HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Among us nasıl oynanır? Among us nasıl bir oyun?

Çok yakın bir zamanda ortaya çıkmasına rağmen kısa süre içinde çok fazla oyuncusu olan bilgisayar oyunlarından biri de Among Us oyunudur. Amerikan Oyun Stüdyosu tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen oyun 2018 yılında oyuncularıyla buluşmuştur. Rol üstlenilerek başlayan oyuncular belli kurallar ile ilerler ve oyunu bitirmeye çalışır. Birden fazla kişi ile oynanabilen ve türlü görevlerin yerine getirilmesi ile ilerleyen bir oyundur.

Among us nasıl oynanır? Among us nasıl bir oyun?

2018 yılında piyasaya sürülen Among Us oyunu on beş oyuncuya kadar destekleyen bir oyundur ve çok oyunculu oyunlar arasında yer alır. Dört farklı haritanın bulunduğu Among Us, verilen görevleri yerine getirerek ilerleme üzerine kurulmuş olan bir oyundur. Özel bir temanın yer aldığı oyun, çocuklardan yetişkinlere uzanan geniş bir oyuncu kitlesine sahiptir.

Among us nasıl oynanır?

Among Us oyununda uzay teması bulunur. Uzay temasında yer alan ekibin içinde bir hain vardır ve görevlerden biri bu halini bulmaktır. Hain rolündeki oyuncu ise rakiplerini öldürmek için uğraşır. Diğer yandan öldürmeyi başardığı rakiplerinin katili olduğunu geride kalanlara belli etmemek durumundadır. Oyun sırasında oyundaki hainlerden bir tanesi bir sabotaj yaparsa bir anda geri sayım başlayabilir. Bu da oyunda karşılaşılabilecek durumlardan biridir. Bu noktada diğer takımın sabotaj için belirlenen süre sona ermeden bir çözüme ulaşması zorunlu hale gelir.

Among us nasıl bir oyundur?

İki takımlı oyunlardan biri olan Among Us, buna karşılık olarak hainler takımından ve mürettebat takımından oluşur. Mürettebat takımı diğer takımdakileri öldürmeden önce bütün görevleri de yerine getirmeli ve oyundaki tüm hainleri tespit ederek oyunu kazanabilmelidir. Çok oyunculu Among Us, asıl oyun dışında birkaç mini oyunun da bulunduğu bir oyundur. Eğer oyunculardan biri ölürse o oyuncu artık hayalet olur. Duvarlardan geçebilir ama bazı işlevleri eksilir. Hayaletler birbirlerini görebilirler ama hayatta kalan oyuncular tarafından görülemezler.

En az dört kişi tarafından oynanması gereken oyundaki en çok oyuncu sayısı on beştir. Geliştirilmesini Innersloth’un üstlendiği oyun android üzerinden indirilebilen uygulamalarda da oynanabilir. Ayrıca bilgisayar üzerinde steam platformu üzerinden de oynanabilen bir oyundur.

Among us oyunu zararlı mı?

Birçok oyun gibi Among Us oyunu da çocuklara zarar verme ihtimali nedeniyle anne babalar tarafından endişe ile ve tedirginlikle yaklaşılan bir oyundur. Oyunun çocuk oyuncularını etkilediği doğru kabul edilmiştir. Öldürmeye yönelik bir oyun olması da çocuklara olan olumsuz etkisini destekleyici bir özelliktir. Bu çağın çocuklarının bu tür oyunlara ilgi duyma olasılığı son derece yüksektir. Yapılan bu tespitin bir ispatı olarak Among Us oyununun gördüğü ilgi gösterilebilir. Bazı uzmanlar, ebeveynlerin endişelerini giderebilmeleri için en mantıklı çözümün olarak oyunu çocuklar ile birlikte oynamak olduğunu söylemektedir.

Among us ilk bölüm nasıl oynanır?

2018 yılında ortaya çıktığı halde günümüzde de büyük bir ilgi ile oynanan ve güncellemeler yapılan oyun farklı platformlar üzerinden oynanabilen bir oyundur. Bilgisayarda oynamak için belli bir miktar ücret ödenmesi gerekir. Oyuna ait bazı özel paketler bulunduğu için bu ek paketler için ek ücretler ödemek de gerekebiliyor. Among Us oyununa giriş yapabilmek için başlangıç ekranında yer alan online yazısına tıklamak yeterli oluyor. Ardından açılan ekrana isim yazılıyor ve yeni bir hikaye için create game seçiliyor. Farklı kişilerle birlikte oluşturulan yeni bir hikayeye bu şekilde giriş yapmak mümkün olabiliyor.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler