HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Merakla bekleniyordu... Bakan Özer duyurdu! Özel okullarda zam oranı yüzde 65 oldu

Son dakika özel okul zam haberi: Merakla beklenen özel okullarda zam oranı belli oldu. Bakan Özer 'TÜFE baz olacak şekilde 2023 fiyatını belirleme kararı aldık' dedi. Yaşanan son gelişmeye göre Bakan Özer, özel okullarda zam oranının yüzde 65 olduğunu duyurdu.

SON DAKİKA | Merakla bekleniyordu... Bakan Özer duyurdu! Özel okullarda zam oranı yüzde 65 oldu

Son dakika özel okul zam haberi: Özel okullarla ilgili uzun süredir merak edilen konu açıklığa kavuştu. Önemli gelişmeyi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer duyurdu. Buna göre özel okul zam oranı yüzde 65 oldu. Bakan Özer, "2023 yılı özel okul zammı oranı yüzde 65 olarak uygulanacak" dedi.

thumbs_b_c_acbd339f7705227a9278665a955ced86

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığında özel öğretim kurumları yöneticileri ile yaptığı 2 saatlik ‘2023 Yılı Başlangıç Değerlendirme Toplantısı’ sonrası 2023 yılında özel okullarda yapılacak ücret artışıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantıda sadece yapılacak ücret artışını konuşmadıklarını söyleyen Özer, “Aynı zamanda özel öğretim kurumlarının kalitesinin artması, hizmetiyle ilgili ihtiyaç duydukları desteklerle ilgili bakanlık olarak neler yapabiliriz, onları da kapsamlı bir şekilde değerlendirdik” dedi.

Bakan Özer, uzun yıllardır Milli Eğitim Bakanlığıyla ilgili öğrencilere eğitim hizmeti sunup, insan kaynağının niteliğini artırmada büyük bir sorumluluk yüklendikleri için özel öğretim kurumları yöneticilerine teşekkür etti.

"BU SENE BİR DEĞİŞİKLİĞE GİDİYORUZ"

Bir değişikliğe giderek Üretici Fiyat Endeksi’nden (ÜFE) ziyade Tüketici Fiyat Endeksi’ni (TÜFE) baz alacak şekilde ücret artışını belirlediklerini belirten Özer, “Milli Eğitim Bakanlığı, ocak ayında açıklanan ÜFE ve TÜFE oranlarını dikkate alarak bir sonraki eğitim öğretim yılındaki özel öğretim kurumları ücretini belirliyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu sene bir değişikliğe gidiyoruz. ÜFE’den ziyade TÜFE’yi baz alacak şekilde 2023 yılı fiyatını belirleme kararı aldık” diye konuştu.

YENİ YILDA ZAM ORANI YÜZDE 65

Bakan Özer, yeni yıl için belirlenen zam oranına ilişkin şunları söyledi:

“Hem 2023 yılı enflasyon beklentisinin düşük olması hem de velilerimizin bu süreçlerde desteklenmesi bağlamında Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 fiyatlarının yüzde 65 olarak belirlenmesi kararını aldık.”

"BURADAKİ ARKADAŞLARIN TAMAMI BU FİYATIN YETERSİZ OLDUĞUYLA İLGİLİ KANATTLERİNİ BİZE İFADE ETTİLER"

Özel öğretim kurumları yöneticilerinin yüzde 65 oranını yetersiz bulduğunu kaydeden Bakan Özer, “Özel öğretim kurumları yöneticileriyle de bu oranı konuştuk, tartıştık. Buradaki arkadaşların tamamı bu fiyatın yetersiz olduğuyla ilgili kanaatlerini bize ifade ettiler. Ben özgür bir şekilde görüşlerini bizlerle paylaştıkları için kendilerine müteşekkirim. Ama biz hem hükümet olarak hem de Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 yılındaki enflasyon beklentilerini ve TÜFE’yi dikkate alarak hem de velilerimizi destekleme anlamında böyle bir karar aldık. Bu kararı yarından itibaren uygulamaya sokmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

"ZORLUKLARI BİRBİRİMİZE DESTEK OLARAK BİRLİKTE AŞACAĞIZ"

Özer, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Yeni almış olduğumuz kararın öğrencilerimize, özel öğretim kurumlarındaki velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sektör temsilcilerine teşekkür ediyorum. Her ne kadar sektör temsilcileri bu artış oranını kabul etmeseler de yeni uygulamanın getirmiş olduğu zorlukları da hem bakanlık hem de özel öğretim kurumları birbirine destek olarak birlikte aşacağız. Yeni fiyatın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler