HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Erdoğan'dan sürpriz görüşme trafiği! Önce Bahçeli, ardından Kurtulmuş

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önce MHP lideri Devlet Bahçeli ile ardından da TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'la bir görüşme gerçekleştireceği öğrenildi. Peş peşe yaşanan kritik görüşmelerin Can Atalay hakkındaki mahkeme kararları ile ilgili olduğu öne sürüldü. Öte yandan 8 parti, TİP Milletvekili Atalay için Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü.

SON DAKİKA | Erdoğan'dan sürpriz görüşme trafiği! Önce Bahçeli, ardından Kurtulmuş

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'u ayrı ayrı kabul edeceği öğrenildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AW117845_04

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmenin ardından açıklama yapılmadı.

AW117845_01

Erdoğan'ın saat 17.00'de ise Kurtulmuş'u kabul edeceği öğrenildi.

Görüşmenin ana gündem maddesinin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler olması beklenirken görüşmede Can Atalay ile ilgili Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi kararlarının da gündeme gelebileceği belirtildi.

2

YARGITAY KARARININ MECLİS'TE OKUNACAK MI?

AYM’nin ikinci kez hak ihlali kararı vermesine rağmen tahliye edilmeyen TİP Milletvekili Can Atalay'la ilgili Bahçeli ve Erdoğan'ın, Yargıtay kararının okutulmasını istedikleri iddia edilmişti.

Meclis Başkanı Kurtulmuş ise, Can Atalay kararı üzerinden AYM ve Yargıtay arasında yaşanan krize ilişkin “Meclis’in gündemi içerisinde bu konu gündeme geldiğinde ama şimdi bir şey söylemek istemem. Meselenin suhuletle çözülmesi en doğru yol. Dolayısıyla bu konuda ortaya çıkmış bir şey yok, süreç içerisinde bunu da göreceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

8 PARTİDEN KURTULMUŞ'LA 'CAN ATALAY' GÖRÜŞMESİ

Öte yandan 8 parti, TİP Milletvekili Can Atalay için Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü.

En Çok Aranan Haberler