HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | AFAD duyurdu: Manisa'nın Soma ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem! İzmir ve çevre illerden de hissedildi

Son dakika haberi: AFAD, Manisa'nın Soma ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem İzmir başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden de hissedildi. Manisa Valisi Enver Ünlü, depremin ardından açıklama yaptı.

SON DAKİKA | AFAD duyurdu: Manisa'nın Soma ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem! İzmir ve çevre illerden de hissedildi

Son dakika deprem haberi...Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 01.36'da merkez üssü Manisa'nın Soma ilçesi olan 4,8 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

ARTÇI SARSINTILAR YAŞANDI

Yerin 10.24 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Manisa kent merkezi ve ilçelerinin yanı sıra başta İzmir olmak üzere çevre illerden de hissedildi. Depremin ardından büyüklüğü 1,8 ile 3,1 arasında 4 artçı sarsıntı oldu.

VALİ ÜNLÜ'DEN AÇIKLAMA

Manisa Valisi Enver Ünlü, yaşanan depremin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Merkez üssü Soma Büyükışıklar mahallemiz olan saat 01:36 da meydana gelen 4,8 şiddetindeki depremde herhangi bir olumsuzluk bildirilmedi, ekiplerimiz tarafından sahada gerekli kontroller yapılmaktadır. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

En Çok Aranan Haberler