HABER

NATO zirvesine damga vuran olay! Boris Johnson'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Çok güzel'

İspanya'nın Madrid kentinde düzenlenen NATO zirvesini tüm dünya takip ederken liderler aile fotoğrafı için bir araya geldi. Aile fotoğrafı öncesi yaşanan bir olay ise zirveye damga vurdu. ABD Başkanı Biden ve Stoltenberg'in de olduğu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı işaret eden İngiltere Başbakanı Johnson, Türkçe olarak "Çok güzel" dedi. Bu sözler sonrası Erdoğan kahkaha atarken dikkat çeken görüntüler ortaya çıktı

İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO Liderler Toplantısı öncesinde zirvenin gerçekleştirildiği IFEMA Kongre Merkezi'nde resmi karşılama töreni sonrasında aile fotoğrafı çekimi yapıldı.

AA-20220629-28287827-28287825-NATO_DEVLET_VE_HUKUMET_BASKANLARI_ZIRVESI

Ev sahibi İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanchez ve Stoltenberg ile tokalaşarak fotoğraf çektirdi.

Resmi karşılama töreni sonrasında aile fotoğrafı çekimi gerçekleştirildi.

AA-20220629-28287959-28287958-NATO_LIDERLER_ZIRVESI

ZİRVEYE DAMGA VURAN SÖZLER: ÇOK GÜZEL

Aile fotoğrafının hemen öncesinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İngiltere Başbakanı Boris Johnson arasında dikkat çeken bir diyalog yaşandı. Biden ve Stoltenberg'in de bulunduğu sırada Erdoğan'ı işaret ederek gelen Johnson, Türkçe olarak "Çok güzel" dedi. Bu sözler sonrası kahkaha atan Erdoğan, aynı şekilde karşılık verince dikkat çeken anlar ortaya çıktı

AA-20220629-28287060-28287056-NATO_ZIRVESI

ERDOĞAN'IN SAĞINDA JOHNSON SOLUNDA GLOB YER ALDI

Fotoğraf çekiminde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağında İngiltere Başbakanı Boris Johnson, solunda ise Slovenya Başbakanı Robert Golob yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile fotoğrafı çekimi sonrasında ABD Başkanı Joe Biden, İngiltere Başbakanı Johnson, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile tokalaşarak ayaküstü sohbet etti.

Liderler, daha sonra "Ukrayna" konulu birinci çalışma oturumuna geçti.

AA-20220629-28287060-28287059-NATO_ZIRVESI

ERDOĞAN BIDEN İLE BİR ARAYA GELDİ

Erdoğan, ilk oturum öncesi ABD Başkanı Joe Biden ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson'la bir araya geldi.

zxci

fdsfs

(AA)

Öte yandan Erdoğan bugün erken saatlerde Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile bir araya gelmişti. İki lider arasındaki basına kapalı görüşme yaklaşık 1 saat sürmüştü.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler