HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını verdi! Vaatleri teker teker açıkladı: Mülakat, ücretsiz internet, Aile ve Gençlik Bankası...

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim startını resmen verdi. Törendeki konuşmasında Erdoğan isim vermeyip "Müsvedde bu" dediği profesörün domates, soğan fiyatları eleştirisine yanıt verip "Neymiş? Domates, patates. Vah zavallı vah!" ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan'ın açıkladığı seçim vaatlerinde mülakatın kaldırılması, kurulacak yeni banka, yüksek öğrenim öğrencilerine ücretsiz internet ve vergi muafiyeti, faizsiz 'evlilik' kredisi gibi başlıklar yer aldı.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'na katıldı, AK Parti'nin seçim beyannamesini ve seçimi kazanmaları durumunda hayata geçirilecek uygulamaları bir bir duyurarak vaatlerini açıkladı. Program milletvekillerinin tanıtımıyla devam ediyor.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AA-20230411-30821655-30821654-AK_PARTI_SECIM_BEYANNAMESI_VE_MILLETVEKILI_ADAY_TANITIM_TOPLANTISI

YENİ BANKA, VERGİ MUAFİYETİ, SÜPER HIZLI TREN HATTI...

Erdoğan'ın açıkladığı vaatlerden bazılarına göre; kamuya alımlarda mülakat kaldırılacak, Ankara-İstanbul arasında süper hızlı tren hattı kurulacak, Aile ve Gençlik Bankası kurulacak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini restore edilecek, yükseköğrenim öğrencilerine bilgisayar ve cep telefonu ediniminde 1 defaya mahsus olmak üzere vergi muafiyeti sağlanacak, aylık 10 gigabyte ücretsiz internet verilecek, ev hanımlarının isteğe bağlı ödeyecekleri primlerin üçte biri devlet tarafından karşılanacak, yeni evlenecek gençlere iki yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli ve sıfır faizli 150 bin TL kredi verilecek.

AA-20230411-30821655-30821653-AK_PARTI_SECIM_BEYANNAMESI_VE_MILLETVEKILI_ADAY_TANITIM_TOPLANTISI

SON DAKİKA: ERDOĞAN AK PARTİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI

Erdoğan'ın törendeki konuşmasından öne çıkan satır başları şu şekilde:

"Bizim 'yeter' dememiz 'bay bay Kemal'in 'yeter' demesine benzemez.

"Bugün Türkiye Yüzyılı için doğru adımlar diyerek bir kez daha milletimizin huzurundayız. Darbecilere, vesayetçilere, küresel emperyalistlere, siyasi ve sosyal mühendislik projelerine karşı milletimizle birlikte 'Türkiye Yüzyılı'nın kapısını aralamak için buradayız. 14 Mayıs'ta inşallah sandıkları hep birlikte patlatıyoruz.

"İnanıyorum ki İzmir bu defa sandıklardan bir başka çıkacak.

AA-20230411-30821553-30821551-AK_PARTI_SECIM_BEYANNAMESI_VE_MILLETVEKILI_ADAY_TANITIM_TOPLANTISI

"İSLAM DÜNYASINDAN ÜLKELER DEPREM BÖLGESİNE HURMA GÖNDERİYOR"

"14 Mayıs'ı siz zannediyor musunuz sadece Türkiye takip ediyor? Tüm İslam dünyası 14 Mayıs'ı takip ediyor. İslam dünyasının bu heyecanını inanıyorum ki bu kadro aynen paylaşacak.

"Ramazanda İslam dünyasından bir ülke deprem bölgesine 200 ton hurma gönderiyor. Bir diğeri 100 ton, bir diğeri 100 ton gönderiyor. İstiyorlar ki depremzede kardeşlerimiz iftarlarını hurmayla açsın. Abu Dabi, Katar, Libya, Cezayir; hem ayni hem nakdi yardımlarıyla yanımızda yer aldılar.

"Ülkemizin bir köşesindeki insanların evleri başlarına yıkılmışken diğer hiçbir yerdeki insanımız hayatını hiçbir şey olmamış gibi sürdüremez. Deprem haberinin alındığı andan itibaren istisnası her şehrimiz, her insanımız mağdurların imdadına koşmak için seferber oldu. Depremlerin izini çalışmalarımız sayesinde kısa sürede sileceğiz.

"Yaklaşık 12 milyon üyeye sahip bir başka parti Türkiye'de yok, dünyada da yok. Türkiye'nin demokrasisi ve kalkınması konusundaki çözüm tekliflerimizin, dünyada yaşanan siyasi ve sosyal çarpıklıklara karşı yükselttiğimiz itirazlarımızın, insanlığın ortak dertlerinin ve taleplerinin sözcülüğünü yapabilmemizin, bizi diğerlerinden ayıran özelliklerimizin gerisinde temsilcisi olduğumuz davanın kadim kodları var.

AA-20230411-30821553-30821552-AK_PARTI_SECIM_BEYANNAMESI_VE_MILLETVEKILI_ADAY_TANITIM_TOPLANTISI

'SOĞAN FİYATI' ELEŞTİRİSİNE YANIT: "VAH ZAVALLI VAH! MÜSVEDDE BU"

"Bir TV kanalında bir profesör ne dese beğenirsiniz? 'Baraj, havalimanı, köprü yapmakla bu iş çözülmez; soğan, patates kaç para, onu söyle.' Bu adam prof. Müsvedde bu. Öncelikle senin profesörlüğünden bu millete ne gelir? Hiç. Öncelikle bir ülkenin kalkınması için nelere ihtiyaç var onu söyle. Neymiş? Domates, patates. Vah zavallı vah! Bunlar olmadıktan sonra senin patatesin de olmaz domatesin de. Biz Türkiye’de sadece okul, hastane, yol, baraj gibi eserlerle sembolleşen bir kalkınma devrimi yapmakla kalmadık. Biz asıl devrimi zihinlerde yaptık, zihniyetlerde yaptık. Geçmişte bu ülkeye “karışamazsın” denilen ne varsa, hepsinde de değiştirici rol oynayabileceğimizi gösterdik. Bu profesörün zihinlerinde bir değişim olmamış demek ki.

AA-20230411-30821553-30821548-AK_PARTI_SECIM_BEYANNAMESI_VE_MILLETVEKILI_ADAY_TANITIM_TOPLANTISI

"KARŞIMIZDAKİLER GİBİ OLSAYDIK ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK ÇIKABİLİR MİYDİK?"

"Emperyalizmin terör örgütleri üzerinden yürüttüğü vekalet savaşlarının da sonu yaklaşıyor. Türkiye'nin ve AK Parti'nin bir davası, bir vizyonu olmasaydı tüm bunları konuşabilir miydik? Birileri gibi 'Libya'da, Akdeniz'de, Afrika'da, Balkanlarda ne işimiz var' deseydik, o profesör gibi 'Bu kadar konutu ne yapacaksınız?' deseydik, terör örgütlerinin koltuğunun altından kalkmasaydık, karşımızdakiler gibi olsaydık burada milletimizin huzuruna alnımız ak, başımız dik şekilde çıkabilir miydik? İnşallah önümüzdeki dönemde ülkemizi ve milletimizi dünyada hak ettiği yere getireceğiz.

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini yerden yere vuranlar bugün aynı sistemi at pazarlıklarıyla tepe tepe kullanmanın hesabını yapıyor.

"Darbecilerin karşısına dikilmek yerine onlara alkış tutan demokrasi düşmanları bitmez. Terör örgütlerinin temsilcileriyle kapalı kapılar ardında pazarlık yapanlar bitmez. Bay bay Kemal niçin HDP'nin genel merkezinde değil de parlamentoda görüştü? Kapalı kapılar ardında ne görüştüklerini açıklayamadı. Teröristleri serbest bırakma sözü veren alçaklar bitmez. Ülkesini yabancılara şikayet eden idrak yoksunları bitmez. Biz Türkiye'yi 21 yılda her alanda ileri götürdük ama muhalefeti yerinden zerre kıpırdatamadık. Hatta zihniyet ve kalibre bakımından daha da geriye giden bir muhalefetle karşı karşıyayız.

AA-20230411-30821553-30821550-AK_PARTI_SECIM_BEYANNAMESI_VE_MILLETVEKILI_ADAY_TANITIM_TOPLANTISI

"KÜSKÜNÜ BARIŞTIRACAĞIZ, HER EVE, HER İŞ YERİNE GİRECEĞİZ"

"Cumhur İttifakı olarak seçimlere gece gündüz çalışıyoruz. Gelmeyene gideceğiz. Küskünü barıştıracağız. Sevmeyeni sevdireceğiz. Her eve, her iş yerine gireceğiz. Kalbini kazanmadık kimse bırakmayacağız. Kararsızları ikna edeceğiz. Zaten gönlünde olduklarımızı ihmal etmeyeceğiz. Kimseyi atlamadan teker teker herkese dokunacağız.

"TÜRKİYE YÜZYILI BARIŞ VE DEĞERLERİN YÜZYILIDIR"

"Önümüzdeki 5 yıl boyunca milletimize özellikle ne vereceğimiz, evlatlarımızın geleceği için hangi ilerlemeleri sağlayacağımız daha önemli. Bu doğrultuda ilk adımımızı geçtiğimiz 28 Ekim'de açıkladığımız Türkiye Yüzyılı vizyonuyla atmıştık. 'Türkiye Yüzyılı'nı, 17 temel başlığın üzerinde inşa edeceğiz. Türkiye Yüzyılı barışın ve değerlerin yüzyılıdır.

AA-20230411-30821553-30821549-AK_PARTI_SECIM_BEYANNAMESI_VE_MILLETVEKILI_ADAY_TANITIM_TOPLANTISI

"SÖYLEDİĞİMİZ HİÇBİR ŞEYDEN GERİ DÖNMEDİK"

"'Türkiye Yüzyılı' için doğru adımlar yaklaşımıyla hazırladığımız, oldukça hacimli bir esere dönüşen beyannamemizde yer alan tüm hususları burada tekrarlamayacağım. Bugüne kadar milletimize yapmayacağımız, yapamayacağımız hiçbir şey söylemedik, söylediğimiz hiçbir şeyden de geri dönmedik. Meydanlarda ağzına geleni söyleyip iş başına gelince hepsini unutanların, tersine yapanların, vaatlerinin üzerine beton dökenlerin ülkemize ne büyük zararlar verdiğini biliyoruz. Biz ne kendimizi ne milletimizi asla böyle bir zelil duruma düşürmedik. Bu yüzden verdiğimiz her sözü uzun hazırlıklar sonrası ortaya çıkardık.

"Verdiğimiz ilk söz önümüzdeki dönemde depremlerin yıktığı şehirleri ayağa kaldırmak olacak. 319 bini 1 yılda teslim edilecek şekilde 650 bin yeni konut yaparak afetin 11 ilimizde ve mücavirinde açtığı yaraları tamamen saracağız. 'Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli'yle 81 ilin tamamını afetlere dirençli şehirler haline dönüştüreceğiz. Ülkemizi sadece depreme karşı değil her türlü felakete karşı tüm boyutları ile hazırlayacağız.

AA-20230411-30821780-30821778-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

VAATLERİ TEK TEK AÇIKLADI! ÖĞRENCİLER, AİLE VE GENÇLİK BANKASI, YARGI REFORMU...

"Çocuklarımızın yeteneklerinin, eğitimin ilk kademelerinden itibaren keşfedilerek becerilerine uygun yönlendirmeyi sağlayacak bir sistem kuracağız.

"Bay Kemal, sizin büyükşehir belediyeleriniz vardı. Güya çadırlarda sahra hastaneleri kurdunuz. Araştırdık gördük, böyle bir hastane yok.

"Yeni dönemde ülkemizin ilaç ve tıbbi sektörlerindeki geliştirme ve üretim kapasitesini artırıp savunma sanayiindekine benzer bir atılımı hayata geçireceğiz. Sağlık turizminde dönem sonunda 3 milyon misafir ve 10 milyar dolar gelir hedefliyoruz. Dünyanın ve bölgemizin yaşadığı sınamaların ağırlaştığı bir dönemde Türkiye’nin huzur ve güven adası olarak istikrarla yoluna devam etmesini sağlayacağız.

AA-20230411-30821780-30821779-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

"Kapsamlı bir yasama reformu için uzlaşma zemini arayacağız. Yüksek standartlı demokrasi için dönüştürücü reformlar ve koruyucu reformlar döneminden tamamlayıcı reformlar dönemine geçeceğiz. Toplumumuzun hiçbir kesimine hayat biçimi dayatılmasına asla izin vermeyeceğiz.

"Kürt kardeşlerimizi ne CHP faşizminin, ne HDP sapkınlığının, ne PKK zulmünün ne de baskı düzeninin karanlığına asla ve asla teslim etmeyeceğiz.

"Aile yapımızı tüm sapkın akımlardan koruma yanında her türlü maddi-manevi destekle güçlendireceğiz. Hayata geçireceğimiz gelir tamamlayıcı aile destek sistemiyle hiçbir hanenin gelirinin belirli bir seviye altına düşmemesini tesis edeceğiz. Her ailede en az bir çalışan olmasını sağlamaya kadar pek çok uygulamayı başlatacağız.

"Gençlerimizi istihdam etmek için her alanda kendilerine maddi katkı vereceğiz. Gelirini doğal gazdan karşılayacağımız Aile ve Gençlik Bankası kuracağız.

"Yüksek öğrenimdeki gençlerimize 1 defa mahsus olmak üzere bilgisayar ve cep telefonu ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız. Ayrıca aylık 10 gigabyte ücretsiz internet vereceğiz.

"Sosyal yardımlarımızı insanlarımızın yoksulluk seviyesine düşmesini önleyecek bir yaklaşımla yeniden yapılandıracağız.

"KİŞİ BAŞINA MİLLİ GELİRİ 16 BİN DOLARA ÇIKARTIYORUZ"

"Ülkemizi 1 trilyon dolar dış ticaret hacmine ulaştırmaya yönelik hedefimize özellikle ulaşana kadar yatırıma, üretime, ihracata yükleneceğiz. Önümüzdeki dönemde yıllık 5 buçuk büyüme oranıyla milli gelirimizi bu dönemde 1 buçuk trilyon dolara, ardından da asıl hedefimiz olan 2 trilyon dolara çıkartacağız. Kişi başına düşen milli geliri 2 bin 600 dolardan 10 bin 600 dolara yükselttiğimiz gibi önümüzdeki dönemde önce 16 bin dolara, ardından da daha yüksek seviyelere ulaştıracağız. 5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak işsizlik oranımızı yüzde 7 seviyesine gerileteceğiz. Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız.

AA-20230411-30821780-30821776-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

"MÜLAKATI KALDIRACAĞIZ"

"Kamuya işe alımlarda mülakatı kaldıracağız. Alımları sınavdaki başarı sıralamasına göre yapacağız.

"Girişimcilerimize verdiğimiz destekle ülkemizden en kısa sürede 15 adet milyar dolar ve 5 adet 10 milyar dolar değerinde şirket çıkmasını sağlayacağız.

"Karadeniz gazı milat olacak. Doğal gazsız ev kalmayacak.

ANKARA-İSTANBUL ARASI SÜPER HIZLI TREN HATTI

"İnşası süren hızlı demiryolu hatlarına ilave olarak yeni projelerin yapımına da başlayacağız. Ankara-İstanbul arasında süper hızlı tren hattı kuracağız.

"Togg'un üretimiyle duyduğumuz sevinci önümüzdeki 7 yılda 1 milyon Togg'u yollarda görmemizi temin ederek daha da güçlendireceğiz.

EV HANIMLARINA EMEKLİLİK GÜVENCESİ

"Ev hanımlarının evdeki emekleri karşılığında emeklilik gibi bir güvenceye sahip olmalarını en temel hakları olarak görüyoruz. Bu çerçevede, ev hanımlarının isteğe bağlı ödeyecekleri primlerin üçte birini devlet olarak biz karşılayacağız.

"Yeni evlenecek gençlere iki yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli ve sıfır faizli 150 bin TL kredi verilecek.

AA-20230411-30821780-30821777-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

"VATANDAŞLARIMIZIN EKONOMİK FİYATLARLA ETE ERİŞİMİNİ KOLAYLAŞTIRACAĞIZ"

"Arazi toplulaştırma çabalarında 100 milyon dekara çıkarak vakit, enerji, alet ve ekipman kullanımında verimliliği artıracağız. Hem verimi hem çiftçilerimizin gelirini yükseltecek bir sistem kuracağız. Su depolama hacmimizi 193 milyar metreküpe çıkartarak 37 bin megawatt enerji üretecek hale geleceğiz. Mera, yaylak ve kışlak alanları istihdam ederek hayvancılığı destekleyeceğiz. Dönem sonunda büyükbaş hayvan varlığımız 19 milyona, küçükbaş hayvan varlığımız 68 milyona çıkartarak vatandaşlarımızın ekonomik fiyatlarla ete erişimini kolaylaştıracağız.

"Bölgelerimizi ülke ekonomisi ve sosyal hayatıyla bütünleştirecek şekilde kalkınma planları yapacağız.

"'CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ'Nİ RESTORE EDECEĞİZ"

"Son 5 yıldaki uygulama tecrübesine ve değişen ihtiyaçlara göre Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini restore ederek Türkiye Yüzyılı hedeflerimize daha fazla katkı verecek şekilde geliştireceğiz.

AK PARTİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

Seçim beyannamesinde Cumhuriyet'in 100. yılı ve 2023 yılına özel 23 ana başlık yer alıyor. Başlıklar arasında depremle mücadele, Türkiye Yüzyılı, ekonomi, kadın, aile, gençlik, adalet ile toplumsal huzur vurgusu yapılıyor.

ak-parti-beyanname-banner

En Çok Aranan Haberler