HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Şanlıurfa'daki sel felaketinden dehşete düşüren görüntüler! Kızını kurtardı ama sonrasında can pazarı yaşandı

Suriye uyruklu Mustafa Casım, sel felaketinin yaşandığı Şanlıurfa'nın Süleymaniye Mahallesi'nde deprem nedeniyle çadırda kalıyordu. Casım, çarşamba günü eşi Döne ve 12 yaşındaki kızı Bahar'ın akıntıya kapıldığını gördü. Eşi ve kızı akıntıya kapılınca peşlerinde koşan Casım suya atladı. Casım'ın eşi komşuları tarafından kurtarıldı, kendisi de çocuğunu kurtarıp bir süre suda sürüklendikten sonra bir ağaca sarılarak yardım bekledi. Mustafa Casım dehşete düşüren anları anlattı.

Sel felaketinin yaşandığı Şanlıurfa'nın Süleymaniye Mahallesinde deprem nedeniyle çadırda kalan Suriye uyruklu Mustafa Casım, çarşamba günü eşi Döne ve 12 yaşındaki kızı Bahar'ın akıntıya kapıldığını görünce suya atladı.

111

Casım'ın eşi komşuları tarafından kurtarıldı, kendisi de çocuğunu kurtarıp bir süre suda sürüklendikten sonra bir ağaca sarılarak yardım bekledi.

112

"BİR AĞACA SARILARAK KURTARILMAYI BEKLEDİM"

113

Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra iş makinesi ile kurtarılan Casım, o anları şöyle anlattı:

"Eşim ve kızım akıntıya kapılınca peşlerinden koştum. Komşularım eşimi ben de kızımı kurtardım ama sürüklendim. Bir ağaca sarılarak kurtarılmayı bekledim.

114

İş makinesi gelip bize ip attı. Halat ile çekildiğimiz sırada kızım elimden kaydı.

115

O sırada ben dengemi kaybedip bayılmıştım. Gözümü açtığımda kendimi hastanede buldum.

116

Çok şükür olsun hepimiz son anda kurtulduk"

117

Bir komşularının evine sığındıklarını anlatan Casım, sel felaketinde çadırlarının da akıntıya kapıldığını ve mağdur olduklarını söyledi.

118

119

120

121

(DHA)


ChefGPT


En Çok Aranan Haberler