HABER

Tuğrul Türkeş AKP'den aday oldu

MHP'den istifa eden Tuğrul Türkeş AKP'nin Ankara adayı oldu

Tuğrul Türkeş, AK Parti'nin Ankara adayı olduğu açıklamasından önce, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı Ankara 21. Noterliği aracılığıyla MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Türkeş'in istifasına ilişkin yazıda, "MHP'de gelişen şartlar ve Türk siyasetinde içinde bulunduğumuz durum itibariyle MHP üyeliği ve TBMM Grubu üyeliğinden istifa ettim" ifadelerine yer verildi.

TÜRKEŞ: HABERİM YOK

Habertürk'te yer alan habere göre Tuğrul Türkeş konu ile ilgili olarak, "Henüz bana ulaşan bir bilgi yok" açıklamasında bulundu. Türkeş, MHP'den istifasının Bakanlığı etkiler mi sorusuna ise; "Bakanlıktan istifamı gerektirecek bir durum yok" dedi.

MHP'den Tuğrul Türkeş yorumu: Bizi şaşırtmadı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Meral Akşener’in aday olmamasının özel bir nedeni bulunmadığını söyledi. Öztürk, Tuğrul Türkeş’in istifasıyla ilgili olarak ise “Bizi şaşırtmadı” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu.

Öztürk, bir soru üzerine Meral Akşener’in aday gösterilmemesinin özel bir nedeni olmadığını söyledi.

Öztürk, “Bir nöbet değişimi. Dinlenirler, vakti gelince yeniden devreye girerler. Çok fevkalede bir hadise olarak bakmıyoruz” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Oktay Öztürk, Meral Akşener’in aday olmamasının bir oy kaybına yol açıp açmayacağıyla ilgili bir soruya “Hiç kimse MHP’nin üzerinde değildir. Akşener 2007’de geldi, o tarihten önce de MHP var” diye yanıt verdi.

Oktay Öztürk, Tuğrul Türkeş’in istifa etmesiyle ilgili olarak ise “Tuğrul Türkeş’in davranışına biz şaşırmadık. Herkesçe beklenen adımdı. O da esirgemedi, gösterdi” dedi.

Geri Dön