlarını, dikkatli olmaları ve kendilerine yaptırım gelebileceğini konusunda uyarıyoruz. Bir kez daha söylüyorum şu anda bir yaptırım yok. Ancak bu bize verilen en geniş başkanlık yetkileri olacak." değerlendirmesinde bulundu.

"AMA GEREKİRSE TÜRKİYE'NİN EKONOMİSİNİ KAPATIRIZ"

Yaptırımların "güçlü" olacağını belirten Mnuchin, "Umarım bu yaptırımları kullanmak zorunda kalmayız, ama gerekirse Türkiye'nin ekonomisini kapatırız." ifadesini kullandı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
Inşaallah bizde birgun akillanip eski gunlerimize döner sizin fişinizi cekeriz.
Atatürk gibi bir lider karşınızda olsaydı yaptırımın y sini bile kullanamazdınız emin ol katil abd..
çok güzel bi yorum vallahi doğru diyorsun inşallah birgün biz sizin fişinizi gerçekten çekeriz. öyle çekilmez böyle çekilir diye .
Kendi derdinize düşünde bizimle uğraşmaktan vazgeçerseniz ibsallah1
TÜRKİYEDE... MADEN ÇOK... PETROL, ALTIN, V.B..... NEDEN BUNLARIN TAFRALARINI ÇEKİYORUZ...Kİ? KİMDEN İZİN BEKLENİYOR.....
Türkiye'de maden çok kardeş ancak ne yazık ki %90 ı yabancılara satıldı .
ismail_sen 1971 fikirlerine katılıyorum turkiyede azmi maden çıkarıyorlar niye birakirlar ki vermesinler buradan az bir paraya bizden alip goturup isleyip bize 10 katina satıyorlar mesela ilic ilcesi baslarina yıkılsın
satılmış köpek çok var cumhuriyetin ilk tarihlerinde silah üreten geliştiren ve ihracat yapan firmaya destek verip buyutecegine kapatılmasına vesile olan zihniyette ki insanlar yüzünden bu haldeyiz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler