HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | AK Parti'den başörtüsü teklifiyle ilgili yeni açıklama: Haftaya Meclis'e sunacağız

Son dakika haberi: Son haftalarda tartışma konusu olan başörtüsü teklifiyle ilgili AK Parti'den yeni bir açıklama geldi. Grup Başkanvekili Özlem Zengin söz konusu teklifin haftaya Meclis Başkanlığı'na sunulacağını duyurdu.

Son dakika | AK Parti'den başörtüsü teklifiyle ilgili yeni açıklama: Haftaya Meclis'e sunacağız

Son dakika: AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin yaptığı son açıklamada, "Başörtüsü ile ilgili anayasa değişiklik teklifini Cumhur İttifakı olarak bugün imzaya açtık. Haftaya Meclis Başkanlığı'na sunacağız." ifadelerini kullandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da başörtüsü düzenlemesine ilişkin Anayasa değişikliği teklifinin haftaya Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sunulacağını belirterek, tüm milletvekillerini 'kabul' oyu vermeye davet etti.

A1

"ONURUNU BİRLİKTE YAŞAYALIM"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "'Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', TBMM Başkanlığı'na önümüzdeki hafta sunulacak. Teklif, TBMM'de imzaya açıldı. Hayırlı olsun. Meclis'te grubu ve üyesi bulunan siyasi partilerimizi ve her bir milletvekilimizi, temel hak ve hürriyetlerin kullanılması için anayasal güvence getiren; aileyi, neslimizi ve geleceğimizi koruyan hükümleri içeren kanun teklifine 'kabul' oyu vermeye davet ediyorum. Bu önemli kanun teklifinin, milletvekillerimizin kahir ekseriyetinin vereceği destekle Meclisimizde kabul edileceğini umut ediyorum. Gelin 'Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni kabul etmenin onurunu birlikte yaşayalım" ifadelerini kullandı.

AA1


Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler