HABER

Kazan'daki okulda kanlı saldırı!

Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da okulda çıkan silahlı çatışmada can kaybının 11'e yükseldiği bildirlidi.

Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’daki bir okulda silahlı saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre saldırıda hayatını kaybedenlerin 11'e çıktığı ifade edildi.

E1FzRU-XEAAFoLf

Hayatını kaybedenlerin, 1'i öğretmen, 1'i pedagog ve 8 öğrenci olduğu bildirildi. Olayın Kazan’daki Faizi Caddesi'nde 175 numaralı okulda meydana geldiği, kimliği belirsiz bir gencin okul yakınında sivillere ateş açtığı bildirildi. Bazı kaynaklarda ise iki saldırgan olduğu öne sürüldü.

E1FzRugWEAEaD0R

İlk bilgilere göre, saldırıyı gerçekleştiren genç vurularak gözaltına alındı. Yerel medya, saldırının gerçekleştiği okulda, 52'si öğretmen, 70'i okul çalışanı ve 714 öğrenci olmak üzere yaklaşık 820 kişinin bulunduğunu aktardı. Saldırıda 32 yaralanın hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

"PATLAMA MEYDANA GELDİ" İDDİASI

Öte yandan bölgeden görüntüler paylaşan bazı sosyal medya hesapları okulda silahlı saldırı dışında bir de patlama yaşandı. Okulun içinde çekilen video görüntülerinde patlamadan sonra gerçekleşen hasar görünüyor.

Geri Dön