HABER

İsrail'de Kovid-19 vakaları artışta! Yeniden kapalı alanda maske takma zorunluğu getiriliyor

İsrail yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğunu yeniden uygulama kararı aldı.

İsrail'de Kovid-19 vakaları artışta! Yeniden kapalı alanda maske takma zorunluğu getiriliyor

İsrail'in Kovid-19 ile mücadeleden sorumlu yetkilisi Prof. Nachman Ash, yaptığı açıklamada, 27 Haziran'dan itibaren ülkede kapalı alanlarda maske takmanın yeniden zorunlu hale geleceğini belirtti.

Ash ayrıca aşı olmayan İsraillilere yurt dışına seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

VAKALARDA ARTIŞ DEVAM EDİYOR

Öte yandan Sağlık Bakanlığının verilerine göre, İsrail'de günlük Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor.

Vaka sayılarının yeniden artışa geçtiği ülkede bugün şu ana kadar 169 yeni vaka tespit edildi ve bu, son aylarda görülen en yüksek günlük vaka olarak kayıtlara geçti.

ŞUBAT AYINDAN BU YANA ÖNLEMLER GEVŞETİLİYORDU

Aşılama sayesinde salgını kontrol altına almayı başaran ve şubat ayından bu yana Kovid-19 önlemlerinin gevşetilmeye başlandığı İsrail'de, 19 Nisan'da açık alanlarda, 15 Haziran'da da bazı istisnalar hariç kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırılmıştı.

Ülkede 6 Haziran'da 216'ya kadar düşen aktif vaka sayısı, son günlerdeki artışla 789'a yükseldi.

BENNETT "SALGINDA YENİ DALGA" OLARAK DEĞERLENDİRMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde İsrail Başbakanı Naftali Bennett, İsrail'de günlük vaka sayılarında kaydedilen artışı "salgında yeni dalga" olarak değerlendirdiklerini belirtmiş ve Kovid-19 Kabinesi kuracaklarını duyurmuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
tüm ülke aşılandıysa nasıl oluyorda tekrar vakalar artıyor burası anlaşılır gibi değil.demekki aşıda çözüm değil
aşi sadece bir önlem herkeste aynı etkiyi yaratacağı belli değil ki yani aşi oldum covid olmayacağım diye bir kesinlik yok asi yüzde yüz değil tedbir bizden takdir Allahın tam çözümü bulunmadı bu illetin
Aşı tavsiyesi yapmış. Geçenlerde Doktor Ümit Aktaş, birtakım veriler paylaşıyor idi. Buna göre, yanlış hatırlamıyorsam, aşının yan etkilerinin ölüm etkileri lanse edilmişti. Dahası, başka bir beyanında kendisi bir ilaç şirketi müdürü ile gerilim yaşamış ve, tıp okuyup da ders verin bize, şirket müdürü doktora tıp mı öğretiyor diyerek aşıyı uygunsuz görme kanaatini desteklemişti. Kendisi, aşı da olmayacağını beyan ediyordu.
Geri Dön