HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Sel felaketinde can kaybı 16'ya yükseldi! Bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

Son dakika haberi: Selde can kaybı artıyor! Depremlerin ardından Şanlıurfa ve Adıyaman'da bu defa da sel felaketi yaşanmıştı. Şanlıurfa'da bir kişinin daha cansız bedenine ulaşılmasıyla sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 16'ya yükseldi. Şanlıurfa Valiliği de dün etkili olan sel baskınları sonucu hayatını kaybeden kişi sayısının 14 olduğunu, kayıp 2 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü, 2 bine yakın ev ve iş yerinde hasar tespiti yapıldığını bildirdi.

SON DAKİKA | Sel felaketinde can kaybı 16'ya yükseldi! Bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

Son dakika haberi: Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketinde Abide Köprülü kavşağı alt geçidinde bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Böylece felakette hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi. Şanlıurfa ve Adıyaman'ı etkileyen sel felaketinde toplam can kaybı ise 16 oldu. İşte son dakika haberinin tüm detayları...

ŞANLIURFA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada kentte son 30 yılda metrekareye düşen ortalama yağış miktarının 57,9 kilogram olduğu, merkez ilçelerine son 2 günde düşen yağış miktarının ise 137,6 kilograma ulaştığı belirtildi.

Şiddetli sağanak yağışla Karakoyun, Cavsak, Karaköprü ve Sırrın derelerinin taşması sonucu sel baskınlarının meydana geldiği ve en çok bu bölgelerin afetten etkilendiği belirtilen açıklamada, dün ve bugün ildeki tüm okul kademelerinde eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayıldığı hatırlatıldı.

sanliurfada-sel-felaketi-9-olu-ek-fotograflar_6589_dhaphoto1

"ZARAR VE ZİYAN DEVLETİMİZCE KARŞILANACAKTIR"

Sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren 7 bin 585 personel ve 1485 araçla tüm ekiplerin teyakkuz halinde çalıştığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İl dışından da ekiplerimize takviye destek olarak 417 personel, 242 araç, 26 bot, 50 dalgıç pompa, 80 motopomp ve 23 dalgıç görevlendirilmiş olup tüm çalışmalar hızla ilerlemektedir. Ayrıca 1600 jandarma personelimiz de sahada görev yapmaktadır. 112 Acil Merkezine bu süreçte toplamda 18 bin 359 ihbar gelmiştir. Afetin ikinci gününde vefat eden vatandaşlarımızın toplam sayısı 14 olup, kayıp 2 vatandaşımızı arama çalışmaları titizlikle devam etmektedir.

Oluşturulan hasar tespit ekiplerimizin saha çalışmaları da aralıksız sürdürülüyor. 2000'e yakın ev ve iş yerimizin hasar tespit çalışmaları yapılmıştır. Selden hasar gören tüm yapıların tespiti yapılarak vatandaşlarımızın zarar ve ziyanları devletimizce karşılanacaktır."

Felakette hayatlarını kaybedenler için taziye, yaralılar için acil şifa dileklerine yer verilen açıklamada hemşehrilerin gelen uyarılara harfiyen uymaları gerektiğine dikkat çekildi. (AA/DHA)


Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler