Son Dakika Yeni Suudi Arabistan Haberleri

Suudi Arabistan-Irak ittifak için kolları sıvadı. Suudi Arabistan-Irak arasında işbirliğinin kısa zamanda bir ittifaka dönüşmesi amacıyla iki taraf arasında üst düzey görüşmeler yapılıyor.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump’ın 'kılıç danslı’ fotoğraflarıyla hatırlanan Suudi Arabistan ziyaretinin ardından patlayan Katar kriziyle birlikte Türkiye'ye yönelik oyunların ardı arkası kesilmiyor. Yeni Şafak Gazetesi'nden Yılmaz Bilgen'in haberine göre Riyad’daki masada, Türkiye’nin Suriye denkleminden tamamen çıkarılması gerektiği konuşuldu. Öte yandan bunu destekler şekilde, Reuters'ın yayınladığı habere göre, SDG'nin 'ABD'li güçlerin Suriye'de on yıllarca kalacağını' ileri sürdüğü belirtildi.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Suudi Arabistan Kraliyet Sarayı'ndan Prens Bender bin Fahd bin Saad bin Abdulrahman el Suud'un yaşamını yitirdiği açıklandı. Prens Bender bin Fahd, bu ay öldüğü açıklanan ikinci Suudi prens. Dün öldüğü belirtilen prensin ölüm nedeni hakkında bir bilgi verilmezken, cenaze töreninin bugün gerçekleşeceği aktarıldı. Öte yandan Prens Bender bin Fahd'ın, bu ay öldüğü açıklanan ikinci Suudi prens olması akıllarda soru işareti yarattı.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Suudi Arabistan yönetimi, Katarlı hacı adaylarının önceden elektronik izin almadan karayolu ve havayoluyla ülkeye girebileceklerini, masraflarının ise Kral Selman bin Abdulaziz tarafından karşılanacağını duyurdu. Suudi Arabistan daha önce yaptığı açıklamada, Katarlı hacı adaylarının ülkeye sadece havayolunu kullanarak ve Katar Havayolları dışındaki şirketler aracılığıyla girebileceğini bildirmişti. Katar ise Suudi Arabistan'ı hacı adaylarına engel olmakla suçlamıştı.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Suudi Arabistan Kraliyet Ailesine mensup Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud ve ailesi, tatil için Muğla'nın Bodrum İlçesine geldi. Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud ve ailesi havalimanından ayrıldıktan sonra özel eşyaları Bodrum nakliyata ait kamyonlara taşındı. 50 kişilik ekip tarafından nakliye kamyonuna 300 bavul ve 30 bisiklet taşındığı öğrenildi. Prensin 1 uçak dolusu bavulunun ise daha önce geldiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Suudi Arabistan'da Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gelen 31 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Haberde, hacıların ölüm nedenlerine ilişkin bilgi verilmedi. Suudi Arabistan resmi rakamlarına göre, kutsal toprakları geçen sene yaklaşık 1,9 milyon kişi ziyaret etmişti.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın, istisnasız tüm hacıların güvenliğinin sağlanması konusunda Hac ve Umre Bakanlığına talimat verdiği bildirildi. Katar Ulusal İnsan Hakları Komisyonu da Suudi Arabistan’ın Katar'a uyguladığı ablukada "olumlu bir gerileme" gözlendiğini belirtti. BAE ve Bahreyn’in, Katar’a uyguladığı yaptırımlarda artış olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Suudi Arabistanlı popüler şarkıcı Abdallah Al Shahani, Taif şehrinde gerçekleştirilen müzik festivalinde verdiği konser sırasında yaptığı dans hareketi nedeniyle tutuklandı. ‘Dabbing’ olarak adlandırılan ve dirseğin iç kısmına başın sıkıştırılmasıyla icra edilen dans figürü, kısa süre önce Suudi Arabistan Ulusal Uyuşturucuyla Savaş Komisyonu tarafından uyuşturucu kültürüne referansta bulunduğu düşünüldüğü için yasaklandı.


Yayın Tarihi: 11.08.2017


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Suudi Arabistan'da, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı Şeyh Dr. Abdurrahman es-Sudeysi, Kabe, Mescid-i Nebevi ve hacı ve umrecilerin güvenliğinin Suudi Arabistan için "kırmızı çizgi" olduğunu belirtti. Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan açıklamasında Sudeysi, "Suudi Arabistan'ın, kurulduğundan bu yana, hac ibadetinin birlik ve beraberlik içinde yapılması için çaba harcadığına" dikkati çekti.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

İran'ın yarı resmi haber ajansı Fars, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a başarısız bir suikast girişiminde bulunulduğunu iddia etti. Fars'ın, Riyad yönetimine yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Pazar günü Cidde'de bulunan Muhammed bin Selman'a bir başka prens tarafından suikast girişiminde bulunuldu. Selman saldırıdan yara almadan kurtulurken, 'suikastçı prens' yakalandı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Katar'ın 4 Arap ülkesinin 'şartlı diyalog' teklifine kabul etmemesinin ardından Suudi Arabistan ve Bahreyn, Doha yönetiminden, izlediği politikayı düzeltmesini ve kendisiyle ilişkilerini kesen Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in sunduğu talepleri yerine getirmesini istedi. Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz, 5 Haziran'da Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleriyle başlamıştı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Suudi Arabistan, ülke tarihinin gelmiş geçmiş en büyük turizm projesini hayata geçiriyor.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Doha yönetimi; Katar'a abluka uygulayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn'in teklifini reddetti. Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman es-Sani, "Abluka uygulayan ülkeler bunun illegal olduğunu kabul etmemekte ısrar ediyor" dedi. Londra merkezli Al Hayat gazetesi, 4 Arap ülkesinin Katar ekonomisini etkileyecek yaptırımlar uygulamaya başlayacağını yazdı.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Suudi Arabistan'ın Katif kentinde devriye aracını hedef alan saldırıda 1 askerin öldüğü, 6'sının yaralandığı bildirildi. Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın İçişleri Bakanlığına dayandırdığı habere göre, El-Mesura Mahallesi'nde devriye gezen bir askeri araca roketli saldırı düzenlendi. Emniyet güçlerini hedef alan saldırıda 1 askerin öldüğü, 6'sının yaralandığı kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Yemen'in Sada vilayetinde, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon uçaklarının yanlışlıkla vurduğu hükümet güçlerinden 8 askerin hayatını kaybettiği bildirildi.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Suudi Arabistan, Katar'ın, Kabe'ye uluslararası statü verilmesi yönünde bir talebi olduğunu iddia etti. Bu talebi, "Suudi Krallığına karşı savaş ilanı" olarak nitelendirdi. Öte yandan 4 Arap ülkesi bugün Katar krizi ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Arap ülkeleri, Katar'ın terörle mücadele konusunda istekli olduğu noktada diyaloğa hazır olduklarını açıkladılar. Suudi Arabistan'ın başını çektiği Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır 2 aya yakın bir süredir Katar'a ambargo uyguluyor.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

Suudi Arabistan, Yemen'de isyancı Husiler tarafından fırlatılan ve Mekke'yi hedef alan bir balistik füzeyi düşürdüğünü açıkladı. Yemen'de Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyondan yapılan açıklamada füze saldırısı, "Hac faaliyetlerini aksatmaya yönelik çaresiz bir girişim" olarak nitelendirildi. Füzenin Mekke'nin yaklaşık 70 kilometre güneyinde düşürüldüğü duyuruldu.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i neden görevden almak istediğini yazdı. Murat Yetkin, "Öyle anlaşılıyor ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir yandan Suudi Arabistan, diğer yandan İsrail’den gelen 'Osmanlı devri geçti' beyanlarına karşın İslam âlemine İstanbul’dan seslenecek bir önderlik kurumu tahayyül ediyor ve bunun sorumluluğunu da Görmez’e emanet edebileceğini düşünüyor" dedi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Körfez ülkelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerine ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin Körfez bölgesinde yaşanan krizin aşılması amacıyla Kuveyt tarafından sürdürülen çabalara ve diğer girişimlere destek verdiğini ifade etmişler, krizin müzakere ve diyalog yoluyla çözümü için mevcut girişimlerin devam ettirilmesi hususunda muhataplarıyla mutabık kalmışlardır." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Suudi Arabistan'da Al Jazeera ve beIN Sports kanalları başta olmak üzere Katar'a ait internet sitelerine erişim gece yarısından bu yana sağlanıyor. Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında baş gösteren kriz sonrası mayıs ayında erişime kapatılan Al Jazeera, beIN Sports ve Katar'a ait diğer internet sitelerinin yeniden erişime açılmasıyla ilgili resmi makamlardan açıklama yapılmadı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Körfez bölgesinde Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar'a resmi ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devam eden krizin çözümü için girişimlerde bulunması bekleniyor. Resmi temaslarda bulunmak üzere bugün Suudi Arabistan'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kral Selman ile bir araya gelecek. Görüşmede Suudi Arabistan liderliğindeki bazı Arap ülkelerinin Haziran başından bu yana Katar'a uyguladığı diplomatik ve ekonomik abluka krizine çözüm arayışlarının gündeme gelmesi bekleniyor.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez turu kapsamında özel uçak "TUR" ile dün saat 13.40'ta Suudi Arabistan'a geldi. Katar krizi ve Mescid-i Aksa'da yaşananlar nedeniyle ziyaret büyük önem taşıyordu. Cumhurbaşkanı, Cidde'de Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü. Erdoğan buradaki temaslarının ardından Kuveyt'e geçmek üzere saat 17.39'da Suudi Arabistan'dan ayrıldı. Cumhurbaşkanı dün saat 19.30'da Kuveyt'e ulaştı.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. İsrail'e çağrı yapan Erdoğan, "Oradaki şiddet bir an önce son bulmalı. Krizin uzaması kimsenin yararına değil. Kudüs'teki Haremi Şerif tüm İslam aleminin onurudur, namusudur İslam dünyasının tepkisiz kalması mümkün değildir" dedi.


Yayın Tarihi: 23.07.2017

Suudi Arabistan'ın Yemen'in Hudeidah kentindeki Al-Khokha sahiline düzenlediği hava saldırısında 8 balıkçının öldüğü, 1 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi. Husi güçlerinin, Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısında yer alan Yenbu kentindeki petrol tesislerini vurduğu bildirildi. Balistik füzeyle vurulan tesislerde büyük çapta hasar oluştuğu ifade edildi.


Yayın Tarihi: 23.07.2017

Suudi Arabistan Kralı Salman, Prens Saudi bin Saud bin Abdulazizi'i sosyal medyada bir kişiye silah doğrulttuğu videoların yayılmasının ardından tutuklattı. Salman'ın Prens hakkında 'derhal yakalanması' talimatını vermesinin yanı sıra Youtube'a video yükleyen bir grup kişi de gözaltına alındı. Resmi televizyona göre, prensi tutuklatan Kral Abdulaziz olayın geniş bir şekilde soruşturulmasını istiyor.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır’ın Birleşmiş Milletler’deki temsilcileri, önceki gün yeni bir açıklama yaparak teröre destek vermekle suçlayarak altı hafta önce abluka kararı aldıkları Katar’a yeni bir liste sundu. 22 Haziran’da bu dört ülke, Katar’a Türk üssünün kapatılması, Müslüman Kardeşler’le ilişkilerin kesilmesi, İran’la bağlarını zayıflatması, medya kuruluşu Al Jazeera’nın kapatılmasının dahil olduğu 13 maddelik bir talep listesi sunmuştu.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn’nin Katar’la ilişkileri kesmesinin ardından bugün Suudi Arabistan’ın Birleşmiş Milletler Temsilcisi Abdullah el Muallimi, BM muhabirleriyle bir araya geldi. Dört ülkenin dışişleri bakanları tarafından alınan 6 karara Katar’ın da uyması gerektiğini söyleyen el Muallim terörle mücadele ve nefret söylemi gibi hamleleri içeren bu kararlara uymanın kolay olacağını söyledi.Suudi Arabistan'ın BM Temsilcisi Türkiye'ye sert suçlamalar yöneltti.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Suudi Arabistan'da mini etek tartışması yaşanıyor. Nedeni, sokakta mini etek giydiği videoyu sosyal medyada paylaşan genç kadının gözaltına alınması. Suudi Arabistan'da mini etekle tarihi bir kaleye yaptığı ziyaretin videosunu sosyal medyada yayınlayan genç kadın gözaltına alındı. Polisten yapılan resmi açıklamada, kızın giydiği kıyafetin saldırgan olduğu belirtildi. Kadının tutuklanması için sosyal medya üzerinden yapılan çok sayıda çağrı var.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Katar yönetiminin, ambargo uygulayan Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır aleyhinde uluslararası mahkemelerde dava açacağı ve bu nedenle oluşan zararın tazmin edilmesini talep edeceği kaydedildi.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez krizinin ardından bölgeye kritik ziyaretler gerçekleştirecek. İlk olarak 23 Temmuz'da krizin taraflarından Suudi Arabistan'ı ziyaret edecek olan Erdoğan ardından krizde Türkiye gibi arabuluculuk rolü üstlenen Kuveyt'e geçecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak da 24 Temmuz'da Katar'ı ziyaret edecek.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Sosyal medyada mini eteği ve göbeği açık t-shirtüyle sokakta yürüdüğü videoyu paylaşan kadın hakkında Suudi yetkililer inceleme başlattı. Video sosyal medyayı da ikiye böldü. Videoda "Kulud" adlı manken kadının Şakra kenti yakınlarındaki tarihi Uşaykır köyünde, boş bir sokakta dolaştığı görülüyor. Suudi Arabistan'da kadınlara yönelik oldukça sıkı kıyafet kuralları bulunuyor. Ülkede kadınların başörtüsüz gezmeleri ve araba kullanmalarının yasak.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed El-Atiyye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn'in ülkesine yönelik talep listesinde yer alan "Katar'daki Türk üssünün kapatılması maddesi"ne ilişkin, "Çok uzun zamandan beri herkes tarafından bilinen bir üssü gelip de bizden kapatmamızı isteyemezler. Bu sadece iki egemen devlet arasındaki ilişkileri ilgilendirir" dedi.


Yayın Tarihi: 17.07.2017


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Suudi Arabistan Prensi Abdurrahman bin Abdülaziz Al Suud’un hayatını kaybettiği bildirildi. Prens Abdurrahman bin Abdülaziz Al Suud'un cenaze namazının yarın Mekke kentinde Kâbe’nin bulunduğu Mescid-i Haram’da kılınacağı belirtildi. Abdülaziz, 1983-2011 yılları arasında Savunma ve Havacılık Bakan Yardımcılığını yapmıştı.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Rusya'nın en büyük devlet silah ve teknoloji şirketi Rostech Genel Müdürü Sergey Çemezov, Rusya ve Suudi Arabistan'ın yaptığı görüşmeler sonucunda iki ülke arasında silah satışına ilişkin toplam 3,5 milyar dolar tutarında bir ön anlaşma imzalandığını açıkladı. İki ülke daha önce de benzer görüşmelerde bulunmuş, ancak bunlardan sonuç alınamamıştı. Suudi Arabistan kısa bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri ile 110 milyar dolarlık silah anlaşması imzalamıştı.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Arap Birliği 48'inci Enformasyon Bakanları Toplantısı'nda Katar Daimi Temsilcisi Seyf bin Mukaddem el-Buayneyn, Suudi Arabistan ve Bahreyn'li yetkililerin Katar ve Al Jazeera'yla ilgili sözleri üzerine toplantıyı terk etti. Bahreyn Enformasyon Bakanı'nın Al Jazeera ile ilgili "Körfez ülkelerinin güvenliğini hedef almakta, asılsız söylenti yayınlamaktadır" dediği, Suudi Arabistan Enformasyon Bakanı'nın ise "Hala şiddet çağrıları yapılıyor" ifadesini kullandığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 12.07.2017


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Katar, Türkiye'nin Doha'daki bir üste bulunan askerlerine ek olarak gönderdiği yeni birliğin de üsse ulaştığını açıkladı. Türk askerleri 2014 yılında iki ülke arasında imzalanan anlaşma uyarınca bulundukları üste 19 Haziran tarihinden beri eğitim veriyor. Katar, terörizm ve İran'ı desteklediği iddiasıyla bir aydan uzun bir süredir Suudi Arabistan başta olmak üzere dört Arap ülkesi tarafından boykot ediliyor.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Suudi Arabistan, yaz aylarında artan iç talep nedeniyle alıcılarına ham petrol sevkiyatını Ağustos ayında günde 600,000 varilin üzerinde azaltacak.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Suudi Arabistan'da önceki gün 6 kişi idam edildi. Bu yıl Suudi Arabistan çeşitli suçlardan hüküm giymiş 44 kişiyi idam etti. Suudi Arabistan bir gün içerisinde tam 6 kişinin idam cezasını uyguladı. Independent'in haberine göre bu ülkede bir gün içerisinde gerçekleştirilen en yüksek rakam. İdam edilen Zahir el-Basari, Yusuf el-Muşeyhas, Mehdi es-Sayı ve Emced Al Umeybıd isimli kişilerin Suudi Arabistanlı olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Suudi Arabistan'ın, Katar'la yaşadığı diplomatik krizin ardından, Katarlı çiftçileri sınır dışı etmesi nedeniyle yüzlerce deve susuzluktan telef oldu. İki ülke arasındaki sınırdan günde yalnızca birkaç yüz devenin geçişine izin verildi. Suudi Arabistan topraklarında kalan develer de büyük ağıllara sürüldü ve 50 derece sıcaklıkta dışarıda bekletildi.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Sosyal medyada zengin hayatlarını ortaya koyan Suudi Arabistanlı gençlerin lüks yaşantıları görenleri hayrete düşürüyor.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Suudi Arabistan'da Kral Selman bin Abdulaziz başkanlığında Cidde'deki Es-Selam Sarayı'nda düzenlenen kabine toplantısı sonrası Katar'a yönelik ambargonun sebebi açıklandı


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Suudi Arabistan, Katar'a yönelik önlemlerin, Doha yönetiminin "bölge ülkelerinin istikrarını sarsmayı amaçlayan eylemlerini düzeltmesi" için alındığını belirtti. Kral Selman bin Abdulaziz başkanlığında Cidde'deki Es-Selam Sarayı'nda düzenlenen kabine toplantısında, Kuveyt'in Körfez'de yaşanan krizin çözümü ve Körfez'deki birliğin muhafazası için sarf ettiği çaba övüldü.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

İsrail merkezli Begin Sadat Stratejik Araştırmalar Merkezi uzmanı Edy Cohen, 'İsrail'in bağımsız Kürdistan'a ihtiyacı var' başlıklı yazısında, İsrail’in 'bağımsız Kürdistan’ı desteklediğini yazdı. Edy Cohen, "Son zamanlarda Suudi Arabistan'dan Kürdistan'a beklenmedik bir destek geldi. Bu destek Katar'ı destekleyen Türkiye'den alınan bir intikam olabilir” ifadelerini kullanan Cohen, İsrail’in de Suudi Arabistan gibi 'bağımsız Kürdistan’ı destekleyeceğine dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 06.07.2017

Katar, Körfez ülkelerinin taleplerine resmen olumsuz yanıt verdi. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn, Katar'ın kararından üzüntü duyduklarını bildirdi. Suudi Dışişleri Bakanı, "Katar'a siyasi ve ekonomik ambargolar sürecek. Katar'a karşı yeni adımlar uygun zamanda atılacak. Umarız Türkiye tarafsız kalır" dedi.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

İran'da görev süresi 3 yıl daha uzatılan Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Tahran'da Devrim Muhafızları üyelerinin katıldığı bir devir teslim töreninde konuştu. Suudi Arabistan yönetimini "terörist devlet" olarak tanımlayan Caferi, 'melun' (lanetlenmiş) diye hitap ettiği Riyad yönetimine sert ifadelerle yüklenerek, " Bugün Suudi Arabistan yönetimi bölgede bir terörist devlet haline geliyor" dedi.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Suudi Arabistan Havayolları (Saudia), ABD'ye direkt uçuşlarda kabinde dizüstü bilgisayar ve diğer elektronik cihazlara yönelik yasağın 19 Temmuz'a kadar kaldırılmasını beklediklerini açıkladı.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

Suudi Arabistan'da yayın yapan Al Jazirah gazetesi yazarlarından El Anzi, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'i Allah'la ilişkilendirilen sıfatlarla anınca infial yarattı. Gazete köşe yazısıyla ilgili özür yazısı yayınladı, yazarın işine de son verildiği iddia edildi. Gazete daha sonra yazıyla ilgili özür yayınladı: "Yazarın, İki Kutsal Caminin Hizmetkârı'ının kişiliğiyle ilgili olarak kullandığı ifadeler kabul edilemez."


Yayın Tarihi: 03.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir