HABER

Ahmet Davutoğlu: Cumhur İttifakı kalıcı olmayabilir

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ittifaklar konusuyla ilgili, "Cumhur İttifakı kalıcı mı? Eğer ben şunu desem, 'Biz şu ittifakın içinde olacağız veya bir ittifak kuracağız' Cumhur İttifakı'nı kalıcı kabul ederim. Ben AK Parti ve MHP tabanındaki rahatsızlığı görüyorum. Cumhur İttifakı kalıcı olmayabilir" dedi.

Ahmet Davutoğlu: Cumhur İttifakı kalıcı olmayabilir

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğu bir dizi program için geldiği Samsun'da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Genel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulunan Davutoğlu, "Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar yoksulluk varken, böylesine enflasyon faiz baskısının olduğu, yoksullaşmanın ve yolsuzluğun olduğu bir ülkede seçim kaçınılmazdır. Ama Türkiye'de sistemi kilitlemek için seçimi de zorlaştırdılar. Malum sadece cumhurbaşkanı ülkeyi seçime götürebilir. Meclis'ten çok zor. Psikolojik olarak Türkiye'de seçim zaruridir. Olmuyorsa hukuki olarak olmadığı için olmuyordur yeni sistemde. Önümüzdeki dönemde de erken seçim gündemde kalacak. Ümit ederim cumhurbaşkanı madem halkın desteğine sahip, cesaret gösterir ve ülkeyi seçime götürür" dedi.

"MUHALEFET İLE ÇOK YAKIN TEMASLARIMIZ VAR"

İttifak çalışmaları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Davutoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı biz, ittifaktan bahsediyor olmayacaktık. Cumhur İttifakı kurulmasa Millet İttifakı da kurulmazdı. Dolayısıyla Cumhur İttifakı doğduğu için başka ittifaklar doğdu. Esas soru, Cumhur İttifakı kalıcı mı? Eğer ben şunu desem, 'Biz şu ittifakın içinde olacağız veya bir ittifak kuracağız' Cumhur İttifakı'nı kalıcı kabul ederim. Ben AK Parti ve MHP tabanındaki rahatsızlığı görüyorum. Cumhur İttifakı kalıcı olmayabilir. Yarın ne olacağı belli olmayan bir varsayım üzerinde ben siyaset yapmam. Siyaseti nasıl mı yaparım? Partimi örgütlerim, halkıma anlatırım, partimin yapısını güçlendiririm. Muhalefet ile çok yakın temaslarımız var. Sayın Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu, Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan ile görüşüyoruz. Kabul etselerdi Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli ile de görüşürdük. Onlar bayramlaşmaya dahi çıkmadı" diye konuştu.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Sn DAVUTOĞLU şu 15 Temmuzu ANLAT artık SUSMA bak ben ne zamandan beri YAZIYORUM sizi gördüğüm her HABERDE korkmayın akp genel başkanı Tayyip 2018 de Haziranda yapılan genel seçimlerden sonra artık CUMHURBAŞKANI değildir BAŞKANDIR hukuksal yönden KORUMA yasasına SIĞINAMAZ çünkü Başkanlık sistemi FEDERE yani akp genel başkanı Tayyip diyorya TEK MİLLET, sayılan Ülkelerde uygulanamaz EYALETLERDEN oluşmuş abd almanya ispanya eski yugaslavya gibi Ülkelerde uygulanır akp genel başkanı Tayyip kendi seçmenini bile KANDIRIYOR ve bu konuda KEKLEME sanatında ORDİNARYUS oldu tabiki avaneleride BENCE
anlat davutoğlu anlat hem canlı hemde heyecanlı oluyor dinlemek.sen zannetmeki % 97-98 oy alacağım,alacağın oy % 2-3 daha fazla olmaz.
bu dünyada hiçbirşey sonsuza kadar değildir tıpkı sizin gibi
Geri Dön