HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Torpil iddiaları olay olmuştu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile alakalı torpil iddiası gündem yaratmıştı. Bu iddianın ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Açıklamada söz konusu haberin tamamen asılsız olduğu belirtilirken Bakan'ın böyle bir yazışmasının kesinlikle olmadığı vurgulandı. Açıklamada "İlgili yayın kuruluşuna bu durum iletilmiş, hukuki süreçlerin yürütüleceği bilgileri paylaşılmış ve bunun üzerine bahsi geçen haberin yayından kaldırıldığı bilgisi Bakanlığımızla paylaşılmıştır" denildi.

Torpil iddiaları olay olmuştu! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile ilgili yapılan bir haber ve torpil iddiası gündem olmuştu. Söz konusu iddianın ardından Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yaparken bu haberin asılsız olduğunu duyurdu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Dün Sözcü TV’de, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in AK Parti Grup Toplantısı’nda, “Millî Eğitim Bakanı, İl Millî Eğitim Müdürü’ne yetenek sınavına girecek bir öğrencinin belgesini gönderdi, ‘Yardımcı olabilir misin?’ diye sordu.” iddiasıyla Sayın Bakanımızın “telefon yazışmasında il müdüründen öğrenci için torpil istediği”ne ilişkin yayımlanan haber, tamamen asılsızdır.

Söz konusu haberde iddia edildiği gibi Sayın Bakanımızın böyle bir yazışması kesinlikle olmamıştır. İlgili yayın kuruluşuna bu durum iletilmiş, hukuki süreçlerin yürütüleceği bilgileri paylaşılmış ve bunun üzerine bahsi geçen haberin yayından kaldırıldığı bilgisi Bakanlığımızla paylaşılmıştır. Basın meslek ilkelerine aykırı bu haber dolayısıyla adı geçen medya kuruluşunu ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanı’na yönelik bu iftiradan dolayı Türk milletinden özür dilemeye davet ediyoruz.
Ancak bu yalan haberin sosyal medya başta olmak üzere farklı mecralardaki yayılımı devam etmiştir.

Şu bilinmelidir ki hemen her platformda Bakanlığımıza dönük karalama ve iftira kampanyası yürüterek kamuoyunun güvenini sarsmaya yönelik tutum sergileyen ve Sayın Bakanımıza sistematik itibar suikastı maksadıyla haber yapanlar ve bu yalan haberi yayımlayanlar hakkında Bakanlığımızca yasal işlem başlatılacaktır.

Toplumu yalan, yanlış, iftira ve tezviratlarla manipüle eden bu ve benzeri kuruluşlara vatandaşlarımızca itibar edilmemesi, önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

thumbs_b_c_efa829d5cec2e43e206a277d4c42b6dc

En Çok Aranan Haberler