HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kulisleri hareketlendiren iddia! 'Kabinede değişiklik olacak' Gidecek ismi de yerine gelecek olanı ayrı ayrı duyurdu…

Yerel seçimler öncesi adayların açıklanma sürecinde AK Parti’deki adayların açıklanması ile bomba bir iddia da ‘Bakanlar Kurulu’ hakkında ortaya atıldı. İddiaya göre kabinede yer alan bir bakan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacak. Yerine gelecek isim de şimdiden belli oldu. İşte kabine değişikliği ve AK Parti’nin Antalya adayı hakkındaki o iddianın detayları…

Kulisleri hareketlendiren iddia! 'Kabinede değişiklik olacak' Gidecek ismi de yerine gelecek olanı ayrı ayrı duyurdu…

AK Parti’nin de adaylarını duyurmaya başlaması ile birlikte Türkiye artık yerel seçim sürecine iyice girdi. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun rakibi olarak eski bakanlardan Murat Kurum’un isminin açıklamasının ardından gözler açıklanması gündemde olan diğer adaylara çevrildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Yerel seçim sürecinde Ali Yerlikaya, Süleyman Soylu ve Fahrettin Koca gibi bakanlık yapmış isimlerin de aday olabilecek isimler arasında adı geçiyordu. Son gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevcut bakanlarından birini daha sahaya sürmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir bakanın adı gündeme geldi.

İddiaya göre Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Antalya için adaylığı açıklanabilir. Ersoy’un ismi Antalya’da aday olarak açıklanırsa yerine gelecek isim hakkında da bomba bir iddia gündeme geldi.

KABİNE'DE DEĞİŞİKLİK OLACAK İDDİASI

Gazeteci Cem Küçük de bugünkü yazısında, Kabine değişikliği ile ilgili o iddiayı gündeme getirdi. İddiaya göre Kültür ve Turizm Bakanı Antalya'dan AK Parti adayı oluyor. Menderes Türel ise Kültür Bakanı olarak Kabine'ye giriyor. İşte Küçük'ün köşesindeki o iddia:

"İddia ise AK Parti Antalya Büyükşehir'le alakalı. Orası için güçlü isim Hakan Tütüncü. Ancak bir duyumum var. AK Parti’nin Antalya Büyükşehir adaylığı için Mehmet Nuri Ersoy’u düşündüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da Menderes Türel’i kaydırmayı planladıklarını duydum. Elbette bu bir iddia."

En Çok Aranan Haberler