HABER

"AB için erken seçime ihtiyaç var"

VAN (İHA) - Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Umut Oran, Türkiye'nin bir dönüm noktasında olduğunu belirterek, "Avrupa Birliği (AB) yolunda erken seçime ihtiyaç var" dedi.

TGSD'nin düzenlediği Van, Bitlis, Siirt ve Batman gezisi devam ediyor. Geziye TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Umut Oran, TGSD yönetim kurulu üyesi ve Yarangümeli Tekstil sahibi Derya Yarangümeli, TGSD Genel Sekreteri Esin Benöz, Astaş - Juki firması sahibi Hasan Kaya Aşçı, TGSD yönetim kurulu üyesi Aktif Tekstil sahibi Osman Akyıl, Bakom Giyim Sanayi sahibi Selahattin Köroğlu, TGSD yönetim kurulu üyesi, Bafra Tekstil Selami Tarım, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) yönetim kurulu başkanı Serdar Yavaşoğlu, TEKSİM Giyim Sanayi Tarkan Şafak ve TGSD Yönetim Kurulu üyesi VEKEM Vedat Levin ile gazeteciler katılıyor.

Heyet, Van Valiliği, Van Ticaret Odası ve Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplandıran TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Umut Oran, "Sosyal sorumluluğu paylaşmak ve yatırım için Anadolu'da olduklarını belirterek, "Tekstil sanayiinin durumu kötünün iyisi. İhracat her zaman önemli bir kanal. Hazır giyim ve tekstil dinamik bir sektör. İstihdamın yüzde 30 - 35'ini elinde tutuyor. Bizim sıkıntımız var olan potansiyeli Türkiye'nin lehine çevirmektir" dedi.

Gazetecilerin erken seçim ile ilgili sorularını da yanıtlayan Oran, "Artık seçim gerekiyor. Avrupa Birliği'ne (AB) girme yolunda erken seçim ihtimali de var" diye konuştu. Oran, Pamukbank konusundaki bir soruya da, "Olay üzücü, ama problem büyümeden kesilmiş, koparılmış" karşılığını verdi.

Ülkeyi yönetenlerin üretime önem vermeleri gerektiğine dikkat çeken Oran, "Bizler de konuyla ilgili desteklerimizi devam ettiriyoruz. İstihdamın Anadolu'da teşviki ile ilgili geziler düzenliyoruz. Ayrıca 4325 sayılı kanun bölgede yeniden işlerlik kazanması için Ankara'ya tavsiyelerde bulunacağız. Bu konuda bölgenin desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön