HABER

Adana'da temizlik faciası: 3 ölü

Adana’da petrol ürünleri imal eden bir fabrikada tank temizliği yaparken zehirlenen 3 işçi yaşamını yitirdi, 2 işçi de yaralı kurtarıldı.

Adana'da temizlik faciası: 3 ölü
Saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde petrol ürünleri imal eden, sahibinin adı henüz öğrenilemeyen bir fabrikadaki tankın temizlenmesi kararlaştırıldı. Bu amaçla tanka giren işçiler 25 yaşındaki Recep Savan, 35 yaşındaki Abdulselam Akkuş ve 22 yaşındaki Yasin Altunbaş, zehirlenerek yaşamını yitirdi.
Büyükşehir Belediyesi Kurtarma ekibi Can-Kur tarafından tanktan çıkarılan 40 yaşındaki Mehmet Bağcı ve Sinan Savan da yaralı kurtarıldı. Bağcı, ambulansla Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi’ne götürüldü. Ölen işçilerin tankın temizlendiği sırada zehirlendiği, diğer işçilerin de kurtarmak için girdikleri öne sürüldü. İşçilerin tanka girdikleri sırada gaz maskesi kullanarak önlem alıp almadıkları konusunda açıklama yapılmadı. Ölen işçilerin cesetleri Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nin morguna konuldu. Soruşturma sürüyor.
DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler