Türkiye ile Yunanistan arasındaki bayrak krizinde yeni gelişme! Krizi tırmandıracak açıklama

Başbakan Binali Yıldırım Didim açıklarında bir kayalığa dikilen Yunan bayrağının Türk sahil güvenliği tarafından kaldırıldığını açıklarken kayalığın bağlı gözüktüğü belediye başkanlığına göre bayrak dalgalanmaya devam ediyor. Yunan hükümet sözcüsü de Yunan toprağına yönelik Türk ihlaline dair bir kanıt bulunmadığını söyledi.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki bayrak krizinde yeni gelişme! Krizi tırmandıracak açıklama

Başbakan Binali Yıldırım'ın Ege'de bulunan bir kayalığa dikilen Yunan bayrağının Türkiye'nin sahil güvenlik ekiplerince kaldırıldığı açıklamasının ardından Yunan hükümet sözcüsü ve bir yerel yetkiliden yalanlama geldi.

Yunan bayrağı dikilen Mikros Anthropofas adacığının bağlı olduğu Fourni (Hurşit) adasının belediye başkanı Yiannis Marusis, Kathimerini gazetesine konuştu.

Yunan sahil güvenlik teknesiyle çıktığı turda dürbünle bakarken Mikros Anthropofas'ta Yunan bayrağının dalgalandığını gördüğünü söyleyen belediye başkanı, üç erkeğin adacıkta Yunan bayrağı dikme çabalarına dair birkaç gün önce sosyal medyada çıkan haberleri okuduğunu belirtti.

'PASKALYA TATİLİNDEKİ ÜÇ DELİKANLI'

Marusis, ''Onlar sadece Paskalya tatili için adaya gelmiş üç delikanlı'' dedi.

Fourni Sahil Koruma Sözcülüğü de adacığa yönelik Türk müdahalesine dair bir işaret görmediklerini öne sürdü.

'GRİ BÖLGE KURAMINI KABUL ETMEYİZ, EGEMENLİĞİMİZİ SORGULATMAYIZ'

Yıldırım'a bir yanıt da Yunanistan Hükümet Sözcüsü Dimitris Çanakopulos'dan geldi.

Çanakopulos, Yunan Savunma Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'dan aldıkları brifinglere göre Yunan toprağına yönelik Türk ihlalini teyit edemediklerini söyledi.

''Yine de meseleyi soğukkanlı ve çok ciddi şekilde soruşturmaya devam ediyoruz'' diye ekleyen Yunan hükümet sözcüsü ''Yıldırım'ın açıklaması tümüyle provokatif ve kınanmayı hak ediyor. Yunanistan asla 'gri bölgeler' (egemenliği tartışmalı bölgeler) kuramını kabul etmeyecek ve toprak bütünlüğünün, egemenliğinin sorgulanmasına izin vermeyecek'' çıkışını yaptı.

Fourni (Hurşit), Ankara'nın Ege'de egemenliğini ve statüsünü tartışmalı gördüğü bölgelerden.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
yalan söyleyenin Allah belasını versin.
Benzin 6.16 tl,dolar 4.108,konut kredisi faiz oranları %1.20 en düşük seviyesinde,bu gün demire zam geldi,sıfır araç alacaklar için 2016 da 51.000 tl olan toyota corolla 1.33 life bu gün en boşu 75.000 tl,konut kiralarında senelik efe/tüfe ortalaması aylık bazda %8 olmasına rağmen kira artış seviyesi %20 nin üzerine çıkmış durumda,kısacası ülke aslında kaosta ama kimsenin sesi çıkmıyor herkes halinden memnun gibi yani,size bişey diyim aslında acınası durumdayız.Koskoca toprak parçamızda yaşayan insanlar ekonomik sıkıntı içindeyken siz adacık adacık dolanın durun.
aleni duruyormuş pek gaileye almmışlar bizimkilerini
162 ada ve kayacık ısgal edılmıs 2004 ten bu yana 1 tanesının lafı mı olur bızım dsuk profıllı bı esek adasına sakız adasına gıtsın bakalım kım karsılasacak onu
SAT ın adını duyunca tüymüşler halen erkeklik taslıyorlar en son eline alacak bizimkiler o bayrak direğini monte edecek
BİZİM HÜKÜMET... YA... YUNANİSTANII PİYON OLARAK KULLANIYOR..... YADA.. TARİHİNİ BİLMİYOR... ? BU YUNAN... BİZİM.. KORDONDA.. TÜRK GENÇLERİNİ ÇAĞIRIP KONUŞACAĞIZ... DİYE.. HEPSİNİ ŞEHİT ETMİŞ... TABİİİ HASAN TAHSİN.. NE YAPMIŞ... ? ÇEKMİŞ SİLAHINI... YUNAN ENİKLERİNİN.. KOMUTANINII İNDİRMİŞ... HASAN TAHSİN DE.. ORADA ŞEHİT OLMUŞ.. CENABI ALLAH RAHMET EYLESİN.. SİZ İSE.. ÇARPITMA.. UYUTMA İLE.. İŞLER. PEŞİNDESİNİZ... FAZLA TRAŞ YAPMAYIN.. UÇAK YAPIN... BUNLAR... AYAK OYUNLARI... KİMSE YEMİYOR.. ARTIK..
egede elbette sıkıntı var showdan başkada çözüm yok ekomomi milleti yakmak üzere milletin yandığını hissetmemesi için biraz afrinden çöl tozu birazda egeden yunan uzo milletin kafası ambalaj kim olduğunu unutuyor insanlar kimin kulu kimin ümmeti olduklarını karıştırıyor suyu bulandır eline ne gelirse avla ülke ekonomisinden haberi olan varmı olan yırtınıyorda diğerleri pembe hayallerde 15 yıldır kuurtuluşu bulamayanlar hala bir ışık peşinde çakmak ışığıyla kandırılıyorlar bazen tamamen karanlıkta kalmak kurtuluşun anahtarıdır karanlığa az kaldı aydınlık çok yakında
Diğer Haberler