İsrail Türkiye başkonsolosunun ülkeyi terk etmesini istedi!

İsrail hükümeti, Türkiye'nin Kudüs'teki başkonsolosu Gürcan Türkoğlu'nun ülkeyi terk etmesini istedi. Türk yetkililerden yapılan açıklamada, "Türkoğlu'nun dönüşünü değerlendiriyoruz" denildi.

İsrail Türkiye başkonsolosunun ülkeyi terk etmesini istedi!

Dün Gazze'de yaşanan katliamın ardından İsrail'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmış ve büyükelçiden bir süre ülkesine dönmesi istenmişti.

Akşam saatlerinde de İsrail'den misilleme geldi. Türkiye'nin Kudüs başkonsolosu Gürcan Türkoğlu'nun 'belirsiz süreliğine ülkeden ayrılması' istendi.

TEL AVİV'DEKİ BÜYÜKELÇİ DEĞİL, KUDÜS'TEKİ BAŞKONSOLOS HEDEF ALINDI

İsrail'in, Türkiye'nin Tel Aviv'deki büyükelçisini değil, Kudüs'teki konsolosunu istenmeyen adam ilan etmesi yeni bir diplomatik kriz arayışı olarak yorumlandı. Gürcan Türkoğlu, Kudüs'te Türkiye ile Filistin arasındaki ilişkileri de yürütüyordu. Diplomatik kaynaklar, İsrail'in bu kararla, "Kudüs'te sadece benim dediğim olur" mesajı verdiği değerlendirmesinde bulundu.

AYRINTILAR GELECEK...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 83 yorum
Onlar göndermeden, biz çağırmalıydık sayın büyük elçimizi, geç kalmışız.
eee bu isler karsilikli olur malesef.ama suna cok kiziyorum suriyede savastan kacanlara sahip cikiyoruz .orda ulkesi icin topraklari icin savasan kacmiyanlara sahip cikmiyoruz. bence suriyeliler degil filistinliler bizim icin daha onemli
Şu yahudilere ders vermenin zamanı geldi artık!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler