Başbakan Yıldırım'dan Avrupa'ya rest: Türkiye'yi zorlarsanız...

Başbakan Binali Yıldırım, Gürcistan yolunda önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, 'Avrupa Türkiye'nin fedakarlığının farkına varmazsa bunun onlara bir faturası olur' dedi.

Başbakan Yıldırım'dan Avrupa'ya rest: Türkiye'yi zorlarsanız...

Başbakan Binali Yıldırım, Gürcistan yolunda konuştu. AB ile yapılan mülteci anlaşmasında Türkiye'nin kendi üzerine düşeni yaptığını belirten Yıldırım, Avrupa'nın Türkiye ile ilişkilerinde kafa karışıklığını terk etmesi gerektiğini vurguladı.

ZORLARSANIZ SONUÇLARI OLUR

Bölgede istikrarsızlıktan dolayı Türkiye'nin bir anlamda Avrupa'nın güvenliğini sağladığını söyleyen Yıldırım, "Türkiye'nin fedakarlığının Avrupa farkına varmazsa bunun onlara bir faturası olur. Bu bir tehdit değildir. Ama Türkiye'nin belirli konularda kapasitesi sınırlıdır. Bu kapasiteyi fazla zorladığınızda, sonuçları da doğacaktır." dedi.

18 Mart'ta yapılan anlaşmanın üzerinden bir sene geçmesine rağmen AB'nin mültecilere destek için vermesi gereken 3+3 milyar Euro'nun henüz 1 milyarının bile tamamlanmadığını belirten Yıldırım şöyle konuştu:

"18 Mart'ta bir anlaşma yaptık, üzerinden 1 sene geçti. Türkiye tarafının yapması gereken işlere bakıyor: Ege Denizi'nden Yunanistan'a geçen mülteci akınını durdurdun. Durdurmuşuz. Geri Kabul Anlaşması'nı imzalamışız. Onların da AB'de mültecilere 3+3 milyar Euro. İlk 3 milyarı 2018'in sonuna kadar, diğer 3 milyarı da sonraki 3 sene içerisinde verilmesi gerekiyor. Burada ağır gidiliyor. Planlananın daha yarısında bile değiliz. 1 yıl doldu, daha 1 milyar Euro alabilmiş değiliz."

"VİZE MUAFİYETİ DE YOK"

"30 Haziran itibarıyla vize muafiyeti sağlanacaktı, o da yok. Bütün bunları yerine getirmediği halde AB, bize kalkıp Geri Kabul Anlaşması'nı uygulayın demesinin bir anlamı yok." diye konuşan Yıldırım, aksamanın ana sorumlusunun Türkiye değil, AB olduğunun altını çizdi. (Habertürk)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Dış politika da '' MONŞER '' devrini kapatmakla övünüyordunuz. Kendi Cehaletinizden Zerre kakadar rahatsızlık duymuyorsunuz... kaba Cehaletinize HAYIR...
'' MOŞER '' lerden dış politika dersi alın... Argo tavrınız kime etkili olbilir ki...CEHALETİNİZE HAYIR...
Boşbakan boş konuşuyorsun, bir şey yapamayacağınızı siz de iyi biliyorsunuz, referandumda oy toplarım ayağına ona buna posta koymayı bırakın sonra gidip özür diliyorsunuz ülke rezil kepaze oluyor.
BİRDE EVET ÇIKARSA AVRUPAYI UNUTUN ARAPLARI HATIRLAYIN.İRANDAKİ KADINLAR GİBİ OLMAK İSTİYORSANIZ BAYANLARIMIZ EVET DESİN.
@vurucu_tim2012 insan ancak bu kadar zeka özürlü olur.
AB iade et 1 milyarı eurosunu, mülteci anlaşmasını fes et... Yunanistan üslensin AB sınır karakolu görevini...
ülkemizde ilk defa avrupalıları ve amerikalıları korkutan sürekli rest çeken çok başarılı yöneticilerimiz var. hepsi bizden korkuyo. imf ye borç verecek duruma geldik elhamdülüllah. binali değil on bin ali maşallah. amarika başkanı bile bu konuşmayı yapamaz
@serdar_akdeniz_1983 Hangi ülke bu?
cocugum beynin oksitlenme yapmis,sanayiide kaportaci celal var ona git..
@serdar_akdeniz_1983 ironi yaptın dimi ?
25 MİLYAR DOLAR HARCADINIZ HESAPTA VE DAHA HARCAYACAGIZ..DUZELTİYORUM BİZ HARCADIK VERGİLERİMİZLE SİZİN CEBİNİZDEN CIKMADI.. AMA ZORLA DANISMADAN HARCADINIZ VE ULKENİN TEMELİNE DİNAMİT KOYDUNUZ VE HALA DİNAMİTLERİ ELLERİMİZLE BESLİYORUZ.. BAHANE CIKTI İŞTE VERİN KURTULALIM HİKAYEDEN TEHDİT EDECEGİNİZE..KONBASSANI BATIRIP GURBETCİLERİ MAGDUR ETTİGİN GİVBİ TURKİYEYİ BATIRIP MADUR ETMEYİN
Türk adalarını yunanistan işgal ederken sesini çıkarmacaksın,abd ülkeni suriye bataklığına sürüklemesine gözlerini kapatacaksın,ab üyeliği yalanı ile yıllarca Türkiyenin sömürülmesine ses etmeyeceksin,fetö elebaşını 1 senedir ''ortak'' abd den teslim alamayacaksın sonrada ''sözde'' avrupaya rest çekeceksin....madem öyle referanduma birde ''ab üyeliğini istiyormusunuz'' diye sorunda ne kadar dürüst-yüreklisiniz bu yüce millet görsün....
cruc haklı iade et kardeşim davanda samimiysen ayak yapmayı bırakın artık millet artık uyandı neyin ne olduğunu iyi biliyor.
POSTA KOY - OY TOPLA - U DÖNÜŞÜ YAP ....YENİ BİR NUMARA BULUN ARTIK ÇOK BAYATLADI BU BLÖFLER....AKILSIZ MANTIKSIZ POLİTİKALARA HAYIR
'' HEEEY AVRUPA ........................... '' BOŞ LAFLARA EVET DİYENLERE HAYIR...
Avrupaya rest cekenler konsolosunu ceker l. Gec bu palavralari kukla 2.
kendi kendinize zırvalıyorsunuz kimse sizinle muatap olmuyor cahil seçmen yer bunu
Diğer Haberler