Yunanistan'daki yangın felaketi için kan donduran yorumlar! Sosyal medya ayağa kalktı

Yunanistan'da Atina'da başlayan ve en az 79 kişinin hayatına mal olan yangın ile ilgili bazı sosyal medya hesaplarından yapılan yorumlar 'pes' dedirtti. Yangına ve verilen kayıplara sevinenlere sosyal medyadan büyük tepki yükseldi.

Yunanistan’da başkent Atina yakınlarında çıkan yangınlarda en az 79 kişi hayatını kaybetti. Faciaya tanık olanlar yaşanan dramı anlatırken olayın korkunç boyutunu gözler önüne serdi. Türkiye ise Komşusunun yaşadığı acıya sessiz kalmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat Çipras’ı arayıp ‘geçmiş olsun’ ve ‘başsağlığı’ diledi ve Türkiye’nin Komşu’suna yardım etmeye hazır olduğunu bildirdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Yunan mevkidaşını aradı, “Yardıma hazırız” dedi.

Başta Twitter olmak üzere sosyal medyada; ünlü isimlerden, belediyelerin hesaplarına neredeyse tüm spor kulüplerinden, siyasi liderlere Türkiye Komşu’sunun kayıpları için tek yürek oldu.

KAN DONDURAN YORUMLAR

Ancak bazı hesaplardan yapılan paylaşımlar sosyal medyada büyük tepki çekti.

İşte tepki çeken yorumlardan bazıları:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Bu yorumlara sosyal medya kullanıcılarından büyük tepki yükseldi:

y6

y5

y4

y3

y2

y1

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 144 yorum
aramızda ne kadar cani yaşıyor işte görün
@derya_durmus_1970 YORUMLARIN HEPSİ İYİLİK VE TEMİZLİK TİMSALİ OLMASI GEREKEN MUSLUMANIZ DİYE GECİNEN KESİMDEN..ACI TARAF BU...
İSİMLERINE VEYA NİCKLERINE BAKIN ATEŞ SIZIN EVINIZEDE DÜŞER BİR GÜN
insanlıktan nasibini almamış mahlukatlar..! Esas sizler yanın yok olun..! Dünyamız biraz için olsun temizlenir..!
Sen şimdi utanmasan ZULÜM 1453 TE BAŞLADI da yazarsın
@aysu_arslan_1986 HALKIMLA ARTIK GURUR DUYAMIYORUM..BUTUN MİLLİ HİSLERİMİ SÖNDURDU BU YOBAZLAR..
ne ırkçı adamlar var yahu her ne olursa olsun can gidiyor nasıl bu kadar gaddar olabılıyorlar anlamıyorum
BENCE ORMANLAR ,HAVA VE SULAR ( IRMAK -DENİZLER) DÜNYANIN ORTAK DEĞERLERİDİR, BU DEĞERLERHER NE KADAR ÜLKELERE AİT OLSADA EVRENSELDİR. BU YÜZDEN ORMANLAR NEREDE YANARSA YANSIN DÜNYANIN İCİĞERLERİ YANIYOR YAZIK OLUYOR İNSANLIĞA
Bunlarda onu düşünebilecek beyin yok ki.
Yardım teklif ediyoruz istemez zaten yapmur yağacak diyorlar onlar bizden okadar nefret ediyorki yardımımıza bile tahammüleri yok sen kalkmışsın kendi milletinin özgür düşüncesini ifşa edip karalama politikası yapıyorsun kaybedilen insanlara yanan ağaçlara canlılara tabiata acımayan türk yok sen merak etme mynet......
@b.blgn ırkçılık yapmak özgür düşünce mi oluyor? 79 tane insan ölmüş bunun içinde bebek te var yaşlı kadın da var müslüman da hristiyan da var ve buna sevinen beyinsizlere insan mı diyeceksin.
kendini vatansever, milliyetçi zanneden beyni boş faşist, insan müsveddeleri işte. Orada insanlar yanıyor. belki de birçok çocuk anasız babasız kalacak. İnsan olun biraz ya...
Şerefsizliğin, ahlaksızlığın dili dini yoktur. Görüldüğü gibi her milletten her dinden bu tür yaratıklar çıkabilmekte.
Hani hayvanlara eziyet eden, tecavüz eden, en küçük tartışmada keser, satır, silah kullanan, bilim ve kültür desen hiç alakası olmayan ve her şeye bir yorum yapan tipler var ya, işte bunlar; içinde kin, nefret taşıyan canavar ruhlu tedavi edilmesi gerekenler..
@serkan_mert_1990 tam tamina yunanlari anlatmissiniz nasil tedavi edecegiz bunlari
@5iktash sen de yukarıda bahsedilen gruba giriyorsun, yunanlılar senin yanında melek kalır.
Her kim olursa olsun ölüme seviniyorsa rabbim onu bildiği gibi yapsın,,, insanlıktan nasibini almamışlar yazık taşıdığınız kimliğe
türk düşmanları ölüyor diye üzülemen kimse kusura bakmasın
HAKLILAR ZAMANINDA MÜSLİMANLARI CAYIR CAYIR YAKMADILARMI BETER OLSUNLAR!
@cem_can_2000 sen kaç yaşındasın bilmiyom ama aptalsın
@cem_can_2000 bencede sen aptalsın cem
Allahım beni bu canavar ruhlu insanlarla hayatımda karşılaştırma, karşıma çıkarma, tanıştırma, yakınım, arkadaşım olmasınlar, onları hiç bilmeyeyim, görmeyeyim, seslerini duymayayım... sana yalvarıyorum, AMİN...
BU İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ MAHLUKATLARLA AYNI ORTAMDA YAŞAMAK ZOR.99 DEPREMİNİ UNUTMA.
felakete gülen sevinen felaketi görmeden ölmezmiş Yunanistan a geçmiş olsun bu bizim sapık fikirlilerin de sonunu görmek istemiyorum ama sonları iyi olmaz
16 yılda resmen ve planlı bir şekilde düşmanlıklar körüklendi,kompleksler ortaya döküldü, vicdansızlık ve yobazlık baştacı edildi,insanlığımız bitirildi. Ben neden Yunan halkına düşman olayım. Adamın soyunun toprağında oturuyorum. İzmirdeyim.Her yerden onların kültürü,antik eserleri fışkırıyor. Olsa o bana düşman olur. Ama halklar kardeştir. Zor gününde yanında olmalıdır. Adalara gittiğimizde hiç düşmanlık görmedik.Tam tersine. Ama onlarda da bizimkiler gibi politikacılar bu derece olmasa da vardır.Suç bunların.Allah yardımcıları olsun.Allah kimseye böyle ölüm nasip etmesin.
Ölenlere başsağlığı kalanlara allah acil şifalar versin Allah Bizleri insan olarak böyle olaylardan korusun olumsuz yorum yapanlarada böylesi acı bir olayı yaşatmasın.
kim ne yazarsa yazsın hesabı açık bir şekilde bu kişileri burada teşhir etmeye hakkınız yok. bu adamların yerinde olsam dava hakkımı kullanırdım siz karşı.
99 depreminde de eminim beter ol Türkiye komple yıkılsın diyen yunanlılar vardı,5-10 kişi olumsuz twit attı diye bunu genele maledemezsiniz...
Toplum olarak nasıl da kötü bir şekilde değiştiğimizi gösteren basit bir örnek daha.
adam hemen madımağa bağladı ya olayı
Bu tablodan toplumlara nefret tohumları eken siyasiler sorumludur
Kan ve gözyaşına sevinenlerin çoğu erkek. İşte bu ülkenin erkeklerini bu hale getirdiler.
lütfen herkes itfaiyeci nin kucağında ölen küçücük masum çocuğun resmine bakarak yorum yazsın
@ozkan_sedat_1978 lutfen herkes 15 temmuzda ve 1984den beri katledilen kendi cocuklarimizin yuzune bakarak yorum yapsin.
bu yorumları yapanlar müslüman olamaz vicdan yoksunları bunlar
800 yıl önce,'Yaradılanı severim,yaradandan ötürü!' diyen YUNUS EMRE'yi hiç mi okumadınız sahte müslümanlar!Yoksa İŞİD soyundan mı geliyorsunuz?Sivas,Maraş katliamları yapan soysuzlarla akraba mısınız?
@palet57 o sekılde yorum yapanların musluman oldugunu nerden cıakrdınkı.. haddınızı bılın artık muslumanlıgı bılmeden muslumanlıga yakıstırma yapmayın
@palet57 YORUMUNUZU BEĞENMEYENLER! VAR DEMEKKİ AYNEN ÖYLEYMİŞ.
Hangi dinden hangi ırktan olursa olsun masum insanların ölümüne sevinmek ALÇAKLIKTIR! Neyse ki bu tip insanlar aramızda yok denilecek kadar az sayıda. Türk milleti merhametli ve yardım severdir. Bu alçaklar bunu değiştiremez!
bunlar nasıl insan!!!
malesef bu canice yorum yapan zavallıların oy'ları geçerli !!!
Geçmiş olsun yunan kardeşim...
Çanakkaledeki 250000 küsurat şehidin sorumlusu kim ? Ben yunanlilar diye hatirliyorum neden polemige giriyorsunuz ki
vay zavallı vay 1915 de yunanistan devlet değildi be. sinekleri yakalayıp çatır çatır yakan alet icat olmuş dediler islam fıkhına göre diyanet haramdırdedi veya caiz değildir dedi ya. sineği karıncayı yılanı çıyanı vel hasıl hiç bir şeyi yakamaz vicdanı merhameti olan.
günü birlik çıkarlarınızı şiyaşete heleki müşlümanlara aşla bulaştıramazşınız bizim dinimizde beşer kötü durumda işe yardım etmek düşer böyle konuşanların uzaktan yakından Türklükle müşlümanlıkla alakaşı yoktur. devletimizde yardım talebinde bulunmuştur olay bitmiştir işter yardımı kabul eder işter etmez o yunan halkını ilgilendirir.
Yazilanlar biraz insafsizca fakat topraklarimizda ve adalarimizda her daim gozu olup surekli turkleri kiskirtan bir ulke yunanistan ve gecmiste de ne kadar acimasiz bir millet olduklarini gorduk bunu yapan bizim insanimiz degil yine sebep olan yunandir bu yazilan nefret soylemlerinin
ne oldu da biz bu kadar acımasız,insafsız bir millet olduk.allah hidayet versin bunlara...
Suriye de Gazze de yangınlar çıkıp insanlar ölürken kimsenin çıtı çıkmıyordu Ha onlar müslüman olduğu için insandan sayılmıyor du degilmi ?
@kardelentrafik YORUMUNA BAKANDA GERÇEKTEN FİLİSTİNE MÜCADELEYE GİTMİŞ ZANNEDER. İSTERSEN SANA FİLİSTİNE GİDİP SAVAŞAN HÜMANİST VE SOLCU GENÇLERİN LİSTESİNİ HATTA FİLİSTİN MANİFESTOSUNUN HAZRIRLANMASINDAKİ KATKILARINI GÖNDEREYİM BUNLARDAN BİRİ DE DENİZ GEZMİŞ TİR. OKU OKU OKU EN BÜYÜK EKSİKLİĞİMİZ BİRŞEYLER BİLMEDEN KONUŞMAKTIR.
bu şeref yoksunu mahlukatlar kendi ülkemizde ölen insanlara bile seviniyorlar bunlara sevinmeleri doğal değil mi bitmiş tükenmiş insanlık
gercekten ayıp. kim olursa olsun, insanların acısına sevinmek bize yakışmaz. ben bile azılı bir Türk milliyetçisi olarak bu olaya üzülürken, neyse geçmiş olsun.
İslamiyette bir böceğe bile yakarak işkence çektiremezsin değil ki bir insan çocuğu yaşlısı da bunun içinde insanlık bitmiş resmen
Aile terbiyesi görmemiş düşükler bunlarda ne köy nede kasaba olur...
ülkenin başbakanı çipras kendi vatandaşını düşünmüyor, komşu ülkelerin yardım talebini kabul etmiyor. biz napak?? onca ormanlık alana yazık...ne halleri varsa görsünler..
Diğer Haberler