HABER

Bülent Arınç hakkında bomba iddia

Eski Meclis Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la geçen hafta cami açılışındaki samimiyeti oldukça dikkat çekmişti. Peki Bülent Arınç yeniden aktif siyasete dönüyor mu? Arınç'tan bu soruya yanıt geldi. Öte yandan Ahmet Hakan ise, Bülent Arınç hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu.

Kanal D Haber’e konuşan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la birlikte katıldığı açılışlarla ilgili olarak, “Hakkımızı iade etti. Partimle aidiyetimi kesmişlerdi, şu an partiyle olan aidiyetimiz de kuruldu.. 'Afyon'daki toplantıya da geleceksiniz, partinin kurucusu olarak da partide her zaman söz sahibi olacaksınız' dediler. Buna teşekkür ettim, Sayın Cumhurbaşkanımıza da. Aktif siyaset yapmamak üzerine bir kararım var. Şartlar ne getirir ne götürür farklı bir teklif olursa da ben bu kararımı onlara iletirim, sonra verilecek karar ne olur onu da birlikte görürüz” dedi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifası öncesi eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la kameralar önündeki samimiyeti dikkat çekmişti. Cami açılışında konuşan Erdoğan'ın "Özellikle burada böyle bir hanımefendinin isminin bu camimize verilmiş olması ki, isim babası da Bülent Arınç Bey'dir, teşekkür ederim" sözleri herkesi şaşırtmıştı.

BÜLENT ARINÇ NEDEN YENİDEN GÖZDE OLDU?

Öte yandan Erdoğan-Arınç samimiyetini köşesine taşıyan Ahmet Hakan, "Bülent Arınç neden yeniden gözde oldu?" diye sordu.

Abdullah Gül ve arkadaşları denebilecek ekibin en önemli isminin Bülent Arınç olduğunu vurgulayan Ahmet Hakan, "Olmaz ya...Diyelim ki oldu. Abdullah Gül ve arkadaşları, önümüzdeki süreç içinde bir şeyler yapmaya kalkıştılar. Mesela kafayı çıkarıp ayrı bir hareket başlattılar. Hah! İşte öyle bir durumda... Ekibin en önemli ismi Bülent Arınç’ın Gül ve arkadaşlarından ayrılması, tercihini Reis’ten yana yapması gerekiyor. Bülent Arınç’ın yeniden gözde olmasının temel nedeni işte bu" iddiasını ortaya attı.

Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısını okumak için tıklayın

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
kozmik odaya girip bunları fetoya servis eden bülent arınç değilmiydi. fetödeki bagından kurtulamadığı için partiden uzaklaştırılmadımı. şimdi bu sarmaş dolaş neyin nesi
@cengizmavi reisin acığını biliyor reisde bunun açığını biliyor o yuzden sarmas dolaş
kovduğu eski dostlarından yardım istiyor. bakalım saptığı davaya geri dönecek mi? demokrasiyi yeniden getirecek mi? Kürtlere tekrardan yönelecek mi
DAMADINI TEHDİT EDEREK AVUKATLIĞINI BEN ÜSTLENİYORUM,BUNDAN SONRA HERŞEYİ SÖYLEYİP KONUŞACAĞIM DEMESİNİN ETKİSİDİR......
Geri Dön