Tuğrul Türkeş AKP'den aday oldu

MHP'den istifa eden Tuğrul Türkeş AKP'nin Ankara adayı oldu

Tuğrul Türkeş, AK Parti'nin Ankara adayı olduğu açıklamasından önce, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı Ankara 21. Noterliği aracılığıyla MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Türkeş'in istifasına ilişkin yazıda, "MHP'de gelişen şartlar ve Türk siyasetinde içinde bulunduğumuz durum itibariyle MHP üyeliği ve TBMM Grubu üyeliğinden istifa ettim" ifadelerine yer verildi.

TÜRKEŞ: HABERİM YOK

Habertürk'te yer alan habere göre Tuğrul Türkeş konu ile ilgili olarak, "Henüz bana ulaşan bir bilgi yok" açıklamasında bulundu. Türkeş, MHP'den istifasının Bakanlığı etkiler mi sorusuna ise; "Bakanlıktan istifamı gerektirecek bir durum yok" dedi.

MHP'den Tuğrul Türkeş yorumu: Bizi şaşırtmadı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Meral Akşener’in aday olmamasının özel bir nedeni bulunmadığını söyledi. Öztürk, Tuğrul Türkeş’in istifasıyla ilgili olarak ise “Bizi şaşırtmadı” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu.

Öztürk, bir soru üzerine Meral Akşener’in aday gösterilmemesinin özel bir nedeni olmadığını söyledi.

Öztürk, “Bir nöbet değişimi. Dinlenirler, vakti gelince yeniden devreye girerler. Çok fevkalede bir hadise olarak bakmıyoruz” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Oktay Öztürk, Meral Akşener’in aday olmamasının bir oy kaybına yol açıp açmayacağıyla ilgili bir soruya “Hiç kimse MHP’nin üzerinde değildir. Akşener 2007’de geldi, o tarihten önce de MHP var” diye yanıt verdi.

Oktay Öztürk, Tuğrul Türkeş’in istifa etmesiyle ilgili olarak ise “Tuğrul Türkeş’in davranışına biz şaşırmadık. Herkesçe beklenen adımdı. O da esirgemedi, gösterdi” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 264 yorum
doğruyu bulmuş, tebrik ediyoruz. inşaallah değerli hizmetlerini bekliyoruz.
@saidyordam Ne kadar fırıldak varsa, ki bunlar Numan Kurtulmuş,Süleyman Soylu ve son olarak Tuğrul Türkeş hepsinin toplandıkları yer akp ne hikmetse.Dün Ülkücülük'den Türklük'den dem vuran beyefendi insanların yüzüne nasıl bakabiliyor acaba?Dün bağırıp çağıranlar hakaret edenler bugün Tayyip Erdoğan sevdalısı oluverdi ve hepsi nedense makam ve mevki sahibi oldular.Ama insan biraz utanır yahu.İhsan Özkes'de dün neredeyse küfür etme aşamasına geldiği efendilere bugün methiyeler düzüyor.Siyaset için eskiden kötü bir lafla benzetme yapılrdı ama günümüzde adı başka şey artık bu geniş insanlarla
@saidyordam bu yorumun nesini beğenmediniz? , god kafalılar
@saidyordam Siz asıl eğriyi de doğruyu da Ahiret de göreceksiniz.Gerçi sizin için farketmez Allahsızın Adamları nasıl olsa dininiz,imanınız,herşeyiniz PARA olmuş.Eğriyi - doğruyu bulsanız ne olur bulmasanız ne olur.
@saidyordam hainler topluluğuna biri daha katıldı
@saidyordam Dogrudan kasıt nedir? Hırszlık Menfaat İkiyüzlülük Baskı Zulüm Cinayet Terör ZİNA TEHDİT HAİNLİK ÇOK GÜZEL OLMUŞ FİKRİNİ, VİCDANINI VATANINI SATANLARN PADİŞAHA BİAT EDENLERİN ADRESİNE GİTMİŞ EEEEE SU TESTİSİ SU YOLUNDA GÜBRE TESTİSİ GÜBRE YOLUNDA KOŞTURUR
@saidyordam NUMAN birzamanlar akp için harun gibi geldiler karun oldular. biz daha onlar gibi yahudileşmedik diyordu. Nerede ne kadar dönek var akp de toplaşıyorlar bunu millet bilmiyor mu sanıyorsunuz...
@saidyordam Adamsın
@saidyordam doğruyu derken? senin gibi hainlerin safına geçti doğru diyorsun
adamsın
@ersel82 Niye şimdiye kadar adam değilmiydi Şimdi AKP nin yiyicilerine katıldı diyemi adam oldu AKP ye menfaati olmayıp oy veren bir kişi çıksın o gün kıyamet kopar.Çünkü AKP Para ve yiyiciler partisidir Eskiden ANAVATAN Partisi vardı yok olup gitti. AKP aynısı olacak.
@ersel82 gerçek ten adam .adam olamayanlar adam görsün...
@ersel82 hee adam ama eteklisinden
bu gidişle devlet bahçelide hdp den olur heralde
@salih_karar_1986 Aktirol ancak erdoğan hdp den aday olur çünkü o kurdurdu.
@salih_karar_1986 ananda dağa çıkar pkklılara moral verir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler