HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Sosyal medyada hızla yayıldı! Sudan'daki çatışmaların başlangıcından bu yana ilk kez görüntülendi

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Sudan'da 15 Nisan sabahı ordu ile paramiliter güç Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasında başlayan silahlı çatışmalar giderek şiddetlenirken dikkat çeken bir görüntü paylaşıldı. Sosyal medyada yayılan görüntülerde HDK lideri Muhammed Hamdan Dagalu, çatışmaların başlangıcından bu yana ilk kez görüntülendi.

Sudan'da ordu ile paramiliter güç Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasında 15 Nisan sabahı çatışmalar başlamış, arabuluculuk çabalarına rağmen hız kesmiyor.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

TÜRK VATANDAŞLARI TAHLİYE EDİLİYOR

Türkiye'nin Hartum Büyükelçiliği, Sudan'da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasındaki çatışmalar nedeniyle yurda dönmek isteyen Türk vatandaşlarının tahliye edileceğini duyurdu.

gk

Büyükelçilikten yapılan açıklamada, "Sudan genelinde devam etmekte olan çatışmalar ışığında yapılan güvenlik değerlendirmeleri neticesinde, bilhassa çatışma bölgelerinde bulunan vatandaşlarımızın 23 Nisan Pazar kara yoluyla üçüncü bir ülke üzerinden ülkemize tahliye edilmesine karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

HIMİDTİ İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Sudan'da Hızlı Destek Kuvvetleri'nin (HDK) "Hımidti" lakabıyla bilinen lideri Muhammed Hamdan Dagalu'nun, sosyal medyada yayılan kısa bir görüntüde çatışmaların patlak vermesinin ardından ilk kez görüntülendiği iddia edildi.

HABER.00_01_12_02.Still053

HABER.00_00_45_49.Still050

HABER.00_01_29_21.Still054

En Çok Aranan Haberler