HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

7 kilit detayı dikkat çekti! İstanbul Havalimanı'nda seçim hazırlıkları... YSK Heyeti denetledi

14 Mayıs seçimlerine az kaldı. YSK heyeti, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel seçimi için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy vereceği İstanbul Havalimanı'nda hazırlıklarını denetledi. Yurt dışı seçmenler, İstanbul Havalimanı'nda 27 Nisan'dan itibaren oy kullanabilecek. Heyet, oy torbalarının saklanacağı odaları da ziyaret etti. Yurt dışında kurulacak sandıklarda kullanılacak ve Türkiye'ye getirilecek oyların muhafaza edileceği özel odanın kapısında 7 kilit bulunması dikkat çekti

7 kilit detayı dikkat çekti! İstanbul Havalimanı'nda seçim hazırlıkları... YSK Heyeti denetledi

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların Türkiye'nin en büyük sınır kapısı olan İstanbul Havalimanı'nda oy vermesi için hazırlıklar başladı. Dış hatlar terminali geliş ve gidiş katlarında sandıkların kurulacağı alanlar belirlendi. Seçmenler, 6'sı geliş, 6'sı gidiş katı olmak üzere toplam 12 sandıkta 27 Nisan günü saat 08.00'den itibaren oy kullanılabilecek.

Artık bu haberi reklamsız okumak mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İSTANBUL HAVALİMANI'NDAKİ SEÇİM HAZIRLIKLARI DENETLENDİ

YSK Daire Başkanı Harun Özkan'ın başında olduğu heyet, bugün İstanbul Havalimanı'ndaki seçim hazırlıklarını denetledi. YSK heyetine, aralarında İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İlker Haktankaçmaz ve İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Hüseyin Ağca'nın da bulunduğu havalimanı yöneticileri eşlik etti.

6b05c537e8fe8630f9f59fe6481a71d4

YURT DIŞINDAN GELEN OY TORBALARININ TUTULACAĞI ODAYA 7 KİLİTLİ ÖNLEM

YSK heyeti, oy torbalarının saklanacağı odaları ziyaret etti. Heyet, yurt dışında kurulacak sandıklarda kullanılacak ve Türkiye'ye getirilecek oyların İstanbul Havalimanı'nda muhafaza edileceği özel odayı da inceledi. Odanın kapısında 7 kilit bulunması dikkat çekti.

49db33260d6ccb7b0d675b1114d34d20

"HAZIRLIKLARI YERİNDE İNCELEDİK"

İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İlker Haktankaçmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, YSK heyetiyle havalimanındaki hazırlıkları yerinde incelediklerini belirtti. Haktankaçmaz, "Burada yurt dışında kayıtlı seçmenler oy kullanacak. Yurtdışında kullanılan oyların İstanbul Havalimanı üzerinden aktarılmasıyla ilgili planlamalar var. Ağırlıklı olarak bu işler İstanbul Havalimanı üzerinden yürütülecek. Hazırlıklarımız tamam. Bir sorun öngörmüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olan sonuç neyse onu da hep birlikte bekleyeceğiz." dedi.

058a1dd5d839f51e4cda4ca5bb810ba7

"27 NİSAN SABAHI İTİBARIYLA OY VERME İŞLEMİNE BAŞLANACAK"

Havalimanında kurulacak sandıklar hakkında da bilgi veren Haktankaçmaz, "Yüksek Seçim Kurulu'nun aldığı karara göre 27 Nisan sabahı itibariyle oy verme işlemine başlanacak. Oy verme işlemi bittiği güne kadar da devam edecek. 6'sı gelen 6'sı giden katında olmak üzere toplam 12 sandık kurulacak. Seçimler bittikten sonra oy sayımları da burada yapılacak. Tabii ki seçim hakimlerin gözetiminde ve onların başkanlığında heyetle bu işler yapılacak. Biz idari olarak o işlemlerin dışındayız. Biz sadece seçim güvenliğinin sağlanmasıyla sorumlu olacağız" ifadelerini kullandı. (DHA)

763cd5bf124c720f14b026cbf13f1301

b82bc6e367f0f1390b4d90965cb02cbb

En Çok Aranan Haberler