HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | AFAD duyurdu: Ege Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem! İzmir açıkları... Çevre illerden de hissedildi! Malatya da 4.0'lık depremle sallandı

Son dakika deprem haberi: Ege Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İzmir Aliağa'nın 07.44 km açıklarında yaşanan deprem, çevre illerden de hissedildi. Bu depremden yaklaşık 17 dakika sonra ise Malatya'da 4.0 büyüklüğünde bir deprem oldu.

SON DAKİKA | AFAD duyurdu: Ege Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem! İzmir açıkları... Çevre illerden de hissedildi! Malatya da 4.0'lık depremle sallandı

Son dakika deprem haberi: AFAD'dan yapılan açıklamaya göre; Ege Denizi Çandarlı Körfezi'nde saat 14.53'de 4.2 büyüklüğünde bir deprem oldu. İzmir, Aliağa'nın 07.44 km açıklarında meydana gelen depremin çevre illerden de hissedildiği öğrenildi. Depremin derinliği ise 9.18 km olarak kaydedildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İŞTE DEPREMİN MEYDANA GELDİĞİ NOKTA

ddddddddddd

Öte yandan Malatya'nın Battalgazi ilçesinde de saat 15.10'da 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 8.76 km olarak kaydedildi.

deppppp

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Ege Denizi, Çandarlı Körfezinde 4.2 büyüklüğünde meydana gelen ve İzmir’de de hissedilen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." ifadelerini kullandı.

NACİ GÖRÜR'DEN İZMİR DEPREMİ AÇIKLAMASI

Prof. Dr. Naci Görür de İzmir’de meydana gelen deprem sonrasında sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yaparak “İzmir Çandarlı’da 4,2 deprem oldu. Deprem bu yörede KB-GD uzanımlı küçük bir fayın üzerinde, sevgiyle” dedi.

2

En Çok Aranan Haberler