HABER

Koronavirüste 4. dalga uyarısı: Bağıra bağıra "Geliyorum" diyor

Koronavirüs vaka sayılarında son günlerde yaşanan artış endişeleri de beraberinde getiriyor. Uzmanlar, 4. dalganın sonbaharı beklemeden ağustosta bile gelebileceğinin uyarısında bulundu.

Koronavirüs vaka sayıları yeniden artışa geçti. Son 24 saatte 8 bin 151 yeni vaka tespit edilirken 59 kişi hayatını kaybetti. 20 Temmuz'da ise vaka sayısı 8 bin 780, hayatını kaybedenlerin sayısı 46 olarak açıklanmıştı.

"SONBAHARI BEKLEMEYECEK"

Bu gelişme sonrasında uzmanlar 4. dalganın sonbaharı beklemeden ağustosta yaşanabileceğinin uyarısını yaptı. Hürriyet'ten Fulya Soybaş'a konuşan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, vaka sayılarının geçtiğimiz haftaya kıyasla yüzde 30 arttığını haftaya 10 bine çıkacağını belirtti. Maske ve mesafe kurallarına uyulmadığını belirten Prof. Dr. Tükek, ağustosta vaka sayılarında 20 binli rakamların görülebileceğini ve 4. dalganın sonbaharı beklemeyeceği açıklamasını yaptı.

"BAĞIRA BAĞIRA 'GELİYORUM' DİYOR"

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği, Erişkin Bağışıklama Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. İftihar Köksal ise bayramda tatil bölgelerinden gelen görüntüleri "Korkunç" olarak nitelerken "4. dalga bağıra bağıra ‘Geliyorum’ diyor" açıklamasını yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 62 yorum
uyarılara ve kurallara uymayanlar ölsün
Ne kadar dünya sevdalısıymışsın herkes ölsün de sen rahat rahat yaşa
Turistlere serbest yerli halka yasak adalet işte!
eee napalim ömür boyu evemi kapanalim
yok dikkat edin mezara kapanmayın diyor..hep beraber şu sarılma işini bir bıraksak.bilhassa bayanlar sarılıp sarılıp duruyorlar..
@akbul22 YOK CENNETE GİDİN.
Hastalık bu,çeredekilere bulaştırmalı bir hastalık.Gerekirse yaşamak için eve kapanılır.Önemli olan herkesin ama herkesin biran evvel bu illetten kurtulması için gerekli tüm önlem ve kurallara uymasıdır.Herkes kendisini düşünürse tabiki 4.dalga beklenir.
yok daha basiti var maske tak. kapali ortamlara girme aşı ol bir sey olmaz. bizim millet maskeyi unuttu sonuc normal
KORONBANBIN FATURASINI TATİL YAPANLARA VE TURİZMCİLERE YAZIN, EVİNDE OTURAN TÜRK HALKININ NE SUÇU VAR, KORONA TEDAVİSİNİ EN AZ 20 BİN YAPIN HASTALANAN CEBİNDEN ÖDESİN. NOKTA
Bu nasıl bir düşünce anlamadım.Koronaya yakalananlar 20bintl ile kurtulamaz ki.Hem siz istediğiniz kadar önlem alın kurallara uyun ama yakınınız ve çevrenizdekiler kurallara uymuyorsa sizde koronaya namzet birisinizdir.Önemli olan her hastalığın tedavisinde uyulması gereken kural ve önlemlere tüm vatandaşların uyması.Bayramı ön görmeden sadece turizm kalkınsın,esnaf yük getirmesin diye bunalan halkın,özellikle gençlerin geleceklerin beklentisini görmeden erken tam açılım yakında 4.dalgayı bekletmesi normal.
@gonensadi GEZİNENLERİN YANINA SOKULMAYACAN OTURACAN EVİNDE.
Geri Dön