HABER

Geç kalan YKS adayına velilerden destek geldi, sınava alındı

Konya'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girenler, salonlara koronavirüs tedbirleriyle alındı. Son saniyelerde kapı kapanınca fakülte dışında kalan aday, velilerin görevlilere 'aç, aç' diye tezahürat yapmasıyla içeri alındı.

Geç kalan YKS adayına velilerden destek geldi, sınava alındı

YKS'nin ilk oturumu için birçok üniversite adayı, aileleriyle birlikte sınava girecekleri okullara erkenden geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında velilerin okul bahçesine girişine izin verilmezken, ateşleri ölçülen adaylar, daha sonra üst aramaları da yapılarak, sınav salonlarına alındı.

GEÇ KALAN ADAY SINAVA ALINDI

Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde sınava saniyelerle geç kalan aday, içeri alınmadı. Velilerin 'aç, aç' diye tezahürat yapmasıyla görevliler, kapıyı açıp, genci fakülteye aldı.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
Almayın kardeşim niye alıyorsunuz ya? Bunlar ileride memur olup, senin işini yapmayacak, oyalayacak, tamam diyip iki saat seni süründürecek olan insalar. Şimdiden belliler. Düşünsene hayatının sınavına geç akılıyor memur olup işi garantiledimi bu karakterle neler yapmaz bunlar....
Niye geç kaldığını bilmeden heybeden sallama. Aldılar ne oldu? Memur olacak işi sallayacak diye kötülüyorsun ama asıl senin kafadikilerin ayıklanması lazım çünkü vatandaşın işinide görmez senin gbi tipler.
@reyho17 Söyledikleriniz biraz sert gibi dursa da aslında doğru şeyler. Bizler, bu disiplinsizlik ve vaadine karşı liyakatsizlik yüzünden pek çok konuda başarısız bir portreye sahibiz. Adam, görüşmeye geleceğim der mesela, gelmez. Bakkala gideceğim der mesela, gitmez. Posta göndereceğim der mesela, göndermez. Bizim ülkedeki esneklik ve serbestlik zaten o denli fazla ki, kişileri bir yana bırakın koskoca kurumlar bile dingonun ahırı gibi dilediklerini yapıyorlar. Bizde nizam ve norm zaten gitmiş. Başına buyruk, kafasına estiğini yapmak isteyen, serkeş kişilere ve hatta kurumlara sahibiz.
yıllardır anlamış değilim bu sınavları neden sabaha alırlar.saat 1e alın kardeşim şnsanlar kalksın bi kahvaltı yapsın bi kendine gelsin rahat rahatte sınav merkezine gitsin.iki lokma doğru düzgün yemeden apar topar sınava gidiliyor
çoğunluk her zaman haklı dir teşekkürler veliler
Geri Dön