HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika! 24 Haziran seçimi için peş peşe istifa haberleri geliyor

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekilliği aday adaylığı için bugün görevinden istifa ettiği öğrenildi. Bir istifa haberi de Konya'dan geldi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Son dakika habere göre, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

1999 yılından beri Belediye Başkanlığı görevini yürüten Yusuf Ziya Yılmaz'ın, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa edeceği öğrenildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bugün basın toplantısı yapıp AK Parti'den aday adayı olduğunu açıkladı.

akparti

14 yıldan bu yana Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Yeni Meclis Salonu açıklama yaptı. Akyürek, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Konya Milletvekilliği için aday adaylığı için belediye başkanlığı görevinden istifa etti.

Akyürek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

2004 yılından beri belediye başkanlığı görevi bize verildi. O yıldan beri bu görevin gereğini yerine getirmeye gayret gösterdik. Konya halkına teşekkür ediyorum. Halka hizmet ibadettir. Konya'ya hizmet ise şereflerin en büyüğüdür. Böyle bir görevi bize nasip ettiği için Allah'a hamd ediyorum. Önemli eserler yapmaya çalıştık. Konya belediyecilik tarihindeki en önemli yatırımlara imza atmaya gayret gösterdik. İncinmemeye ve incitmemeye özel önem verdik. Çalışma arkadaşlarımıza, mesai arkadaşlarımıza ve Konya halkından haklarını helal etmelerini istiyorum. Şimdi yeni bir süreç başlıyor. Üçüncü dönemimizi yürütüyorduk. 24 Haziran 2018 tarihinde genel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Yapılan değerlendirmelerde 24 haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak üzere büyükşehir belediye başkanlığından ayrılıp aday adaylığı yapmamız gerekti. Büyükşehir Belediye Başkanlığından ayrılıyorum."

FATİH BELEDİYE BAŞKANI DEMİR İSTİFA ETTİ

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

PEŞ PEŞE İSTİFA HABERLERİ GELİYOR

SGK Başkanı Dr. Selim Bağlı AK Parti'den milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti. 2.5 yıldır SGK'nın başında olan Dr. Bağlı'nın, Gaziantep veya Şanlıurfa'dan aday adaylığı başvurusu yapması bekleniyor.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, 24 Haziran’da yapılacak seçimde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Dün akşam görevinden istifa eden Yılmaz'ın bugün AK Parti Manisa milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulunacağı öğrenildi. Öte yandan Vali Yılmaz’ın bugün saat 16.00'da valilikte düzenlenecek olan uğurlama töreninin ardından Burdur’dan ayrılması bekleniyor.

AK Parti Bilecik İl Başkanlığı’na ve Bilecik Valiliği’ne istifa dilekçesini veren Yağcı, AK Parti Bilecik İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında, 24 Haziran genel seçimlerine milletvekili aday adaylığı başvuru formunu AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık’a teslim ederek resmi başvurusunu yaptı.

Kayseri'de, AK Parti teşkilatından uzun yıllar görev alan, son olarak İl Başkanlığı yapan Hüseyin Cahit Özden, 24 Haziran'da yapılacak seçimde 27'nci dönem milletvekili olabilmek için partisinde istifa ederek, milletvekili aday adayı oldu. Dün MHP İl Başkanı Baki Ersoy ile İYİ parti İl Başkanı Hüseyin Tekin de istifa ederek, milletvekili aday adayı olduklarını açıklamıştı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde aday adayı olmak için Batman'da da istifalar başladı. Son istifa ise AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin’den geldi. AK Parti Batman İl Başkanlığı’ndan henüz resmi olarak bir açıklama yapılmazken, Güneştekin’in milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiği öğrenildi.


Express


En Çok Aranan Haberler