HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Diyarbakır merkezli 21 ilde PKK/KCK operasyonu! Onlarca gözaltı... Aralarında avukatlar da var

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Son dakika haberi: Diyarbakır merkezli 21 ilde terör operasyonu başlatıldı. Terör örgütü PKK/KCK'ya finans sağladıkları, eleman kazandırdıkları ve hukuki destek verdikleri iddiasıyla 110 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında avukatlar ve HDP önünde evlat nöbetini sürdüren 4 ailenin çocuklarını dağa kaçıran şüphelilerin olduğu belirtildi. MİT de Suriye'de gizli operasyonla terör örgütünün kritik isimlerinden birini etkisiz hale getirdi. DEAŞ operasyonunda ise 39 gözaltı var.

Son dakika: Diyarbakır merkezli 21 ilde operasyon için düğmeye basıldı. Terör örgütü PKK/KCK'ya finans sağlayan, eleman kazandıran, hukuki destek veren, propagandasını yapan, 60'a yakın sokak eylemini gerçekleştirenlere yönelik polisin düzenlediği operasyonda 110 şüpheli gözaltına alındı.

PKK'NIN 2 YAPILANMASI DEŞİFRE EDİLDİ

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince operasyon başlatıldı.

Terör örgütü PKK/KCK'nın "yeni alan" ve "hamle" yapılanmasının deşifre edildiği soruşturmada, polis ekiplerince 21 ilde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 110 şüpheli yakalandı.

ARALARINDA AVUKATLAR DA VAR

Şüpheliler arasında, 2017'den bu yana gerçekleştirilen 60'a yakın sokak eyleminin planlayıcıları, örgüte finans sağlayanlar, örgütün medya yapılanmasında yer alan kişiler, örgüte müzahir medya aracılığıyla propaganda yapanlar, bazı avukatlar ve dernek yöneticileri ile dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerinden 4'ünün evladını dağa götürdüğü tespit edilenler de bulunuyor.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Operasyon devam ediyor.

gfhdj

MİT'TEN SURİYE'DE GİZLİ OPERASYON!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/KCK-PYD/YPG’nin sözde Rakka alanı sorumlularından Baran Kurtay Kod Mehmet Sarı’yı, 14 Nisan 2023 günü Suriye Kamışlı’da düzenlediği gizli bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

63d17857-7bc5-4a0e-b700-8db73fca2e9d

Türkiye’deki örgütsel eylemlere katılmasının ardından 2014’de Suriye alanına geçen Mehmet Sarı’nın son olarak PKK’nın lider kadrosu ile irtibatlı bir şekilde Rakka alanında üst düzeyde faaliyet yürüttüğü tespit edildi.

MİT, Mehmet Sarı’nın Kamışlı’daki faaliyetlerini takibe aldı ve operasyon için uygun zamanı bekledi.

PKK/YPG mensubu Baran Kurtay Kod Mehmet Sarı, Suriye Kamışlı bölgesinde 14 Nisan 2023 tarihinde MİT’in özel ekibi tarafından düzenlenen çok gizli bir nokta operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

BİR OPERASYON DA DEAŞ'A!

Öte yandan Ankara merkezli 13 ilde DEAŞ silahlı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, örgüt adına mali kaynak temin ederek örgütsel faaliyette bulunduklarına dair deliller elde edilen 39 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

(AA-DHA)

Express

En Çok Aranan Haberler