HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İstanbul'da dere taştı, evleri su bastı! Kentte hayatı felç eden sağanak yağıştan görüntüler geldi

İstanbul'da kuvvetli yağış birçok noktada hayatı felç etti. Sarıyer'de caddeyi su bastı, 1 araç mahsur kaldı. Bir başka noktada ise metruk bina çöktü. Silivri'de dere taştı, ev ve yolları su bastı. Tuzla'da balıkçı tekneleri alabora oldu. Fırtına nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti. Eyüpsultan'da istinat duvarının çökmesi sonucu 3 gecekondu boşaltıldı. Bağcılar'da ise bir ilkokulun yanında bulunan inşaatın istinat duvarı çöktü, öğrenciler eve gönderildi.

Mega kent bugün de yağmurlu bir güne uyandı. Sağanak yağış nedeniyle kentin bazı bölgelerinde vatandaşlar zorluk çekiyor. Ekipler ise teyakkuz halinde.

sariyerde-yagisin-ardindan-caddeyi-su-basti-arac-mahsur-kaldi-1_7843_dhaphoto4

SU BASAN CADDEDE ARAÇ MAHSUR KALDI

Sarıyer İstinye'de sağanak yağışın ardından Balabandere Caddesi'ni su bastı. 1 araç mahsur kaldı. Belediye ekipleri caddedeki suyu tahliye etmek için çalışma başlattı.

sariyerde-yagisin-ardindan-caddeyi-su-basti-arac-mahsur-kaldi-1_7843_dhaphoto1

METRUK BİNA ÇÖKTÜ

Sarıyer Yeniköy'de 3 katlı ahşap metruk bina yola doğru çöktü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin olay yerindeki çalışması sürüyor.

DERE TAŞTI, EVLERİ SU BASTI

Silivri Semizkumlar Mahallesi'nde kuvvetli yağış sonrası dere taştı. Dere yatağının çevresindeki ev ve yolları su bastı. Bölgede tahliye çalışması başlatıldı.

sariyerde-yagisin-ardindan-caddeyi-su-basti-arac-mahsur-kaldi-1_7843_dhaphoto3

TUZLA'DA BALIKÇI TEKNELERİ ALABORA OLDU

Sağanak yağış ve fırtına nedeniyle Tuzla'da balıkçı tekneleri alabora oldu. Beyoğlu Hasköy Caddesi'nde biriken yağmur suları nedeniyle araçlar güçlükle ilerledi. Şişli'de ise fırtınanın da etkisiyle trafik levhası devrildi.

İSTİNAT DUVARLARI ÇÖKTÜ

Eyüpsultan'da gecekonduların bir bölümü kayan toprakla birlikte yıkıldı. Bir gecekondunun yarısı yıkılırken diğer bölümü ise yolda kaldı. O anlar kameraya da yansıdı.

596b15743ab253d3365be3ca0edd88df

Öte yandan Bağcılar’da da bir ilkokulun yanındaki inşaatın istinat duvarı çöktü. Olay, Bağcılar Yavuz Selim Mahallesi 1001. Sokaktaki Yavuz Selim İlkokulunda meydana geldi. İlkokulun yan tarafında bulunan inşaatın istinat duvarı sağanak yağışın da etkisiyle çöktü. İnşaat çalışanları açık kalan kısımları brandayla kapatarak önlem almaya çalıştı. İnşaatın temeli ise sağanak yağış nedeniyle suyla doldu. Çökmenin meydana geldiği adrese ihbar üzerine belediye ekipleri gelerek incelemelerde bulundu. Okulda bulunan olan öğrenciler ise tedbir amaçlı evlerine gönderildi.

71273d1ab4141c0e2e1aaed83f177164

BAKIRKÖY'DE SAHİL YOLUNU SU BASTI, 3 ARAÇ MAHSUR KALDI

Bakırköy'de Menekşe sahili İstanbul Caddesi'nin bir kısmını su bastı. Yeşilköy istikametinde de 3 araç mahsur kaldı. Su baskını nedeniyle cadde polis ekipleri tarafından trafiğe kapatılırken, mahsur kalan araçlarda hasar oluştu. İBB ekipleri araçları kurtarırken, su tahliye edildi.

bakirkoyde-sahil-yolunu-su-basti-3-arac-mahsur-kaldi_4347_dhaphoto3

DİREK DEVRİLMESİ SONUCU BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre sağanak yağmur ve fırtınada direk devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

sariyerde-yagisin-ardindan-caddeyi-su-basti-arac-mahsur-kaldi-1_7843_dhaphoto2

Yapılan açıklamada, fırtına ve şiddeti yağışın etkisiyle Kağıthane’de direğin devrilmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği, Eyüpsultan’da ise inşaat alanında meydana gelen toprak kayması nedeniyle 3 gecekondunun tedbir amaçlı boşaltıldığı, evlerde yaşayanların ise otellere ve misafirhanelere yerleştirildiği belirtildi.

İstanbul Valiliği'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen havalimanında seferler planlandığı şekilde devam etmektedir. İDO 7, BUDO 5 olmak üzere toplam 17 sefer olumsuz hava şartları sebebi ile iptal edilmiş, boğaz trafiği iki yönlü trafiğe kapatılmıştır. Ekiplerimiz, İstanbul genelinde 9 su baskını, 27 çatı uçması, 43 ağaç devrilmesi, 1 toprak kayması, 66 tehlike arz eden parça ve 2 direk devrilmesi olmak üzere toplam 148 olaya müdahale etmiştir. Saat 01.07 de Bakırköy İlçesi Zeytinburnu sahilinde ’Kadriye Ana’ isimli yakıt yüklü gemi kıyıya yakın bölgede karaya oturmuş olup, gemi mürettebatı Sahil Güvenlik ekipleri tarafından tahliye edilmiştir. Olayda yaralı ve can kaybı bulunmamaktadır. Saat 02.44’de Kağıthane Emniyet Evleri Mahallesi Büyükdere Caddesi’nde direk devrilmesi sonucu yaralanan vatandaşımız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiştir. Saat 10.42’de Eyüpsultan İlçesi Esentepe Mahallesi Gaziosmanpaşa caddesi üzeri inşaat alanında meydana gelen toprak kayması sonucunda 3 adet gecekondu tedbir amaçlı boşaltılmış, evlerde yaşayan vatandaşlar otellere ve misafirhanelere yerleştirilmiştir"

(DHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler