HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Yemeklerinize sağlık ve lezzet katacak en iyi titanyum tencere inceleme ve yorumları

Konu tencere olduğunda kullanıcıların olmazsa olmaz iki ilkesi var: sağlamlık ve sağlıklı materyal! Üretici firmalar da bu iki isteğe yönelik olarak müşterilerinin beklentilerini karşılamaya çalışıyor. Geliştirilen yeniliklerden biri de titanyum tencere. Titanyum dünya üzerindeki en sert ve dayanıklı materyallerden bir tanesi. Bu nedenle pek çok endüstrinin yanında tencere yapımında da kullanılıyor. Sizin için dayanıklılığıyla nam salmış titanyum tencereleri inceledik.

Yemeklerinize sağlık ve lezzet katacak en iyi titanyum tencere inceleme ve yorumları

İçindekiler

 • Titanyum tencere nedir?
 • Kullanıcılara nasıl fayda sağlar?
 • Titanyum tencere sağlıklı mı?
 • Titanyum tencere seçerken nelere dikkat etmek gerekir?
 • 1. Geniş ailelerin tercihi: Tefal Titanyum Tava ve Tencere Seti
 • 2. Şık tasarımıyla öne çıkan: Jumbo Assos Midi 3'lü Titanyum Gold Tencere Takımı
 • Kullanıcılar ne diyor?
 • 3. Pilavın en lezzetlisini pişirmek için: Nehir Titanyum Basık Karnıyarık Pilav Tenceresi 22 cm
 • 4. Yemeklerinize lezzetli bir dokunuşu: Copperson 3 Ply Titanyum 24 Cm Kısa Tencere
 • 5. Asırlık tecrübe: Amboss Aquamarine Diamond Titanium 3x Kaplama 7 Prç Granit Tencere Seti
 • 6. Pratik yemeklerinizin vazgeçilmezi: iBasingo Kamp Titanyum Tencere Kupası
 • Kullanıcılar ne diyor?
 • 7. Kamp tatillerinizin yıldızı: TOAKS Titanyum Tencere

Mutfak becerilerinizi sergileyebilmeniz için gerekli olan kaliteli bir tencereye mi ihtiyacınız var? O hâlde doğru yerdesiniz. Pek çok farklı malzemeden üretilen tencereler olsa da tencere yapımında kullanılan her malzemenin kendine has özellikleri var. Bu ürünlerin arasından titanyum, hafifliğiyle dikkat çekiyor. 1999 yılında yayımlanan bir katalogda da titanyumun bu özelliği vurgulanıyordu: "Hafiflik mi istiyorsunuz? Dayanıklılık mı arıyorsunuz? Aradığınız şey titanyum!" Biz de sizin için hafifliği, dayanıklılığı ve yemeklere kattığı eşsiz lezzetle son yılların gözdesi titanyum tencereleri inceledik. Haydi gelin, detaylara geçelim.

Titanyum tencere nedir?


Titanyum, çelikten neredeyse yarı yarıya daha hafif bir materyal. Bunun yanında çizilmeye, basınca ve darbelere dayanıklı olmasıyla da uzun bir kullanım süresi vadediyor. Peki, bu mucize üründen imal edilen titanyum tencere ne demek? Titanyum hafif, korozyona karşı dayanıklı bir metaldir. 1791 yılında İngiltere'de William Gregor tarafından keşfediliyor ve hem hafif hem dayanıklı olması nedeniyle özellikle savaş sanayinde kullanılıyor. Sonrasında kullanım alanı mutfaklarımıza kadar gelişiyor ve bu maddeden üretilen tencerelere titanyum tencere adı veriliyor.

Kullanıcılara nasıl fayda sağlar?


Değindiğimiz gibi dayanıklılık ve hafiflik titanyum tencere özelliklerinden. Yemek meraklılarını ilgilendiren kısım ise titanyum tencereyle pişirilen yemeklerin doğal tadını koruması. Bunun yanında ince ancak dayanıklı tencere duvarları sayesinde ısıyı kolayca transfer eder ve enerji kaybını önler. Titanyum tencerenin kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin nedeni de leziz yemekleri hızlı ve lezzetli pişirebilmesidir. Titanyum tencereler ocakta pişirme, kızartma için kullanıldığı gibi fırına da atılabilir.

Titanyum tencere sağlıklı mı?


Şimdi de gelelim çoğu kullanıcının kafasına takılan "Titanyum tencere sağlıklı mı?" sorusuna. Titanyum, zehirsiz ve mikro partikül bırakmayan, son derece sağlıklı bir materyaldir. Titanyum tencereleri hazırlayacağınız yemeklerde, kızartmalarda; ocakta veya fırında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca tencere yüzeyinde çizilme oluşmayacağı için her çeşit kaşıkla kullanıma uygun. Temizliği de oldukça kolay ve bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Titanyum tencere seçerken nelere dikkat etmek gerekir?


Titanyum tencere seçiminizde dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar vardır:

 • Titanyum pek çok olumlu özelliğinin yanında oldukça nadir bulunan ve dolayısıyla pahalı bir materyaldir. Bu nedenle ürün seçiminden önce bütçenizi belirlemelisiniz.

 • Titanyum tencereler ileri teknik ve bilgiyle üretilmediyse yemeğinizi dengesiz bir şekilde ısıtabilir. Başka bir değişle ısı tencerenin her tarafına eşit şekilde dağılmayabilir. Bilinen markaların ürünlerini tercih etmek yararınıza olacaktır.

 • Üretici firmanın etiket üzerinde yaptığı uyarılara dikkat etmelisiniz.

 • En çok dolaşımda olan yanlış bilgilerden biri titanyumun kendiliğinden yapışmaz özelliğe sahip olduğudur. Bilinenin aksine titanyum bu özelliğe sahip değildir. Özel işlemlerden geçirilerek yapışmaz özelliğinin kazandırılması gerekir. Bu nedenle ürün alırken tercihiniz doğrultusunda yapışmaz olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

 • Ürün seçiminizi yaparken ailenizin ve çevrenizin genişliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin yemek davetleriniz genellikle kalabalık oluyorsa büyük ebatlarda bir tencere seçimi yapmanız önemlidir.

 • Seçiminizde kararsız kaldıysanız veya kullanıcı tecrübelerinden faydalanmak isterseniz titanyum tencere yorumlarına göz atmanız faydalı olabilir.

1. Geniş ailelerin tercihi: Tefal Titanyum Tava ve Tencere Seti


Yemeklerinize sağlık ve lezzet katan en iyi titanyum tencerelerin incelemeleri ve yorumları

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

Mutfağın kral ve kraliçelerinin marifetlerini sergilerken vazgeçilmez yardımcıları olacak Tefal L15392 Ingenio Titanyum Tencere Seti'nde aradığınız her şey var! 12 parçadan oluşan set, hayalinizdeki yemeği pişirmek için size neredeyse tüm araçları sunuyor. İki adet çıkarılabilir sap 10 kilograma kadar taşıma kapasitesi mevcut. Pratik ve kolay kullanıma sahip bu saplar tava ve tencerelerin yer kaplamadan saklanabilmesine olanak sağlıyor. Mutfağında yer sorunu çekenler için birebir. Uygun sıcaklığa geldiğinde tava ve tencerelerin ortasındaki nokta tamamen kırmızıya dönüyor ve size uygun sıcaklıkta olduğunu ve yeteneklerinizi sergileyeceğiniz o zamanın geldiğini haber veriyor!

Ürünü İncele

2. Şık tasarımıyla öne çıkan: Jumbo Assos Midi 3'lü Titanyum Gold Tencere Takımı


Yemeklerinize sağlık ve lezzet katan en iyi titanyum tencerelerin incelemeleri ve yorumları

Jumbo Assos Midi 3'lü Titanyum Gold Tencere Takımı şık dizaynıyla tam mutfağınıza layık! Güzelliğinin arkasında üstün bir teknoloji yatıyor. Özel kaplamaları sayesinde tencereler paslanmaz özelliğe sahip. Bir ömür boyu, hatta belki de kuşaklar boyu sizinle olmasını istediğiniz bir tencere arıyorsanız işte buldunuz! Uzun ömürlü kullanışlı ve sağlıklı olan tencere takımı evinize ve çeyizinize uygun. Ayrıca en iyi titanyum tencere markaları arasında yer alan ürün arkadaşlığınızın titanyum tencerenin ömrü boyunca devam etmesini istediğiniz sevdiklerinize de hediyelik etmelik!

Kullanıcılar ne diyor?

Ürünü satın alan kullanıcılar tencere setinin normal midi setlerden daha büyük olduğunu söylüyorlar. Ayrıca ürünün şık olduğundan da bahsediliyor.

Ürünü İncele

3. Pilavın en lezzetlisini pişirmek için: Nehir Titanyum Basık Karnıyarık Pilav Tenceresi 22 cm


Adsız tasarım - 2023-07-19T161217.380

Özel yemekler, özel tencereler gerektirir. İşte size kimsenin üzerinde durmadığı ama tam kıvamında pilavlar yapmanın olmazsa olmazı bir sır. Pilavın tam kıvamında ve dengeli pişmesi için mutlaka titanyum basık tencere tercih etmelisiniz. Muazzam karnıyarıklar, dolmalar, sarmalar için de uygun! Oldukça şık bir tasarıma sahip Nehir Titanyum Basık Karnıyarık Pilav Tenceresi 22 cm, mutfak kazalarının önüne geçecek saplara sahip. Üstelik yanmaz ve yapışmaz özelliği sayesinde sizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Ürünü İncele

4. Yemeklerinize lezzetli bir dokunuşu: Copperson 3 Ply Titanyum 24 Cm Kısa Tencere


Yemeklerinize sağlık ve lezzet katan en iyi titanyum tencerelerin incelemeleri ve yorumları

Titanyumun göz alıcı parlaklığını sergileyen Copperson 3 Ply Titanyum 24 Cm Kısa Tencere mutfaktaki gözdelerinizden olmaya hazır. Daha önce titanyum tencereyle yemek yapmadıysanız şimdi denemenizin tam sırası! Bakır, çelik ve titanyumu bir araya getiren ürün Çok Katmanlı - Metal Tencere Tava patentine sahip ve yüksek iletkenlikle enerji tasarrufu sunuyor. Ayrıca yanmaz yapışmaz özelliği ve el yakmaz kulplarıyla da kullanıcı dostu.

Ürünü İncele

5. Asırlık tecrübe: Amboss Aquamarine Diamond Titanium 3x Kaplama 7 Prç Granit Tencere Seti


Yemeklerinize sağlık ve lezzet katan en iyi titanyum tencerelerin incelemeleri ve yorumları

Yemeklerinizle baş tacı olmanızı sağlayacak Amboss Aquamarine Diamond Titanium 3x Kaplama 7 Prç Granit Tencere Seti, döküm granitten üretiliyor. Isıyı kolayca emsin ve eşit dağıtsın diye de titanyumla kaplanıyor. Ekstra çizilmez, yapışmaz, sağlıklı yapısıyla şeflerin ve annelerin gizli sırrı bu titanyum set, yemeklerinizi hızlıca pişirir ve ısı kaybını önler. Yemeklerinizi zararlı kimyasallardan uzak bir şekilde yapmanızı sağlar. Cam kapaklı tasarımı ve şık kulplarıyla mutfağınızın baş köşesinde ona bir yer ayırın.

Ürünü İncele

6. Pratik yemeklerinizin vazgeçilmezi: iBasingo Kamp Titanyum Tencere Kupası


Yemeklerinize sağlık ve lezzet katan en iyi titanyum tencerelerin incelemeleri ve yorumları

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

İşte titanyum mucizesinin en sık tercih edildiği etkinliklerden kampların vazgeçilmezi olmaya aday iBasingo Kamp Titanyum Tencere Kupası. Titanyum tencereler ısıyı kolay iletmesi nedeniyle özellikle kampta, su kaynatma konusunda oldukça kullanışlı. Üstelik bu özellik kısıtlı şartlarda hayat kurtarıcı olabilir. Ürünün pratik dizaynı ve katlanabilir sapları taşımayı kolaylaştırır, fazla yer kaplamaz. Kampta, ofiste, arabada kahvenizi veya çorbanızı yudumlayabileceğiniz bir bardak olarak da kullanılabilir. Saplarındaki köşeler sayesinde elinizden kaymaz. Dahası yanında taşıma çantası ve katlanabilir kaşıkla teslim edilir. Size de yıldızlı gökyüzünün altında, sevdiklerinizle birlikte anın tadını çıkarmak kalır.

Kullanıcılar ne diyor?

Ürünü satın alan kullanıcılar titanyum tencerenin hafif yapısıyla oldukça kullanışlı olduğunu söylüyor. Ayrıca pek çok kullanıcı da ürünün sağlam ve kaliteli olduğundan bahsediyor.

Ürünü İncele

7. Kamp tatillerinizin yıldızı: TOAKS Titanyum Tencere


Yemeklerinize sağlık ve lezzet katan en iyi titanyum tencerelerin incelemeleri ve yorumları

Kampa gitmeyi ve kampta yemeklerinizi kendiniz yapmayı seviyor musunuz? Öyleyse sizi TOAKS Titanyum Tencere ile tanıştıralım. Hafif ve sağlam yapısıyla öne çıkan ürün korozyona karşı dayanıklı. Ateş üzerinde sağlıklı yemekler pişirmek için bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 1300 ml olan hacmi sayesinde kamp arkadaşlarınızla lezzetli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Üstelik ürünün kapağında da et, tavuk veya balık pişirebilir, yemeğinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler