HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

ABD'ye ait uçak gemisi Suriye kıyılarına yaklaştı! Doğu Akdeniz'de gerilim tırmanıyor

ABD'nin Suriye'deki İran hedeflerine düzenlediği saldırılarda yeni bir safhaya geçildi. Amerikan ordusu İran destekli güçlere karşı George W.H. Bush uçak gemisini Suriye'ye yaklaştırdı. Geminin Suriye'ye yönelik saldırılara katılacağı iddia ediliyor. İşte haberin detayları...

ABD'ye ait uçak gemisi Suriye kıyılarına yaklaştı! Doğu Akdeniz'de gerilim tırmanıyor

ABD'nin Akdeniz'deki USS George W. H. Bush uçak gemisi, İran destekli güçlerin Suriye'de Amerikan askerlerinin konuşlu olduğu üslere yönelik saldırı düzenlemesinin ardından tedbir amaçlı olarak Suriye kıyılarına yakın bölgeye konumlandı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İran destekli güçlerin ABD askerlerinin konuşlu olduğu üslere roket ve insansız hava araçları ile saldırı düzenlemesinin ardından ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) adım attı.

Pentagon Sözcü Yardımcısı Sabrina Singh, günlük basın toplantısında "İran Devrim Muhafızlarıyla ilişkili grupların Suriye'de konuşlu kuvvetlerimize saldırılarını artırdıklarını gördük ve tedbir olarak uçak gemisini daha yakın bir bölgeye çektik." dedi.

egw

SURİYE KIYILARINA YAKLAŞACAK

AA muhabirinin, geminin Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye kıyılarına yaklaştığını hatırlatarak, geminin konumunun ve görev süresinin değiştirilip değiştirilmediğini sorması üzerine Singh, geminin konumunun Suriye kıyılarına daha yakın olacak şekilde değiştirildiğini ve görev süresinin uzatıldığını bildirdi.

Singh, altı aylık görev süresi biten geminin Akdeniz'de daha ne kadar kalacağına ilişkin soruya ise yanıt vermedi.

AA muhabirinin, bu geminin İran'a yönelik olası bir askeri operasyonun parçası olarak bölgede tutulmadığını kesin bir dille teyit edip etmeyeceği sorusuna ise Singh, "Bu askerlerimize yönelik saldırılarla alakalı ve buna verdiğimiz bir karşılıktır." yanıtını verdi. (AA)

En Çok Aranan Haberler