HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İYİ Parti'de Akşener krizi 'Fotoğraflarımı indirin' Gönderdiği yazı dikkat çekti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretinin ardından...

Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretinin yankıları hem siyasette hem de İYİ Parti'de sürüyor. İYİ Parti'de adeta bir Akşener krizi yaşanırken önemli bir gelişme daha oldu. İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz'un, kendisinin fotoğraflarının Genel Merkez, Milletvekili, İl ve İlçe Teşkilat makamlarından indirilmesi talebini gerekçe gösteren Akşener, partiye 'Fotoğraflarımı indirin' içerikli bir yazı gönderdi. Rıdvan Uz da kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

İYİ Parti'de Akşener krizi 'Fotoğraflarımı indirin' Gönderdiği yazı dikkat çekti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretinin ardından...

İYİ Parti'de Meral Akşener krizi sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi büyük yankı uyandırmıştı. Son yaşanan gelişme ise Akşener'in İYİ Parti makamlarındaki fotoğraflarının indirilmesiyle alakalı oldu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İYİ Parti'ye bir yazı gönderen ve İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz'un talebini gerekçe gösteren Akşener'in o yazısı dikkat çekti.

Akşener, İYİ Parti Genel Başkanlığına gönderdiği yazıda, şu ifadelere yer verdi:

"12 Haziran 2024 tarihinde yapılan kapalı grup toplantısında İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz beyefendinin, kurucu genel başkan olarak şahsımın Sayın Cumhurbaşkanı'nı ziyareti nedeniyle, fotoğraflarımın genel merkez, milletvekili, il ve ilçe teşkilat makamlarından indirilmesi konusundaki talebi doğrultusunda, gereğinin behemehal talimatlandırılarak yapılması hususunu bilgilerinize sunarım.
Meral Akşener
İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi
İçişleri Eski Bakanı"

GP4NuPBWIAAFRMz

RIDVAN UZ'A KESİN İHRAÇ TALEBİ

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz'un kesin ihraç talebiyle Müşterek Disiplin Kuruluna sevk edildiği bildirildi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, Genel Başkan'ımız Dursun Müsavat Dervişoğlu tarafından, parti tüzüğünün kendisine verdiği yetkiye istinaden, tedbirli olarak ve kesin ihraç talebiyle Müşterek Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir." ifadelerini kullandı.

En Çok Aranan Haberler