HABER

Son Dakika: Kaş açıklarında 45 kişinin bulunduğu tekne battı

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanlığı, Kaş'ın 161 mil güneybatısında batan tekneden 37 kişinin kurtarıldığını, bölgede arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yapılan açıklamaya göre, dün akşam Kaş’ın 161 mil güneybatısında, Kerpe Adası’nın yaklaşık 60 mil güneyinde göçmenleri taşıyan tekne battı.

Bölgeye hemen intikal eden TCG Gelibolu ve TCG Gökova fırkateynleri ile arama kurtarma koordinatörlüğü görevi icra edilmeye başlandı.

37 KİŞİ KURTARILDI

İçinde 45 göçmenin bulunduğu belirtilen batan tekneye yönelik arama kurtarma çalışmaları sonucunda 37 kişinin kurtarıldığı bildirildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait 2 fırkateyn ve deniz karakol uçağı ile olumsuz deniz ve hava şartlarına rağmen 8 kişiye yönelik bölgedeki arama faaliyetlerinin devam ettiği kaydedildi.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
seçimler geliyor :)) akp partisi kaybedecegini bile bile afkan suriue özbek azeri oylarını alacak ki yine iktidar olma lüksü çaba harç ediyor. ben burda sesleniyorum ne yaparsanız yapın bu ülkeyi size bırakmayacağız sizi sandıkla göndereceğiz..
hadi oradan.asıl bu memleketi size bırakmayacağız inşaallah.
2002 den beri hep aynı terane sizde biliyorsunuz ki sizden Bi cacık olmaz
bazıları surili ve afgandan memnun kendi bebelerinin geleceklerini mahvediyor farkında değil
tekne batmış insanlar yasiyormu yaşamıyormu net bilgi yok siz seçim sandık diyorsunuz.batan seçim teknesi değil hani insanlar var ya hani can derdindeler ya.o insanlar ne halde bilmiyoruz ya .siz yanlış üremi yorum attınız acaba
memleket dingonun ahirina döndü.giren cikan belirsiz.her taraf multeci kayniyor
ne teknesi battı???
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler