HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Sönmez Atasoy'un hayati tehlikesi sürüyor

Oyuncu Fadik Sevin Atasoy, kalp krizi geçiren babası Sönmez Atasoy'un durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Babasının solunum fonksiyonlarının zayıfladığını ve çoklu organ yetersizliği yaşandığını belirten Atasoy, "Hayati tehlikesi devam etmektedir" dedi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Atasoy, bir haftadır sessiz bir bekleyiş sürecinde olduklarını ifade ederek, tiyatro sanatçısı, yazar ve yönetmen olan babası Sönmez Atasoy'un geçirdiği ani ve ağır kalp krizi sonucunda kalbinin durduğunu, yapılan geri döndürme çabalarıyla tekrar çalışmaya başladığını belirtti.

Atasoy, "Bu süre zarfında beyin oksijensiz kalmış, daha önceden de mevcut olan akciğer sorunları, kandaki oksijen miktarının düşük olması, beynindeki oksijensiz kalma sürecini olumsuz etkilemiştir. Acilen yapılan kalp anjiyosu ile kalp krizine neden olan damarlar açılmıştır. Bunu takiben, kalp fonksiyonları düzene girmiş fakat beyin fonksiyonları etkisini kaybetmeye başlaması sebebiyle solunum cihazına bağlanmıştır" ifadelerini kullandı.

Babasının yanı başında bekleyiş ile geçen tüm bu yoğun bakım süresinde yanıtsız kalmayı tercih ettiğini açıklayan Fadik Sevin Atasoy, açıklamasına şöyle devam etti;

"Desteklerinizin, temennilerinizin ve dualarınızın farkındayım. Dün itibariyle, babam Sönmez Atasoy, nöroloji yoğun bakıma devredilmiştir. Nörolojik ve beyin tomografisi bulguları ciddiyetini korumaktadır. Solunum fonksiyonları zayıflamış, çoklu organ yetersizliği yaşanmaktadır. Hayati tehlikesi devam etmektedir. Kelimelerimin yetersiz kaldığı ama umudumuzun hala yaşamakta olduğu bu bekleyişimiz de, sizlerinde aynı sabır ve inançla bizimle olduğunuzu biliyorum."

İHA

En Çok Aranan Haberler