KADIN

Diyet yaptığınız halde kilo veremiyorsanız sebebi bu olabilir?

Diyet yaptığınız halde kilo veremiyorsanız sebebi bu olabilir?

Kilo verememekten şikayet etmeyin! Hata yapıyor olabilirsiniz!

Kilo vermek neredeyse dünyanın yarısından fazla insanın sorunudur artık. Bu kilo verememe sorunu bazı zamanlarda bizlerin yaptığı basit beslenme hatalarından da kaynaklanabiliyor.
Çoğu zaman kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyi bir diyetisyene gitmeye tercih ediyoruz. Ve sonuç tabii ki hüsran oluyor. Ve vücudumuz birbirinden kötü yapılan diyetler ve beslenme hataları yüzünden dengesini şaşırıyor ve hormonlarımızı kendi kendimize bozuyoruz. Sonra da metabolizmamız yavaşlıyor ve her geçen gün kilo vermek daha güç oluyor. Ayrıca psikolojik olarak da ne yapsam kilo veremiyorum fikrine kapıldığımız için saldıkça salıyoruz ve kilo vermenin yanında daha da fazla kilo alıyoruz. Bu sorun böyle zincirleme devam edip tekerrür ediyor.

İşte doğru bilinen ama kilo verdirmeyen en büyük hatalardan bazıları…

Sabah aç karnına sirke içmek yağları yakar!
Sirkenin metabolizma hızlandırmaya etkisi vardır ama aç karınla içmek pek de işe yaramıyor. Genel olarak salatalarınızda vs. kullanmanız yararlı olabilir. Sirkenin tek başına aç karınla içilmesi yağ yakımı sağlamıyor ne yazık ki!

Zayıflama çayları

Zayıflama çayları adı altında satılan içeriğinde metabolizmayı kötü anlamda etkileyecek hormonsal dengeleri alt üst edebilecek içeriklere sahip maddeler bulunuyor. Kilo vermem hızlansın diye içilen bu çaylar metabolizmayı kötü anlamda etkiliyor ve ne yazık ki hayal kırıklığına neden oluyor.

Ünlülerin diyet listeleri
Ünlülerin diyet listeleri adı altında verilen veya 7 günde 5 kilo verdiren diyet başlıkları altında yayınlanan diyet listelerine de itibar etmeyin. Her diyet listesi kişiye özel olmalıdır. Kişinin vücut sağlığınla uyumlu beslenme stiline geçmesi sağlıklı kilo vermesine yardımcı olur. Aksi takdirde hiçbir yararını göremezsiniz.

Baharatlar ve limon
Baharatlar ve limon zayıflama konusunda en çok konuşulan yardımcı aktörlerdir. Özellikle baharatlar metabolizmanızı hızlandırabilir fakat tek başlarına hiçbir işe yaramazlar. Limon ise genellik sabah ılık suyla birlikte içilmesi tavsiye ediliyor. Ama o da mide rahatsızlıklarını tetikler.

Sağlıklı beslenmek dışında hiçbir şeyin kilo vermenize etkisi olmadığını unutmayın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön